Vas, gröntonat glas, jugend, 1900-talets början.
57770
Final bid300 SEK
Kaffe/teservis, 25 delar, porslin, "Marcella", Ikea, 1990-tal.
57793
Final bid300 SEK
Koppar, ett parti, bl.a Dorre och Krögarehuset.
57802
Final bid250 SEK
Julkyrka med belysning.
57822
Julkyrka med belysning.
Final bid250 SEK
Carl-Johan De Geer, kudde, textil, ''Maskros''.
57864
Final bid350 SEK
Leif Wikner, taklampor, ett par, trä, signerade, 1970-tal.
57865
Final bid350 SEK
Oljelampor m.m, 9 delar, mässing, 1900-tal.
57877
Final bid300 SEK
Skeppsur m.m, 4 delar, mässing, bl. a Henry Browne & Son, 1900-tal.
57881
Final bid200 SEK
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
57880
Final bid200 SEK
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
57888
Final bid200 SEK
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
57905
Final bid250 SEK
Piggtittare, trä, 1900-tal.
57940
Piggtittare, trä, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Göran Wärff, fat på fot, konstglas, signerad, Kosta Boda.
57946
Final bid225 SEK
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
57999
Final bid200 SEK
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
58012
Final bid225 SEK
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
58017
Final bid300 SEK
Bordslampor, 2 st, porslin.
58025
Bordslampor, 2 st, porslin.
Final bid250 SEK
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
58045
Final bid250 SEK
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
58064
Final bid300 SEK
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
58092
Final bid175 SEK
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
58104
Final bid300 SEK
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
58120
Final bid300 SEK
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
58121
Final bid800 SEK
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
58123
Final bid225 SEK
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
58148
Final bid300 SEK
Gustav Rudberg, akvarell, osignerad, 1996/1997.
58155
Final bid225 SEK
Gunghäst, trä, 1900-tal.
58178
Gunghäst, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Vaser, 2 st, keramik, VEB Haldensleben, Tyskland.
58180
Final bid350 SEK
Itera, cykel, plast, Heva AB/Vilhelmina Plast AB, 1980-tal.
58264
Final bid225 SEK
Trädgårdsstolar, 6 st, metall/flätad plast, stapelbara.
58281
Final bid350 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, litografier, 4 st, nr 143/200, signerade.
58292
Final bid200 SEK
Gustav Rudberg, litografi 102/360, signerad.
58296
Final bid250 SEK
Kaffeservisdelar och ljusstakar, 27 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58300
Final bid300 SEK
Trädgårdsbänk, plast.
58313
Trädgårdsbänk, plast.
Final bid200 SEK
Kopparpannor m.m, 7 delar, bl.a Eva-Trio.
56691
Final bid200 SEK
Specerihylla, trä/flintgods, Gustavsberg.
57612
Final bid250 SEK
Verktygstavla, verktyg m.m, ett parti.
58358
Final bid300 SEK
Grammofonmöbel, svartbetsad ek, 1900-tal.
58394
Final bid150 SEK
Hatthållare, trä, 1900-tal.
58396
Hatthållare, trä, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Adventsljusstake, Skandia, 1900-talets mitt.
58405
Final bid225 SEK
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
58444
Final bid250 SEK
Fredrik Rohde, litografi nr 141/200, signerad, daterad 1981.
58487
Final bid250 SEK
Silver, ett parti, 1900-tal.
58502
Silver, ett parti, 1900-tal.
Final bid2,500 SEK
Krus, 4 st, stengods, bl.a Wallåkra, 1900-tal.
58518
Final bid225 SEK
Kaffeservis, 52 delar, porslin, "Blå ros", Hackefors.
58529
Final bid175 SEK
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
58534
Final bid200 SEK
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
58548
Final bid350 SEK
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
58549
Final bid225 SEK