Kategorier

Avslutad
Bijouterier, ett parti.
59898
Bijouterier, ett parti.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Bröllopskimono, siden, broderad dekor, Japan, 1900-talets senare hälft.
59582
Bröllopskimono, siden, broderad dekor, Japan, 1900-talets senare hälft.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
60109
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
59764
Emily Eyres, tillskriven, olja på duk, signerad E. Eyres.
Slutpris550 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Rullator, metall/plast, Trust Care.
60659
Rullator, metall/plast, Trust Care.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Trampbilar, 2 st, metall/plast.
60658
Trampbilar, 2 st, metall/plast.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skottkärra, metall/plast, AB P.J Håkanssons Mek. Verkstad.
60657
Skottkärra, metall/plast, AB P.J Håkanssons Mek. Verkstad.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
60656
Gräsklippare m.m, ett parti, bl.a Bosch.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Golvlampa, metall/plast, IKEA.
60654
Golvlampa, metall/plast, IKEA.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Tamburmajor, trä.
60655
Tamburmajor, trä.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Luftkylare på hjul, plast, Klarstein Air Cooler.
60653
Luftkylare på hjul, plast, Klarstein Air Cooler.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
60652
Bordslampa, glas, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Kuddar, ett parti.
60650
Kuddar, ett parti.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Koffertar, 3 st, trä/metall/skinn.
60648
Koffertar, 3 st, trä/metall/skinn.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
60649
Kamera, Konica FC-1, med blixt och väska.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas, barockstil, 1900-tal.
60647
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas, barockstil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Klocka för vägghängning, gjutjärn.
60646
Klocka för vägghängning, gjutjärn.
Slutpris1 800 SEK
Avslutad
Duk och stenbordsduk.
60644
Duk och stenbordsduk.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
60643
Bordsdekorationer, 2 st, metall.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
60642
Bordsdekorationer, 3 st, trä/metall.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
60641
Anna Ehrner och Monica Backström, Vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, bl.a ''Atoll''.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Smart-TV, Samsung UE40J5205AK, med väggfäste.
60640
Smart-TV, Samsung UE40J5205AK, med väggfäste.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
60639
Geod och ljuslykta, agat/saltsten.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Keramik, ett parti.
60638
Keramik, ett parti.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Vaser, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand.
60637
Vaser, 4 st, keramik, bl.a Rörstrand.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
60636
Skålar, 2 st, pil/kastanj, Söwe-Konst, Sövestad.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Hylla på hjul, trä.
60635
Hylla på hjul, trä.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob, 1974.
60633
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob, 1974.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Burk med lock, poppel, Söwe-Konst Sövestad.
60634
Burk med lock, poppel, Söwe-Konst Sövestad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Figurin, glas, Murano, Italien.
60632
Figurin, glas, Murano, Italien.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda.
60631
Bertil Vallien, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
60630
Josef Ekberg, vas, stengods, ''Sgrafitto'', signerad, Gustavsberg, 1917.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Osatu.
60629
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Osatu.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Stekgryta, gjutjärn, 6,3 L, Le Creuset, Frankrike.
60628
Stekgryta, gjutjärn, 6,3 L, Le Creuset, Frankrike.
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Dammsugare, Nilfisk GD 930SP, samt dammsugarpåsar.
60627
Dammsugare, Nilfisk GD 930SP, samt dammsugarpåsar.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
60626
Göran Gidenstam, ''Blasieholmskajen'', litografi nr 113/250, signerad.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Högtryckstvätt, Kärcher 520 M.
60625
Högtryckstvätt, Kärcher 520 M.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
60624
Evert Taube, litografi nr 64/195, signerad, 1972.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Stegfot, metall/plast, Scando.
60623
Stegfot, metall/plast, Scando.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Kompressor, ABAC Pole Position LT 24.
60620
Kompressor, ABAC Pole Position LT 24.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
60621
Servisdelar, 6 st, porslin, Måsen, Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
60619
Tryck och akvarell, oidentifierad konstnär för akvarell signerad M. Borg, Tryck signerad i trycket Boberg, numrerad 8/50.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bestickservis, 36 delar, rostfritt stål.
60618
Bestickservis, 36 delar, rostfritt stål.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Bord med iläggsskiva, skrapad furu.
60617
Bord med iläggsskiva, skrapad furu.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Matbord med påhängsskiva, ek.
60616
Matbord med påhängsskiva, ek.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skålar, ljuslyktor, m.m, 11 delar, glas, bl.a Orrefors.
60615
Skålar, ljuslyktor, m.m, 11 delar, glas, bl.a Orrefors.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
60614
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
Slutpris100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.