Shortest time left

61252
Current bid3,100 SEK

61253
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
Starting bid100 SEK

61254
Allmogetextil, 5 delar.
Starting bid100 SEK

61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Current bid100 SEK

61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Current bid100 SEK

61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Current bid225 SEK

61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Starting bid100 SEK

60537
Current bid100 SEK

61260
Bordsdukar och servetter , ett parti.
Current bid100 SEK

61261
Playmobil, ett parti.
Current bid100 SEK

60720
Current bid1,200 SEK
Est8,000 SEK

61262
Starting bid100 SEK

61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Starting bid100 SEK

61264
Current bid100 SEK

61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Starting bid100 SEK

61266
Rostfritt, ett parti.
Starting bid100 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Starting bid100 SEK

61268
Starting bid100 SEK

60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Current bid100 SEK

61270
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Current bid100 SEK

61271
Current bid175 SEK

61272
Bertil Vallien, skål på fot, Boda.
Starting bid100 SEK

61273
Mormorsfilt, virkad.
Starting bid100 SEK

61274
Starting bid100 SEK

61275
Kaffebryggare, Moccamaster.
Current bid175 SEK

61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Starting bid100 SEK

61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Starting bid100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Current bid175 SEK

61279
Dammsugare, Miele Complete C3.
Starting bid100 SEK

61280
Current bid225 SEK

61281
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
Current bid150 SEK

61282
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
Starting bid100 SEK

61283
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61284
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
Current bid150 SEK

61285
Syskrin på ben, trä.
Starting bid100 SEK

61286
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK

61288
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
Current bid100 SEK

61290
Pottskåp, trä.
Starting bid100 SEK

61291
Kontorsstolar, 2 st, trä/metall, höj/sänkbara, snurrbara.
Starting bid100 SEK

61292
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
Current bid100 SEK

61293
Starting bid100 SEK

61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Starting bid100 SEK

61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Current bid125 SEK

61296
Armbandsur, dam, Omega.
Current bid125 SEK

61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Current bid400 SEK

61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Starting bid100 SEK

61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Current bid225 SEK