Categories

Closed
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
59066
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Closed
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
59074
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
59079
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid225 SEK
Closed
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Final bid600 SEK
Closed
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
59081
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
Final bid300 SEK
Closed
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
59121
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
Final bid250 SEK
Closed
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
59127
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
Final bid400 SEK
Closed
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
59129
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
Final bid400 SEK
Closed
Damejeanne, glas.
59155
Damejeanne, glas.
Final bid225 SEK
Closed
Skål, salladsbestick och kylskåpskaraff, 4 delar, Eva Trio/Solo.
59182
Skål, salladsbestick och kylskåpskaraff, 4 delar, Eva Trio/Solo.
Final bid400 SEK
Closed
Kittel, koppar.
59191
Kittel, koppar.
Final bid300 SEK
Closed
Orkidévas no 95, samt 3 vikter, mässing, Skultuna.
59196
Orkidévas no 95, samt 3 vikter, mässing, Skultuna.
Final bid250 SEK
Closed
Möbelgrupp, snurrfåtöljer, fotpallar och bord, 5 delar, bambu/textil/glas.
59197
Möbelgrupp, snurrfåtöljer, fotpallar och bord, 5 delar, bambu/textil/glas.
Final bid450 SEK
Closed
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Final bid350 SEK
Closed
Skulptur, "Boxer", porslin.
59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Final bid225 SEK
Closed
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Final bid500 SEK
Closed
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Final bid500 SEK
Closed
Etiennehylla, 5 hyllplan, björk, 1900-tal.
59265
Etiennehylla, 5 hyllplan, björk, 1900-tal.
Final bid400 SEK
Closed
Skrivbordslampa, metall, Jac Jacobsen, Luxo PL-85.
59274
Skrivbordslampa, metall, Jac Jacobsen, Luxo PL-85.
Final bid225 SEK
Closed
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
59294
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
Final bid400 SEK
Closed
Serveringsfat och burk med lock, porslin, Chippendale, Rosenthal.
59300
Serveringsfat och burk med lock, porslin, Chippendale, Rosenthal.
Final bid450 SEK
Closed
Jaktroféer, 2 st.
59306
Jaktroféer, 2 st.
Final bid400 SEK
Closed
Tråg, trä.
59310
Tråg, trä.
Final bid225 SEK
Closed
Vas, glas, Firma Walter Johansson, Orrefors.
59311
Vas, glas, Firma Walter Johansson, Orrefors.
Final bid250 SEK
Closed
Matservis, 55 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
59318
Matservis, 55 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Final bid650 SEK
Closed
Carin Backmarck, litografi nr 100/240, signerad, daterad -78.
59321
Carin Backmarck, litografi nr 100/240, signerad, daterad -78.
Final bid300 SEK
Closed
Virkat sängöverkast till dubbelsäng.
59370
Virkat sängöverkast till dubbelsäng.
Final bid350 SEK
Closed
Bordslampa, konstmassa/mässing/traverstin, Le Dauphin, Frankrike.
59376
Bordslampa, konstmassa/mässing/traverstin, Le Dauphin, Frankrike.
Final bid300 SEK
Closed
Byrå, 4 lådor, avlutad furu.
59388
Byrå, 4 lådor, avlutad furu.
Final bid650 SEK
Closed
Fågelmatare, metall/plast/glas, Eva Solo.
59433
Fågelmatare, metall/plast/glas, Eva Solo.
Final bid225 SEK
Closed
Sidobord, metall/sten, Jysk.
59440
Sidobord, metall/sten, Jysk.
Final bid200 SEK
Closed
Julgran, snurrande med speldosa, Harrods, samt 4 tomtar.
59443
Julgran, snurrande med speldosa, Harrods, samt 4 tomtar.
Final bid350 SEK
Closed
Bordslampa, ananas, trä, skärm med fransar.
59450
Bordslampa, ananas, trä, skärm med fransar.
Final bid225 SEK
Closed
Fotogenlampa, glas/mässing, 1900-tal.
59453
Fotogenlampa, glas/mässing, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Borrmaskiner/skruvdragare, 2 st, med laddare och tillbehör.
59483
Borrmaskiner/skruvdragare, 2 st, med laddare och tillbehör.
Final bid300 SEK
Closed
Golfskor, "Classics-Dry", Footjoy, USA, samt golvbollar, ett parti, obegagnat.
58115
Golfskor, "Classics-Dry", Footjoy, USA, samt golvbollar, ett parti, obegagnat.
Final bid850 SEK
Closed
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
57817
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK
Closed
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
58437
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Closed
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
57893
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
Final bid450 SEK
Closed
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Final bid250 SEK
Closed
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Final bid200 SEK
Closed
Golvlampa, metall, Aneta.
59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Final bid225 SEK
Closed
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Final bid250 SEK
Closed
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
59576
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
Final bid300 SEK
Closed
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
59585
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
Final bid200 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.