56605
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä.
Final bid250 SEK

56606
Taxidermi, smålom.
Final bid350 SEK

56609
Bordslampor, ett par, glaserad keramik.
Final bid350 SEK

56622
Kandelabrar, ett par, för 2 ljus, mässing, "Blekingemodell", 1900-tal.
Final bid200 SEK

56638
Vaser, 3 st, glas/flussglas, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56644
Kakelugnsdel och urna, keramik/flintgods, bl.a Italien.
Final bid250 SEK

56645
Bonbonjär, glas.
Final bid225 SEK

56665
Tamburmajor, metall/plast.
Final bid225 SEK

56680
Hjorthuvud, keramik.
Final bid175 SEK

56683
Golvvaser, 2 st, keramik.
Final bid300 SEK

56686
Fotogenlampa, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK

56689
Ljusstakar och fotogenlampa, 8 delar, trä/metall.
Final bid200 SEK

56704
Kastrullar, 4 delar, koppar/porslin, bl.a Krögarhuset.
Final bid225 SEK

56713
Gustaf VI Adolf, litografiskt tryck, 1952.
Final bid225 SEK

56727
Bordsdekorationer och smörhäst, 3 delar, metall.
Final bid200 SEK

55953
Anorak och byxor, bomull/polyester, Fjällräven.
Final bid200 SEK

56744
Fruktlådor och korg, 3 delar, trä/flätat.
Final bid200 SEK

56750
Bord, krom/marmorskiva, 1900-talets senare del.
Final bid200 SEK

56755
Kjell Engman, konstglas ,brevpress, "Can Can", Art.coll. 99146, Kosta Boda.
Final bid250 SEK

56760
Trädgårdsdekorationer, 4 st.
Final bid250 SEK

56783
Krus m.m, 4 delar, stengods/metall, bl.a Höganäs.
Final bid175 SEK

56788
Arne Lang, Ystad motiv, 5 st, akvarell, signerade, daterade 1995.
Final bid400 SEK

56789
Blåsbälg, trä/smide/läder, 1800-tal.
Final bid200 SEK

56793
Klas Sundkvist, akvarell, 3 st, signerade.
Final bid350 SEK

56818
Vaser och brevpress, 4 delar, glas, Kosta, Orrefors och Pukeberg.
Final bid175 SEK

56821
Ann Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Snöboll'', Kosta Boda.
Final bid200 SEK

56822
Bertil och Ulrica Hydman Vallien, skulpturer, 3 st, glas, Kosta Boda.
Final bid350 SEK

56823
Skoputsmaskin, metall, Silroad.
Final bid300 SEK

56842
Matberedare, Electrolux med 2 bunkar och tillbehör.
Final bid225 SEK

56844
Förvaringslådor, 2 st, metall, på hjul.
Final bid350 SEK

56880
Tapio Wirkkala, moccaservis, 15 delar, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK

56881
Kronskålen, Gunnar Nylund , och vas, Carl-Harry Stålhane, Rörstrand.
Final bid175 SEK

56882
Gångmatta, cisal.
Final bid225 SEK

56885
Dukar, 6 st, linne.
Final bid200 SEK

56896
Anna Ehrner, skålar, 2 st, glas, Kosta Boda.
Final bid200 SEK

56929
Trägårdsfigurin, keramik, Alice Figuren, Tyskland.
Final bid200 SEK

56947
Final bid550 SEK

56975
Altardervisher, 2 st, Shiva m.m, gjutmetall, Indien, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK

56982
Fickur, nyckeldragare, metall, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56996
Final bid175 SEK

57058
Ljuslyktor, 2 st, blyinfattat glas, Smith´s Konsthantverk.
Final bid250 SEK

57083
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
Final bid225 SEK

57092
Jessica Björn, "Skymningsskär", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

57099
Plastbackar, 2 st, Skånemejerier.
Final bid250 SEK

57101
Altarljusstake, patinerad mässing, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57116
Final bid400 SEK

57140
Bordsfotogenlampa, glas, metall och porslin, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57141
Ulrica Hydman Vallien, vas och skål, glas.
Final bid250 SEK