Categories

9d 15h
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Current bid400 SEK
9d 15h
Bordslampa, mässing/glas.
61154
Bordslampa, mässing/glas.
Current bid200 SEK
9d 15h
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
61155
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
Starting bid100 SEK
9d 15h
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
61156
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
Current bid100 SEK
9d 15h
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
61157
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
61158
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
61159
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
Current bid100 SEK
9d 16h
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
61160
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
Current bid100 SEK
9d 16h
Vägskylt, A19 Älg, metall.
61161
Vägskylt, A19 Älg, metall.
Current bid100 SEK
9d 16h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61162
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid350 SEK
9d 16h
Matta, ull.
61163
Matta, ull.
Current bid100 SEK
9d 16h
Pussel, 5 st, bl.a Ravensburger.
61164
Pussel, 5 st, bl.a Ravensburger.
Current bid100 SEK
9d 16h
Vattenskidor, Watski Fusion, samt fodral.
61165
Vattenskidor, Watski Fusion, samt fodral.
Current bid150 SEK
9d 16h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61167
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid200 SEK
9d 16h
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
61168
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
Current bid100 SEK
9d 16h
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
61169
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
Current bid100 SEK
9d 16h
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
61170
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Current bid225 SEK
9d 16h
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
61171
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
Current bid200 SEK
9d 16h
Fåtölj, bok/textil.
61172
Fåtölj, bok/textil.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
61173
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
Current bid225 SEK
9d 16h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61175
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid200 SEK
9d 16h
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
61177
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
Current bid125 SEK
9d 16h
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
61178
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
Current bid150 SEK
9d 16h
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
61179
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
Current bid250 SEK
9d 16h
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
61180
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
61181
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
61182
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
Current bid100 SEK
9d 16h
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
61183
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
Current bid125 SEK
9d 16h
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
61184
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Bijouterier, ett parti.
61186
Bijouterier, ett parti.
Current bid100 SEK
9d 16h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
61188
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
Current bid750 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
9d 16h
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
61190
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
Current bid150 SEK
9d 16h
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
61191
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
Current bid100 SEK
9d 16h
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
61192
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
Starting bid100 SEK
9d 16h
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
61193
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
Current bid100 SEK
9d 16h
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
61194
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
Current bid125 SEK
9d 16h
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Ove Olson, olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK
9d 16h
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
Current bid100 SEK
11d 14h
LEGO Duplo, tågset, med tillbehör.
61197
LEGO Duplo, tågset, med tillbehör.
Starting bid100 SEK
11d 14h
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
61198
Pussel, 5 st, Jan van Haasteren, Jumbo.
Current bid350 SEK
11d 14h
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
61199
Oidentifierad konstnär, "Lurblåsaren i Ystad", olja på pannå, otydligt signerad.
Starting bid100 SEK
11d 14h
Vinetiketter, ca 600 st.
61200
Vinetiketter, ca 600 st.
Starting bid100 SEK
11d 14h
Skivspelare, AKAI AP-100.
61201
Skivspelare, AKAI AP-100.
Current bid100 SEK
11d 14h
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall/glas, 1900-talets mitt.
61202
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall/glas, 1900-talets mitt.
Current bid125 SEK
11d 14h
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
61203
Miniatyrtavlor, 10 st, olja på papper uppklistrat på pannå, olika konstnärer, 5 st signerade.
Current bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.