Shortest time left

60962
Björn Wiinblad, keramik, 7 delar, Rosenthal och Nymölle.
Current bid150 SEK

60964
Minnestallrikar m.m, 18 delar, keramik, Rörstrand, Gustafsberg och Gefle.
Current bid350 SEK

60965
Tårtfat och skål på fot, 4 delar, glas, bl.a Miranda, Arabia och Rosita.
Current bid350 SEK

60967
Ulla Procopé, teservis, 20 delar, stengods, ''Ruska'', Arabia, Finland.
Current bid500 SEK

60968
Vaser, skålar m.m, glas, ett parti, bl.a Erik Höglund.
Current bid400 SEK

60969
Tändare, metall, Dunhill.
Current bid450 SEK

60186
Monster High dockor, 14 st, Mattel.
Current bid400 SEK

60971
Mjölkback, trä, Malmö Mjölkcentral.
Current bid350 SEK

60974
Ytterfoder, 10 st, porslin, Camé, Jugend, Prins Eugen Waldermarsudde och Flora, Gustavsberg.
Current bid100 SEK

60976
Karin Björquist, ytterfoder, 12 st, porslin, ''Octavius'' och ''Octavia'', Gustavsberg.
Current bid450 SEK

60978
Servisdelar, 32 st, porslin, Pillivuyt, Frankrike.
Current bid400 SEK

60981
Serveringsfat, såssnipa och kanna, 8 delar, flintgods, Gustavsberg, Rörstrand och Gefle.
Current bid100 SEK

60983
Servisdelar, 22 st, flintgods, ''Skåne'', Rörstrand.
Current bid1,100 SEK

60984
Serveringsfat m.m, 18 delar, porslin, mestadels England.
Current bid400 SEK

60985
Servisdelar, 10 st, flintgods, Rörstrand SS.
Current bid300 SEK

60986
Taklampa, glas, ''Zero'', Tyringe.
Current bid125 SEK

60987
Oiva Toikka, skål, glas, ''Flora'', Nuutajärvi, Finland, 1960-tal.
Current bid125 SEK

60988
Vas, keramik, ''Mussle'', ByOn.
Current bid250 SEK

60238
Blåregn, konstgjord växt, plast/trä.
Current bid350 SEK

60199
Kopparkastruller m.m, 7 delar.
Current bid175 SEK

60220
Delar till stringhylla, 7 st, teakfanerl/metall.
Current bid300 SEK

60963
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
Current bid400 SEK

60966
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
Current bid500 SEK

60972
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
Current bid175 SEK

60973
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
Current bid100 SEK

60975
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
Current bid400 SEK

60977
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
Current bid125 SEK

60979
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
Current bid125 SEK

60980
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
Current bid100 SEK

60982
Tamburmajor med lampa, metall.
Current bid125 SEK

60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Current bid100 SEK

60993
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
Current bid150 SEK

60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Current bid1,300 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

60995
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
Current bid100 SEK

60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Starting bid100 SEK

60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Current bid250 SEK

60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Current bid100 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

60999
Slagbord, 6 lådor, trä.
Current bid550 SEK

61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Current bid300 SEK

61001
Sängbord, ett par, metall/glas.
Current bid100 SEK

61002
Lyktor, 2 st, metall/glas.
Starting bid100 SEK

61003
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
Current bid125 SEK

61004
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
Current bid100 SEK

61005
Bordstomme, sten/metall.
Current bid100 SEK

61006
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Current bid150 SEK

61007
Bänk, trä, Hübsch.
Current bid225 SEK

61008
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
Current bid250 SEK

61009
Bord, sten/metall.
Current bid100 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



