Categories

14d 2h
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
61147
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
Current bid100 SEK
14d 2h
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
61148
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
Current bid100 SEK
14d 2h
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Current bid100 SEK
14d 2h
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Current bid100 SEK
14d 2h
Handdukar, ett parti, linne.
61151
Handdukar, ett parti, linne.
Current bid100 SEK
14d 2h
Trumset, bl.a Wesper.
61152
Trumset, bl.a Wesper.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Current bid125 SEK
14d 2h
Bordslampa, mässing/glas.
61154
Bordslampa, mässing/glas.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
61155
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
61156
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
61157
Jan Härstedt, olja på duk, signerad, 1988.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
61158
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
61159
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
61160
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Vägskylt, A19 Älg, metall.
61161
Vägskylt, A19 Älg, metall.
Current bid100 SEK
14d 2h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61162
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid175 SEK
14d 2h
Matta, ull.
61163
Matta, ull.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Pussel, 5 st, bl.a Ravensburger.
61164
Pussel, 5 st, bl.a Ravensburger.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Vattenskidor, Watski Fusion, samt fodral.
61165
Vattenskidor, Watski Fusion, samt fodral.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61167
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid100 SEK
14d 2h
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
61168
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
61169
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
61170
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
61171
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
Current bid100 SEK
14d 2h
Fåtölj, bok/textil.
61172
Fåtölj, bok/textil.
Starting bid100 SEK
14d 2h
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
61173
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
Current bid100 SEK
14d 3h
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61175
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Current bid100 SEK
14d 3h
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
61177
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
Current bid100 SEK
14d 3h
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
61178
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
Current bid100 SEK
14d 3h
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
61179
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
Current bid100 SEK
14d 3h
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
61180
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
61181
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
61182
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
61183
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
Current bid100 SEK
14d 3h
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
61184
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Bijouterier, ett parti.
61186
Bijouterier, ett parti.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
61187
Keramikmålning och tygmålningar, 3 delar, Asien.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
61188
Helge Lundström, litografi nr 150/300, signerad, daterad -98.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
Starting bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
14d 3h
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
61190
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
Current bid100 SEK
14d 3h
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
61191
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
61192
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
61193
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
61194
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Ove Olson, olja på duk, signerad.
Starting bid100 SEK
14d 3h
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
Starting bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.