58559
Final bid450 SEK
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
58567
Final bid200 SEK
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
58578
Final bid200 SEK
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
58581
Final bid200 SEK
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
58601
Final bid300 SEK
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
58602
Final bid350 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
57057
Final bid350 SEK
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
58621
Final bid300 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
58623
Final bid200 SEK
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
58630
Final bid250 SEK
Lars Bergsten, figurin, keramik.
58638
Final bid300 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
58644
Final bid225 SEK
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
58654
Final bid200 SEK
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
58697
Final bid150 SEK
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
57096
Final bid200 SEK
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
58714
Final bid200 SEK
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
58726
Final bid300 SEK
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
58725
Final bid225 SEK
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
58730
Final bid200 SEK
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
58732
Final bid225 SEK
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
58740
Final bid150 SEK
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
58745
Final bid225 SEK
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
58778
Final bid400 SEK
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
58786
Final bid200 SEK
Pipor och långpipor, ett parti.
58790
Final bid200 SEK
Emaljerat tråg.
58805
Emaljerat tråg.
Final bid250 SEK
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
58814
Final bid200 SEK
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
58817
Final bid500 SEK
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
58825
Final bid350 SEK
Golvlampa, mässing.
58843
Golvlampa, mässing.
Final bid200 SEK
Pelarbord, trä, 1900-tal.
58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Final bid200 SEK
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
58929
Final bid225 SEK
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
58936
Final bid1,000 SEK
58940
Final bid700 SEK
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
58941
Final bid350 SEK
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
58944
Final bid175 SEK
Arbetslampa, samt 3 kablar.
58960
Arbetslampa, samt 3 kablar.
Final bid250 SEK
Inversionsbänk, justerbar, metall/plast.
58968
Final bid225 SEK
Tomte, keramik, 1900-tal.
58983
Tomte, keramik, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Tomtar, 5 st, keramik, 1900-tal.
58984
Final bid225 SEK
Bilbana, Scalextric, 2000-tal.
58999
Final bid225 SEK
58140
Final bid2,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Bord, 2 st, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
59004
Final bid500 SEK
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
59024
Final bid300 SEK
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
59042
Final bid200 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
59047
Final bid225 SEK
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
59058
Final bid200 SEK
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
59069
Final bid225 SEK