55574 Vaser, skål på fot och assietter, 16 delar, bl.a Iittala och Bengt Orup, Johansfors.

- Skick:Bruksskick. Repor på assietter.
- Storlek:Högst: 22,5 cm. Assietter diameter: 16-19,5 cm.
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |