Sittpuff, läder.
57176
Sittpuff, läder.
Final bid350 SEK
Kopparföremål, ett parti, bl.a Dorre.
57162
Final bid250 SEK
Rosina Wachtmeister, figuriner, 3 st, porslin, Goebel.
57182
Final bid225 SEK
Limknekt.
57186
Limknekt.
Final bid225 SEK
Golvvas, keramik, Japan.
57193
Golvvas, keramik, Japan.
Final bid200 SEK
Skålar, muggar m.m, 9 delar, keramik, bl.a Tomas Drejare.
57197
Final bid125 SEK
Figurinblomskål, porslin, Tjeckoslovakien.
57203
Final bid350 SEK
Skål och dekorativa äpplen, 4 delar, glas, bl.a Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda.
57207
Final bid250 SEK
Ljupco Kocovski, "Flickan och Duvan", bord, mahogntbetsad bok/glas med gravyr, signerad, Fyrklövern.
57232
Final bid200 SEK
Erik Höglund, vas, konstglas, Boda, signerad, 1965.
57249
Final bid200 SEK
Karaff med propp, konstglas, troligen Empoli, Italien.
57251
Final bid350 SEK
Klädhängare, 2 st, trä/metall, bl.a Norrgavel.
57254
Final bid300 SEK
Solstolar, trädgårdsstolar och vindskydd, 5 delar.
57296
Final bid200 SEK
Microvågsugn, Wirlpool, AT315/WH.
57314
Final bid225 SEK
Plåtburk, Hälsingborg Choklad & Konfektfabrik.
57321
Final bid200 SEK
Skål med lock, mässing, Jugend, 1900-talets början.
57364
Final bid200 SEK
Jordglob med belysning, World Antique, Scan-Globe A/S, Danmark.
57376
Final bid200 SEK
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
57385
Final bid225 SEK
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
57403
Final bid300 SEK
Fruktassietter och mustaschkopp, 11 delar, flintgods, bl.a Rörstrand, 1900-talets början.
57407
Final bid225 SEK
Ljusstakar, 2 par, nysilver, barockstil, 1900-tal.
57413
Final bid225 SEK
Dahl Jensen, lockurna, porslin.
57416
Final bid200 SEK
Luftpistol, Recoco.
55765
Luftpistol, Recoco.
Final bid200 SEK
57431
Final bid225 SEK
Vas, glaserad keramik, monogramsignerad JF.
57442
Final bid200 SEK
Ljusmanschetter, ett parti, glas/metall.
57464
Final bid225 SEK
Saftservis, 7 delar, glas.
57465
Saftservis, 7 delar, glas.
Final bid250 SEK
Terrin, porslin, Frankrike, 1900-tal.
57470
Final bid600 SEK
Kopparstick, 2 st.
57478
Kopparstick, 2 st.
Final bid250 SEK
Bordslampa, mässing/glas, Karlskrona Lampfabrik.
57499
Final bid350 SEK
Tennföremål, ett parti.
57514
Tennföremål, ett parti.
Final bid450 SEK
Hängstol, rep/trä.
57518
Hängstol, rep/trä.
Final bid200 SEK
Lars Hellsten, glas och smörskål, 13 delar, glas, "Påfågel", Orrefors.
57519
Final bid200 SEK
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
57523
Final bid225 SEK
Ingeborg Plockross Irminger, figurin, porslin, ''Flicka med docka'', 1526, Bing & Gröndahl.
57574
Final bid150 SEK
Matta, Afghan Proyer, handknuten, ull, Ikea.
57578
Final bid250 SEK
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
57582
Final bid350 SEK
Karaffer och snapsglas, 16 delar, glas, Holmegaard.
57586
Final bid300 SEK
Taklampa, i form av glödlampa, s.k. Pop Art, 1960/70-tal.
57608
Final bid250 SEK
Sängbord, ett par, trä, 1900-tal.
57622
Final bid450 SEK
Stereo, Sony MHC-EC69, samt skivspelare.
57661
Final bid225 SEK
Högtalare, ett par, Sony SS-5300, med kablar.
57668
Final bid400 SEK
Satsbord, 3 delar, trä/rotting/glas.
57685
Final bid300 SEK
Kandelabrar och ljussläckare, 6 delar, metall, samtida.
57716
Final bid200 SEK
Vägglampetter, ett par, mässing.
57719
Final bid350 SEK
Lampetter, 2 st par, metall/trä, bl.a Ringus.
57731
Final bid200 SEK
Glasservisdelar, 91 st, 2 olika serviser, bl.a Trelleborgs glasbruk, 1900-tal.
57737
Final bid400 SEK
Bestickservisdelar, 37 st, nysilver, ''Haga''.
57738
Final bid200 SEK