59625
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
Slutpris500 SEK

59624
Kopparföremål, 3 delar.
Slutpris400 SEK

59620
Armbandsur, dam, Omega Constellation.
Slutpris5 600 SEK

59623
Fickur, 4 st, varav 3 st silver.
Slutpris1 000 SEK

59621
Piedestaler, 2 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59614
iPod Nano med hörlurar, Apple.
Slutpris300 SEK

59618
Ulrica Hydman Vallien, skål och fat, glas, ''Hearts'', Kosta Boda, monogramsignerade.
Slutpris175 SEK

59617
Ytterfoder, majolika, Mintons, England.
Slutpris150 SEK

59616
Skålar, 4 st, keramik, allmoge.
Slutpris250 SEK

59615
Käppar, 3 st, 2 st med silverhandtag.
Slutpris400 SEK

59613
Dräktsmycke, metall, 1800/1900-tal.
Slutpris1 700 SEK

59612
Armband, silver.
Slutpris950 SEK

59611
Cykel, Nishiki Timbuk, 26 tum, 21 växlar.
Slutpris200 SEK

59610
Kikare, skinn/mässing, Colomont Fab Paris.
Slutpris175 SEK

59609
Anni Kertesz, skulptur, ''Ärtan'', keramik, monogramsignerad.
Slutpris250 SEK

59607
Gräsklippare, batteridriven, 2x18V, Gardena.
Slutpris400 SEK

59606
Fabian Lundqvist, litografi, signerad, 1961.
Slutpris225 SEK

58800
GUCCI, pumps, stl 36½.
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

59604
Åke Pettersson-Nåw, ''Vårdag'', litografi nr 134/310, signerad.
Slutpris100 SEK

59603
Eduard Dressler, kavaj, storlek 54, ull.
Slutpris300 SEK

59602
Göran Hahne, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Slutpris125 SEK

59601
Vas, fat m.m, ett parti, brons, Ystad-Brons.
Slutpris850 SEK

59600
Vinylskivor, 42 st, 1980/90-tal, bl. a Prince, Billy Idol och Tina Turner.
Slutpris550 SEK

59599
Munspel, 3 st, M. Hohner.
Slutpris175 SEK

59597
Trädgårdsgrupp, trä, hopfällbara stolar, KWA.
Slutpris100 SEK

59598
Rakknivar, 3 st, bl.a C.V. Heljestrand.
Slutpris125 SEK

59596
Trädgårdsbänk, trä/metall.
Slutpris550 SEK

59594
Vinylskivor, 42 st, heavy Metal, bl. a Slayer, Dio och Metallica.
Slutpris5 400 SEK

59595
Pianolampor, 2 st, ställbara, gulmetall.
Slutpris100 SEK

59593
Trädgårdsgrupp, 3 delar, metall, hopfällbar.
Slutpris300 SEK

59592
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade.
Slutpris175 SEK

59591
Ulf Stålhane, gicléetryck, 5 st, signerade, daterade 2013-15.
Slutpris100 SEK

59590
Diorama, 2 st, olika material, samtida.
Slutpris225 SEK

59589
Hasse Karlsson, akvarell, signerad, daterad 2022.
Slutpris900 SEK

59587
Pendellampor, ett par, glas/metall, Frandsen, Danmark.
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK

59588
Bonbonjär och skål med sked, tenn, Munka, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59586
Resegrammofon, Lenco.
Slutpris150 SEK

59585
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
Slutpris200 SEK

59583
Servisdelar, 10 st, emaljerad metall, Emalox, Norge.
Slutpris100 SEK

59581
Bordslampa, mässing, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

59578
Takkrona med prismor, mässing/glas, 6 ljuspunkter, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59580
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del IV, Skåne 1. Sydvästra Delen, 1936.
Slutpris600 SEK

59577
Carl Fagerlund, takplafond, glas/mässing, 3 ljuspunkter, Orrefors.
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK

59569
Taklampor, 3 st, glas/metall, samtida.
Slutpris700 SEK

59576
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
Slutpris300 SEK

59575
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK

59574
Anne Nilsson, ljusstakar, 2 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Slutpris750 SEK

59568
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Ljung.
Slutpris125 SEK