58559
Final bid450 SEK

58567
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
Final bid200 SEK

58578
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
Final bid200 SEK

58581
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
Final bid200 SEK

58601
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
Final bid300 SEK

58602
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
Final bid350 SEK

57057
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
Final bid350 SEK

58621
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
Final bid300 SEK

58623
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
Final bid200 SEK

58630
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58638
Lars Bergsten, figurin, keramik.
Final bid300 SEK

58644
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
Final bid225 SEK

58654
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
Final bid200 SEK

58697
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
Final bid150 SEK

57096
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
Final bid200 SEK

58714
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
Final bid200 SEK

58726
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
Final bid300 SEK

58725
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
Final bid225 SEK

58730
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK

58732
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
Final bid225 SEK

58740
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
Final bid150 SEK

58745
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
Final bid225 SEK

58778
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
Final bid400 SEK

58786
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
Final bid200 SEK

58790
Pipor och långpipor, ett parti.
Final bid200 SEK

58805
Emaljerat tråg.
Final bid250 SEK

58814
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
Final bid200 SEK

58817
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
Final bid500 SEK

58825
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
Final bid350 SEK

58843
Golvlampa, mässing.
Final bid200 SEK

58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Final bid200 SEK

58929
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
Final bid225 SEK

58936
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
Final bid1,000 SEK

58940
Final bid700 SEK

58941
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
Final bid350 SEK

58944
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
Final bid175 SEK

58960
Arbetslampa, samt 3 kablar.
Final bid250 SEK

58968
Inversionsbänk, justerbar, metall/plast.
Final bid225 SEK

58983
Tomte, keramik, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58984
Tomtar, 5 st, keramik, 1900-tal.
Final bid225 SEK

58999
Bilbana, Scalextric, 2000-tal.
Final bid225 SEK

58140
Bordslampa, silver, otydliga stämplar, troligen Kristianstad, 1920-tal.
Final bid2,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

59004
Bord, 2 st, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

59024
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
Final bid300 SEK

59042
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
Final bid200 SEK

59047
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
Final bid225 SEK

59058
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
Final bid200 SEK

59069
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
Final bid225 SEK