Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä.
56605
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä.
Final bid250 SEK
Taxidermi, smålom.
56606
Taxidermi, smålom.
Final bid350 SEK
Bordslampor, ett par, glaserad keramik.
56609
Final bid350 SEK
Kandelabrar, ett par, för 2 ljus, mässing, "Blekingemodell", 1900-tal.
56622
Final bid200 SEK
Vaser, 3 st, glas/flussglas, 1900-tal.
56638
Final bid250 SEK
Kakelugnsdel och urna, keramik/flintgods, bl.a Italien.
56644
Final bid250 SEK
Bonbonjär, glas.
56645
Bonbonjär, glas.
Final bid225 SEK
Tamburmajor, metall/plast.
56665
Tamburmajor, metall/plast.
Final bid225 SEK
Hjorthuvud, keramik.
56680
Hjorthuvud, keramik.
Final bid175 SEK
Golvvaser, 2 st, keramik.
56683
Golvvaser, 2 st, keramik.
Final bid300 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
56686
Final bid200 SEK
Ljusstakar och fotogenlampa, 8 delar, trä/metall.
56689
Final bid200 SEK
Kastrullar, 4 delar, koppar/porslin, bl.a Krögarhuset.
56704
Final bid225 SEK
Gustaf VI Adolf, litografiskt tryck, 1952.
56713
Final bid225 SEK
Bordsdekorationer och smörhäst, 3 delar, metall.
56727
Final bid200 SEK
Anorak och byxor, bomull/polyester, Fjällräven.
55953
Final bid200 SEK
Fruktlådor och korg, 3 delar, trä/flätat.
56744
Final bid200 SEK
Bord, krom/marmorskiva, 1900-talets senare del.
56750
Final bid200 SEK
Kjell Engman, konstglas ,brevpress, "Can Can", Art.coll. 99146, Kosta Boda.
56755
Final bid250 SEK
Trädgårdsdekorationer, 4 st.
56760
Trädgårdsdekorationer, 4 st.
Final bid250 SEK
Krus m.m, 4 delar, stengods/metall, bl.a Höganäs.
56783
Final bid175 SEK
Arne Lang, Ystad motiv, 5 st, akvarell, signerade, daterade 1995.
56788
Final bid400 SEK
Blåsbälg, trä/smide/läder, 1800-tal.
56789
Final bid200 SEK
Klas Sundkvist, akvarell, 3 st, signerade.
56793
Final bid350 SEK
Vaser och brevpress, 4 delar, glas, Kosta, Orrefors och Pukeberg.
56818
Final bid175 SEK
Ann Wärff, ljuslyktor, 3 st, glas, ''Snöboll'', Kosta Boda.
56821
Final bid200 SEK
Bertil och Ulrica Hydman Vallien, skulpturer, 3 st, glas, Kosta Boda.
56822
Final bid350 SEK
Skoputsmaskin, metall, Silroad.
56823
Final bid300 SEK
Matberedare, Electrolux med 2 bunkar och tillbehör.
56842
Final bid225 SEK
Förvaringslådor, 2 st, metall, på hjul.
56844
Final bid350 SEK
Tapio Wirkkala, moccaservis, 15 delar, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft.
56880
Final bid350 SEK
Est1,500 SEK
Kronskålen, Gunnar Nylund , och vas, Carl-Harry Stålhane, Rörstrand.
56881
Final bid175 SEK
Gångmatta, cisal.
56882
Gångmatta, cisal.
Final bid225 SEK
Dukar, 6 st, linne.
56885
Dukar, 6 st, linne.
Final bid200 SEK
Anna Ehrner, skålar, 2 st, glas, Kosta Boda.
56896
Final bid200 SEK
Trägårdsfigurin, keramik, Alice Figuren, Tyskland.
56929
Final bid200 SEK
56947
Final bid550 SEK
Altardervisher, 2 st, Shiva m.m, gjutmetall, Indien, 1800/1900-tal.
56975
Final bid250 SEK
Fickur, nyckeldragare, metall, 1900-tal.
56982
Final bid250 SEK
56996
Final bid175 SEK
Ljuslyktor, 2 st, blyinfattat glas, Smith´s  Konsthantverk.
57058
Final bid250 SEK
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
57083
Final bid225 SEK
57092
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Plastbackar, 2 st, Skånemejerier.
57099
Final bid250 SEK
Altarljusstake, patinerad mässing, 1900-tal.
57101
Final bid450 SEK
57116
Final bid400 SEK
Bordsfotogenlampa, glas, metall och porslin, 1900-tal.
57140
Final bid450 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas och skål, glas.
57141
Final bid250 SEK