Most number of bids

59453
Fotogenlampa, glas/mässing, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59483
Borrmaskiner/skruvdragare, 2 st, med laddare och tillbehör.
Final bid300 SEK

58115
Golfskor, "Classics-Dry", Footjoy, USA, samt golvbollar, ett parti, obegagnat.
Final bid850 SEK

57817
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

58437
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57893
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
Final bid450 SEK

59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Final bid250 SEK

59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Final bid200 SEK

59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Final bid225 SEK

58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK

58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Final bid250 SEK

59576
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
Final bid300 SEK

59585
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
Final bid200 SEK

59587
Pendellampor, ett par, glas/metall, Frandsen, Danmark.
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

59603
Eduard Dressler, kavaj, storlek 54, ull.
Final bid300 SEK

59639
Örhängen, ett par, guld 18k.
Final bid500 SEK

59672
Stol, textil/trä, Bengt Ruda för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal.
Final bid400 SEK

59683
Bankett, textil/trä, 2000-tal.
Final bid225 SEK

59718
Lounge/trädgårdsgrupp, 7 delar, plastrotting, samt dynor/kuddar och 2 glasskivor till bord.
Final bid500 SEK

59726
Vaser m.m, 6 delar, porslin, bl. a Björn Wiinblad, Rosenthal.
Final bid225 SEK

59737
Sparbössor m.m, 15 delar, bl. a Fisher Price.
Final bid250 SEK

59740
Brio, leksaker, 4 delar.
Final bid300 SEK

59754
Gerhard Wihlborg, ''St. Paul, Frankrike'', pastell, signerad, 1957.
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

59763
Börge Mogensen, sideboard, skjutdörrar i teak, "Öresund 800", Karl Andersson & Söner.
Final bid1,200 SEK

59766
Häng/väggskåp, furu, 1700/1800-tal.
Final bid450 SEK

59819
Krus, 5 st, keramik, bl.a Höganäs och Raus.
Final bid300 SEK

59829
Skiftnycklar, 5 st, bl.a Bahco.
Final bid250 SEK

59847
Ljusstake, för 9 ljus, smide, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59851
Surroundförstärkare, harman/kardon AVR 137/230, med fjärrkontroll.
Final bid225 SEK

59850
Hylsnyckelsats i väska, Bahco.
Final bid350 SEK

59856
Skruvdragare, Berner BACD-1 10,8 V LI, med tillbehör.
Final bid200 SEK

59878
Trädgårdsbelysningar, 4 st, tomtar, solardriven, REDCATS, Borås, obegagnade.
Final bid200 SEK

59884
Carl Fagerlund, bordslampa, glas, Orrefors.
Final bid225 SEK

59900
Elverktyg, 2 st, BlackLine och Bruksbo, med tillbehör.
Final bid225 SEK

59903
Koppar med fat, 4 delar, porslin, Marianne Westman, "Mon Amie", "Ostindia Floris", Rörstrand.
Final bid175 SEK

59905
Göran Wärff, "Sunflower", ljusstakar, 6 st, glas, Kosta Boda.
Final bid450 SEK

59940
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a Wallendorf.
Final bid300 SEK

59974
Böcker, 6+8 st, Carl Michael Bellman och Albert Engström. Världslitteraturens förlag och Albert Bonniers Förlag, 1940-tal.
Final bid225 SEK

59982
Korkskruv för väggmontering, Dorre.
Final bid250 SEK

59996
Tomte, lergods, 1900-tal.
Final bid225 SEK

60002
Mattallrikar och skålar, 24 delar, stengods, Vista Alegre, Portugal.
Final bid225 SEK

60005
Trappstegsmattor, 15 st, meradiso.
Final bid350 SEK

60013
Ernst Faxe, skål, keramik, signerad, Danmark.
Final bid225 SEK

60029
Fiskbestick, 14 delar, nysilver och pärlemo, England, 1900-tal.
Final bid300 SEK

60037
Halsband och hängen, 5 delar, bärnsten/onyx.
Final bid350 SEK

60056
Kameror, 2 st, Nikon, samt tillbehör.
Final bid500 SEK

60060
Matservisdelar, 40 st, 2 olika modeller, porslin, Rörstrand, "Anette" och "Riviera".
Final bid300 SEK

60072
Tallrikar, 12 st, porslin, "Japan", Old Gustavsberg.
Final bid350 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



