Categories

12d 3h
Leksaksbilar m.m, ett parti, metall/plast/trä, bl.a Corgi och Dinky Toys.
61124
Leksaksbilar m.m, ett parti, metall/plast/trä, bl.a Corgi och Dinky Toys.
Current bid150 SEK
12d 3h
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
60630
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
Current bid100 SEK
12d 3h
Soffbord på hjul, trä/glas, 1900-tal.
60504
Soffbord på hjul, trä/glas, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
12d 3h
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
60651
Salongsmatta, Tunisien, handknuten, ull.
Current bid500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
14d 1h
Linnedukar m.m, ett parti.
61092
Linnedukar m.m, ett parti.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Hushållsföremål, 7 delar, bl. a Strömshaga.
61096
Hushållsföremål, 7 delar, bl. a Strömshaga.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
61098
Taklampor, ett par, lackerad plåt, "Hinken", Per Sundstedt, Kosta Lampan.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Plädar, ett par, ull.
60438
Plädar, ett par, ull.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
61103
Fotogenlampor, 3+2 st, glas/mässing, Strömshaga.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Handdukar, 11 st, linne.
61107
Handdukar, 11 st, linne.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Handdukar, 12 st, linne.
61108
Handdukar, 12 st, linne.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
60479
Armbandsur, Omega Seamaster Quartz.
Starting bid100 SEK
Est2,000 SEK
14d 1h
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
61110
Barnservisdelar, 4+5 set, plast/metall, Elsa Beskow, Rätt Start.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
61111
Lakan m.m, med spets och brodyr, ett parti.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
61112
Fotogenlampor, 2+1 st, mässing/glas.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
61113
Kinesiska dekorationsföremål och bok, 10 delar, olika material.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Handdukar, 11 st, linne.
61114
Handdukar, 11 st, linne.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Taklampa, mässing, House Doctor.
61115
Taklampa, mässing, House Doctor.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
61116
Lakan med spets och brodyr , ett parti.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Brödburk, keramik.
61117
Brödburk, keramik.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
61118
Lakan och örngott med spets och brodyr, ett parti.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
60570
Lantmäteriutrustning, metall/trä, bl.a Topcon.
Current bid100 SEK
14d 1h
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
60563
Vägglyktor, 3 st, koppar/glas.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
60565
Vägglyktor, 4 st, koppar/glas.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
61122
Lakan med spets och brodyr m.m, ett parti.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Rullator, AC873, SeniorSam.
60406
Rullator, AC873, SeniorSam.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
61125
Bok, Svenska Gods och Gårdar del VIII, Skåne sydöstra delen, 1944.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
61126
Tryck, äldre modebilder, 9 st.
Starting bid100 SEK
14d 1h
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
61127
Kerstin Stenman, ''Var är min kokbok?'', akvarell, signerad.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Kittel, koppar.
61128
Kittel, koppar.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Telefonhylla, trä/metall.
61129
Telefonhylla, trä/metall.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
61130
Fiol, trä, Aubert, Johann Bruck, Music Pool.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Vägghylla, trä.
61131
Vägghylla, trä.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
61132
Taklampa, metall, snäckskalsmodell, samtida.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
61133
Super Nintendo spel, kontroller m.m, ett parti, bl.a Blackhawk och Super Soccer.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
61134
Menorah, malm, Ekbergs Malm.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Skrivbord, 5 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
61135
Skrivbord, 5 lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
61136
Kerstin Danielsson, skål, stengods, signerad.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Stol och bord, 3 delar, bambu/glas/rotting.
61137
Stol och bord, 3 delar, bambu/glas/rotting.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
61138
Fåtölj, Stressless, textil/trä, 2000-tal.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
61139
Bryggeriflaskor, 3 st, varav 2 st med träställning.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
61140
Soffbord, trä, 1900-talets första hälft.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
61141
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Våt- och torrdammsugare, WD 1200/30, Biltema.
61142
Våt- och torrdammsugare, WD 1200/30, Biltema.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
61143
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
Current bid100 SEK
14d 2h
Väggställ, emalj, Kockums.
61144
Väggställ, emalj, Kockums.
Current bid175 SEK
14d 2h
Cykelkärra, metall.
61145
Cykelkärra, metall.
Current bid100 SEK
14d 2h
Perukvas, porslin, Kina.
61146
Perukvas, porslin, Kina.
Current bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.