Categories

Closed
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
60246
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Final bid450 SEK
Closed
Pussel, 5 st, Wasgij.
60247
Pussel, 5 st, Wasgij.
Final bid200 SEK
Closed
Matservis, 33 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
58582
Matservis, 33 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Final bid225 SEK
Closed
Lampkupor och lampor, ett parti, glas/porslin, 1900-tal.
58600
Lampkupor och lampor, ett parti, glas/porslin, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Closed
Mangelkorg, flätad.
60261
Mangelkorg, flätad.
Final bid225 SEK
Closed
Armbandsur, Guess.
60276
Armbandsur, Guess.
Final bid200 SEK
Closed
Brödkorg och tidningsställ, stringmodell, metall/flätad rotting, 1900-talets andra hälft.
60287
Brödkorg och tidningsställ, stringmodell, metall/flätad rotting, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK
Closed
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
60322
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
Final bid200 SEK
Closed
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
60360
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
Final bid225 SEK
Closed
Trädgårdsbord, hopfällbart, trä/metall.
60365
Trädgårdsbord, hopfällbart, trä/metall.
Final bid400 SEK
Closed
Kopparföremål, ett parti.
60371
Kopparföremål, ett parti.
Final bid300 SEK
Closed
Bestickservis, 22 delar, bakelit/rostfritt stål.
60382
Bestickservis, 22 delar, bakelit/rostfritt stål.
Final bid300 SEK
Closed
Frimärken m.m, ett parti.
60397
Frimärken m.m, ett parti.
Final bid350 SEK
Closed
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
60408
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Final bid225 SEK
Closed
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
60418
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
Final bid350 SEK
Closed
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
60437
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
Final bid850 SEK
Closed
Räls m.m, ett parti, Fleischmann och Lima.
60468
Räls m.m, ett parti, Fleischmann och Lima.
Final bid200 SEK
Closed
Bertil Vallien, vas, glas, ''Galaxy Blue'', Kosta Boda.
60480
Bertil Vallien, vas, glas, ''Galaxy Blue'', Kosta Boda.
Final bid250 SEK
Closed
Tidningsställ, gulmetall, 1900-talets andra hälft.
60485
Tidningsställ, gulmetall, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK
Closed
Golvlampa, justerbar skärm, metall/plast, Elidus.
60520
Golvlampa, justerbar skärm, metall/plast, Elidus.
Final bid250 SEK
Closed
Skålar, m.m, 5 delar, bl.a Trelleborg.
60525
Skålar, m.m, 5 delar, bl.a Trelleborg.
Final bid200 SEK
Closed
Matta, orientalisk stil, ull.
60537
Matta, orientalisk stil, ull.
Final bid225 SEK
Closed
Golvlampa, metall.
60539
Golvlampa, metall.
Final bid200 SEK
Closed
Armbandsur, Jaques Richal, Swiss Chronograph, metall, quartz.
60569
Armbandsur, Jaques Richal, Swiss Chronograph, metall, quartz.
Final bid225 SEK
Closed
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
60601
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
Final bid800 SEK
Closed
Skivspelare i skåp, teak.
60602
Skivspelare i skåp, teak.
Final bid400 SEK
Closed
Fiskfat, vapenmärkt, flintgods, Rörstrand.
60603
Fiskfat, vapenmärkt, flintgods, Rörstrand.
Final bid175 SEK
Closed
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK
Closed
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Final bid200 SEK
Closed
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Final bid300 SEK
Closed
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
60652
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK
Closed
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
60656
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
Final bid225 SEK
Closed
Brödburk, tekanna, skulptur, metall/porslin.
43234
Brödburk, tekanna, skulptur, metall/porslin.
Final bid175 SEK
Closed
Bordslampa med fransar, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
43254
Bordslampa med fransar, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK
Closed
Matservis, 25 delar, stengods, "Ruska", Arabia.
43257
Matservis, 25 delar, stengods, "Ruska", Arabia.
Final bid400 SEK
Closed
Tyg på rulle, 5 st, bl.a design Teija Bruhn.
43264
Tyg på rulle, 5 st, bl.a design Teija Bruhn.
Final bid250 SEK
Closed
Karin Brandels Engqvist, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
43286
Karin Brandels Engqvist, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
Final bid225 SEK
Closed
Bord och stol, vitlackerad trä, 1900-talets mitt.
43291
Bord och stol, vitlackerad trä, 1900-talets mitt.
Final bid250 SEK
Closed
Lyrbord, körsbärsfaner, Carl-Johan-stil, 1900-tal.
43300
Lyrbord, körsbärsfaner, Carl-Johan-stil, 1900-tal.
Final bid200 SEK
Closed
Figuriner, 15 st, glas, bl.a Lars Hellsten, Skruf.
43351
Figuriner, 15 st, glas, bl.a Lars Hellsten, Skruf.
Final bid175 SEK
Closed
Taklampa, mässing, ''Puck'', Åke Hultgren, Örsjö Industri AB.
43355
Taklampa, mässing, ''Puck'', Åke Hultgren, Örsjö Industri AB.
Final bid175 SEK
Closed
Figurin, fågel, glas, Lalique Cristal, Paris.
43362
Figurin, fågel, glas, Lalique Cristal, Paris.
Final bid225 SEK
Closed
Smörgåslåda, plåt.
43364
Smörgåslåda, plåt.
Final bid200 SEK
Closed
Bordssurtout, salt/pepparströare m.m, ett parti, mest nysilver.
43548
Bordssurtout, salt/pepparströare m.m, ett parti, mest nysilver.
Final bid200 SEK
Closed
Kaffebryggare, Moccamaster Homeline, Technivorm.
43381
Kaffebryggare, Moccamaster Homeline, Technivorm.
Final bid175 SEK
Closed
Fondueset, gjutjärn/trä.
43383
Fondueset, gjutjärn/trä.
Final bid225 SEK
Closed
Vattenkokare och mixer, keramik/plast, bl.a Melissa.
43389
Vattenkokare och mixer, keramik/plast, bl.a Melissa.
Final bid150 SEK
Closed
Slagbord och stolar, 1+4, IKEA, 1980-tal.
43397
Slagbord och stolar, 1+4, IKEA, 1980-tal.
Final bid350 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.