57770
Vas, gröntonat glas, jugend, 1900-talets början.
Final bid300 SEK

57793
Kaffe/teservis, 25 delar, porslin, "Marcella", Ikea, 1990-tal.
Final bid300 SEK

57802
Koppar, ett parti, bl.a Dorre och Krögarehuset.
Final bid250 SEK

57822
Julkyrka med belysning.
Final bid250 SEK

57864
Carl-Johan De Geer, kudde, textil, ''Maskros''.
Final bid350 SEK

57865
Leif Wikner, taklampor, ett par, trä, signerade, 1970-tal.
Final bid350 SEK

57877
Oljelampor m.m, 9 delar, mässing, 1900-tal.
Final bid300 SEK

57881
Skeppsur m.m, 4 delar, mässing, bl. a Henry Browne & Son, 1900-tal.
Final bid200 SEK

57880
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
Final bid200 SEK

57888
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
Final bid200 SEK

57905
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK

57940
Piggtittare, trä, 1900-tal.
Final bid250 SEK

57946
Göran Wärff, fat på fot, konstglas, signerad, Kosta Boda.
Final bid225 SEK

57999
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
Final bid200 SEK

58012
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
Final bid225 SEK

58017
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
Final bid300 SEK

58025
Bordslampor, 2 st, porslin.
Final bid250 SEK

58045
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
Final bid250 SEK

58064
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
Final bid300 SEK

58092
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
Final bid175 SEK

58104
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
Final bid300 SEK

58120
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
Final bid300 SEK

58121
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
Final bid800 SEK

58123
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
Final bid225 SEK

58148
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
Final bid300 SEK

58155
Gustav Rudberg, akvarell, osignerad, 1996/1997.
Final bid225 SEK

58178
Gunghäst, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58180
Vaser, 2 st, keramik, VEB Haldensleben, Tyskland.
Final bid350 SEK

58264
Itera, cykel, plast, Heva AB/Vilhelmina Plast AB, 1980-tal.
Final bid225 SEK

58281
Trädgårdsstolar, 6 st, metall/flätad plast, stapelbara.
Final bid350 SEK

58292
Carl Fredrik Reuterswärd, litografier, 4 st, nr 143/200, signerade.
Final bid200 SEK

58296
Gustav Rudberg, litografi 102/360, signerad.
Final bid250 SEK

58300
Kaffeservisdelar och ljusstakar, 27 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

58313
Trädgårdsbänk, plast.
Final bid200 SEK

56691
Kopparpannor m.m, 7 delar, bl.a Eva-Trio.
Final bid200 SEK

57612
Specerihylla, trä/flintgods, Gustavsberg.
Final bid250 SEK

58358
Verktygstavla, verktyg m.m, ett parti.
Final bid300 SEK

58394
Grammofonmöbel, svartbetsad ek, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58396
Hatthållare, trä, 1900-tal.
Final bid175 SEK

58405
Adventsljusstake, Skandia, 1900-talets mitt.
Final bid225 SEK

58444
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
Final bid250 SEK

58487
Fredrik Rohde, litografi nr 141/200, signerad, daterad 1981.
Final bid250 SEK

58502
Silver, ett parti, 1900-tal.
Final bid2,500 SEK

58518
Krus, 4 st, stengods, bl.a Wallåkra, 1900-tal.
Final bid225 SEK

58529
Kaffeservis, 52 delar, porslin, "Blå ros", Hackefors.
Final bid175 SEK

58534
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
Final bid200 SEK

58548
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
Final bid350 SEK

58549
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
Final bid225 SEK