Categories

9d 14h
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
61098
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
Starting bid100 SEK
9d 14h
Plädar, ett par, ull.
60438
Plädar, ett par, ull.
Current bid125 SEK
9d 14h
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
61103
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
Current bid300 SEK
9d 14h
Handdukar, 11 st, linne.
61107
Handdukar, 11 st, linne.
Current bid250 SEK
9d 14h
Handdukar, 12 st, linne.
61108
Handdukar, 12 st, linne.
Current bid350 SEK
9d 14h
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
60479
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
9d 14h
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
61110
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
Current bid400 SEK
9d 14h
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
61111
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
Current bid200 SEK
9d 14h
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
61112
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
Current bid300 SEK
9d 14h
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Starting bid100 SEK
9d 14h
Handdukar, 11 st, linne.
61114
Handdukar, 11 st, linne.
Current bid225 SEK
9d 14h
Taklampa, mässing, House Doctor.
61115
Taklampa, mässing, House Doctor.
Starting bid100 SEK
9d 14h
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
61116
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
Current bid100 SEK
9d 15h
Brödburk, keramik.
61117
Brödburk, keramik.
Starting bid100 SEK
9d 15h
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
61118
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
Starting bid100 SEK
9d 15h
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
60570
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
Current bid100 SEK
9d 15h
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
60563
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
Current bid100 SEK
9d 15h
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
60565
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
Current bid150 SEK
9d 15h
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
61122
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
Current bid200 SEK
9d 15h
Rullator, AC873, SeniorSam.
60406
Rullator, AC873, SeniorSam.
Current bid100 SEK
9d 15h
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
61125
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
Current bid125 SEK
9d 15h
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
61126
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
Current bid100 SEK
9d 15h
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
61127
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
Current bid250 SEK
9d 15h
Kittel, koppar.
61128
Kittel, koppar.
Current bid125 SEK
9d 15h
Telefonhylla, trä/metall.
61129
Telefonhylla, trä/metall.
Current bid100 SEK
9d 15h
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
61130
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
Current bid225 SEK
9d 15h
Vägghylla, trä.
61131
Vägghylla, trä.
Current bid100 SEK
9d 15h
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
61132
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
Current bid100 SEK
9d 15h
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
61133
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
Current bid225 SEK
9d 15h
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
61134
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
Current bid100 SEK
9d 15h
Skrivbord, 5 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
61135
Skrivbord, 5 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Current bid100 SEK
9d 15h
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
61136
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
Current bid650 SEK
9d 15h
Stol och bord, 3 delar, bambu/glas/rotting.
61137
Stol och bord, 3 delar, bambu/glas/rotting.
Current bid100 SEK
9d 15h
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
61138
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
Current bid150 SEK
9d 15h
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
61139
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
Starting bid100 SEK
9d 15h
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
61140
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
9d 15h
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
61141
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
Current bid175 SEK
9d 15h
Våt- och torrdammsugare, WD 1200/30, Biltema.
61142
Våt- och torrdammsugare, WD 1200/30, Biltema.
Current bid100 SEK
9d 15h
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
61143
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
Current bid125 SEK
9d 15h
Väggställ, emalj, Kockums.
61144
Väggställ, emalj, Kockums.
Current bid300 SEK
9d 15h
Cykelkärra, metall.
61145
Cykelkärra, metall.
Current bid225 SEK
9d 15h
Perukvas, porslin, Kina.
61146
Perukvas, porslin, Kina.
Current bid175 SEK
9d 15h
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
61147
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
Current bid200 SEK
9d 15h
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
61148
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
Current bid350 SEK
9d 15h
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Current bid400 SEK
9d 15h
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Current bid100 SEK
9d 15h
Handdukar, ett parti, linne.
61151
Handdukar, ett parti, linne.
Current bid200 SEK
9d 15h
Trumset, bl.a Wesper.
61152
Trumset, bl.a Wesper.
Current bid350 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.