57176
Sittpuff, läder.
Final bid350 SEK

57162
Kopparföremål, ett parti, bl.a Dorre.
Final bid250 SEK

57182
Rosina Wachtmeister, figuriner, 3 st, porslin, Goebel.
Final bid225 SEK

57186
Limknekt.
Final bid225 SEK

57193
Golvvas, keramik, Japan.
Final bid200 SEK

57197
Skålar, muggar m.m, 9 delar, keramik, bl.a Tomas Drejare.
Final bid125 SEK

57203
Figurinblomskål, porslin, Tjeckoslovakien.
Final bid350 SEK

57207
Skål och dekorativa äpplen, 4 delar, glas, bl.a Ulrica Hydman Vallien, Kosta Boda.
Final bid250 SEK

57232
Ljupco Kocovski, "Flickan och Duvan", bord, mahogntbetsad bok/glas med gravyr, signerad, Fyrklövern.
Final bid200 SEK

57249
Erik Höglund, vas, konstglas, Boda, signerad, 1965.
Final bid200 SEK

57251
Karaff med propp, konstglas, troligen Empoli, Italien.
Final bid350 SEK

57254
Klädhängare, 2 st, trä/metall, bl.a Norrgavel.
Final bid300 SEK

57296
Solstolar, trädgårdsstolar och vindskydd, 5 delar.
Final bid200 SEK

57314
Microvågsugn, Wirlpool, AT315/WH.
Final bid225 SEK

57321
Plåtburk, Hälsingborg Choklad & Konfektfabrik.
Final bid200 SEK

57364
Skål med lock, mässing, Jugend, 1900-talets början.
Final bid200 SEK

57376
Jordglob med belysning, World Antique, Scan-Globe A/S, Danmark.
Final bid200 SEK

57385
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
Final bid225 SEK

57403
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
Final bid300 SEK

57407
Fruktassietter och mustaschkopp, 11 delar, flintgods, bl.a Rörstrand, 1900-talets början.
Final bid225 SEK

57413
Ljusstakar, 2 par, nysilver, barockstil, 1900-tal.
Final bid225 SEK

57416
Dahl Jensen, lockurna, porslin.
Final bid200 SEK

55765
Luftpistol, Recoco.
Final bid200 SEK

57431
Final bid225 SEK

57442
Vas, glaserad keramik, monogramsignerad JF.
Final bid200 SEK

57464
Ljusmanschetter, ett parti, glas/metall.
Final bid225 SEK

57465
Saftservis, 7 delar, glas.
Final bid250 SEK

57470
Terrin, porslin, Frankrike, 1900-tal.
Final bid600 SEK

57478
Kopparstick, 2 st.
Final bid250 SEK

57499
Bordslampa, mässing/glas, Karlskrona Lampfabrik.
Final bid350 SEK

57514
Tennföremål, ett parti.
Final bid450 SEK

57518
Hängstol, rep/trä.
Final bid200 SEK

57519
Lars Hellsten, glas och smörskål, 13 delar, glas, "Påfågel", Orrefors.
Final bid200 SEK

57523
Kaffeservis, 34 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
Final bid225 SEK

57574
Ingeborg Plockross Irminger, figurin, porslin, ''Flicka med docka'', 1526, Bing & Gröndahl.
Final bid150 SEK

57578
Matta, Afghan Proyer, handknuten, ull, Ikea.
Final bid250 SEK

57582
Soffbord, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

57586
Karaffer och snapsglas, 16 delar, glas, Holmegaard.
Final bid300 SEK

57608
Taklampa, i form av glödlampa, s.k. Pop Art, 1960/70-tal.
Final bid250 SEK

57622
Sängbord, ett par, trä, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57661
Stereo, Sony MHC-EC69, samt skivspelare.
Final bid225 SEK

57668
Högtalare, ett par, Sony SS-5300, med kablar.
Final bid400 SEK

57685
Satsbord, 3 delar, trä/rotting/glas.
Final bid300 SEK

57716
Kandelabrar och ljussläckare, 6 delar, metall, samtida.
Final bid200 SEK

57719
Vägglampetter, ett par, mässing.
Final bid350 SEK

57731
Lampetter, 2 st par, metall/trä, bl.a Ringus.
Final bid200 SEK

57737
Glasservisdelar, 91 st, 2 olika serviser, bl.a Trelleborgs glasbruk, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57738
Bestickservisdelar, 37 st, nysilver, ''Haga''.
Final bid200 SEK