59066
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59074
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59079
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid225 SEK

59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Final bid600 SEK

59081
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
Final bid300 SEK

59121
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
Final bid250 SEK

59127
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
Final bid400 SEK

59129
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
Final bid400 SEK

59155
Damejeanne, glas.
Final bid225 SEK

59182
Skål, salladsbestick och kylskåpskaraff, 4 delar, Eva Trio/Solo.
Final bid400 SEK

59191
Kittel, koppar.
Final bid300 SEK

59196
Orkidévas no 95, samt 3 vikter, mässing, Skultuna.
Final bid250 SEK

59197
Möbelgrupp, snurrfåtöljer, fotpallar och bord, 5 delar, bambu/textil/glas.
Final bid450 SEK

59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Final bid350 SEK

59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Final bid225 SEK

59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Final bid500 SEK

59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59265
Etiennehylla, 5 hyllplan, björk, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59274
Skrivbordslampa, metall, Jac Jacobsen, Luxo PL-85.
Final bid225 SEK

59294
Figurin, ballerina, porslin, Wallendorf.
Final bid400 SEK

59300
Serveringsfat och burk med lock, porslin, Chippendale, Rosenthal.
Final bid450 SEK

59306
Jaktroféer, 2 st.
Final bid400 SEK

59310
Tråg, trä.
Final bid225 SEK

59311
Vas, glas, Firma Walter Johansson, Orrefors.
Final bid250 SEK

59318
Matservis, 55 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Final bid650 SEK

59321
Carin Backmarck, litografi nr 100/240, signerad, daterad -78.
Final bid300 SEK

59370
Virkat sängöverkast till dubbelsäng.
Final bid350 SEK

59376
Bordslampa, konstmassa/mässing/traverstin, Le Dauphin, Frankrike.
Final bid300 SEK

59388
Byrå, 4 lådor, avlutad furu.
Final bid650 SEK

59433
Fågelmatare, metall/plast/glas, Eva Solo.
Final bid225 SEK

59440
Sidobord, metall/sten, Jysk.
Final bid200 SEK

59443
Julgran, snurrande med speldosa, Harrods, samt 4 tomtar.
Final bid350 SEK

59450
Bordslampa, ananas, trä, skärm med fransar.
Final bid225 SEK

59453
Fotogenlampa, glas/mässing, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59483
Borrmaskiner/skruvdragare, 2 st, med laddare och tillbehör.
Final bid300 SEK

58115
Golfskor, "Classics-Dry", Footjoy, USA, samt golvbollar, ett parti, obegagnat.
Final bid850 SEK

57817
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

58437
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57893
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
Final bid450 SEK

59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Final bid250 SEK

59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Final bid200 SEK

59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Final bid225 SEK

58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK

58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Final bid250 SEK

59576
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
Final bid300 SEK

59585
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
Final bid200 SEK