60246
Final bid450 SEK

60247
Pussel, 5 st, Wasgij.
Final bid200 SEK

58582
Matservis, 33 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Final bid225 SEK

58600
Lampkupor och lampor, ett parti, glas/porslin, 1900-tal.
Final bid175 SEK

60261
Mangelkorg, flätad.
Final bid225 SEK

60276
Armbandsur, Guess.
Final bid200 SEK

60287
Brödkorg och tidningsställ, stringmodell, metall/flätad rotting, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK

60322
Taklampa, glas/mässing, Ståks Armatur.
Final bid200 SEK

60360
Piedestaler, ett par, bemålat trä.
Final bid225 SEK

60365
Trädgårdsbord, hopfällbart, trä/metall.
Final bid400 SEK

60371
Kopparföremål, ett parti.
Final bid300 SEK

60382
Bestickservis, 22 delar, bakelit/rostfritt stål.
Final bid300 SEK

60397
Frimärken m.m, ett parti.
Final bid350 SEK

60408
Final bid225 SEK

60418
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
Final bid350 SEK

60437
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
Final bid850 SEK

60468
Räls m.m, ett parti, Fleischmann och Lima.
Final bid200 SEK

60480
Bertil Vallien, vas, glas, ''Galaxy Blue'', Kosta Boda.
Final bid250 SEK

60485
Tidningsställ, gulmetall, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK

60520
Golvlampa, justerbar skärm, metall/plast, Elidus.
Final bid250 SEK

60525
Skålar, m.m, 5 delar, bl.a Trelleborg.
Final bid200 SEK

60537
Final bid225 SEK

60539
Golvlampa, metall.
Final bid200 SEK

60569
Armbandsur, Jaques Richal, Swiss Chronograph, metall, quartz.
Final bid225 SEK

60601
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
Final bid800 SEK

60602
Skivspelare i skåp, teak.
Final bid400 SEK

60603
Fiskfat, vapenmärkt, flintgods, Rörstrand.
Final bid175 SEK

60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Final bid200 SEK

60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Final bid300 SEK

60652
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK

60656
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
Final bid225 SEK

43234
Brödburk, tekanna, skulptur, metall/porslin.
Final bid175 SEK

43254
Bordslampa med fransar, mässing/glas, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK

43257
Matservis, 25 delar, stengods, "Ruska", Arabia.
Final bid400 SEK

43264
Tyg på rulle, 5 st, bl.a design Teija Bruhn.
Final bid250 SEK

43286
Karin Brandels Engqvist, blomsterstilleben, olja på duk, signerad.
Final bid225 SEK

43291
Bord och stol, vitlackerad trä, 1900-talets mitt.
Final bid250 SEK

43300
Lyrbord, körsbärsfaner, Carl-Johan-stil, 1900-tal.
Final bid200 SEK

43351
Figuriner, 15 st, glas, bl.a Lars Hellsten, Skruf.
Final bid175 SEK

43355
Taklampa, mässing, ''Puck'', Åke Hultgren, Örsjö Industri AB.
Final bid175 SEK

43362
Figurin, fågel, glas, Lalique Cristal, Paris.
Final bid225 SEK

43364
Smörgåslåda, plåt.
Final bid200 SEK

43548
Bordssurtout, salt/pepparströare m.m, ett parti, mest nysilver.
Final bid200 SEK

43381
Kaffebryggare, Moccamaster Homeline, Technivorm.
Final bid175 SEK

43383
Fondueset, gjutjärn/trä.
Final bid225 SEK

43389
Vattenkokare och mixer, keramik/plast, bl.a Melissa.
Final bid150 SEK

43397
Slagbord och stolar, 1+4, IKEA, 1980-tal.
Final bid350 SEK