Kategorier

Avslutad
Mynt, ett parti, delvis silver.
59567
Mynt, ett parti, delvis silver.
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Kökskniv, Global, Japan.
59566
Kökskniv, Global, Japan.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Bally, axelremsväska, dam, skinn.
59565
Bally, axelremsväska, dam, skinn.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Fåtöljer, 2 st, bok/textil, "Lamino", Yngve Ekström.
59559
Fåtöljer, 2 st, bok/textil, "Lamino", Yngve Ekström.
Slutpris8 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Josef Frank, lampskärm, textil, ''Tulpan'', Firma Svenskt Tenn.
58742
Josef Frank, lampskärm, textil, ''Tulpan'', Firma Svenskt Tenn.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
57816
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
59572
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Slutpris1 700 SEK
Avslutad
Mikrovågsugn, Whirlpool.
59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 st, noshörning och elefant, brons.
59564
Figuriner, 2 st, noshörning och elefant, brons.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Figurin, häst, porslin, Beswick, England.
59562
Figurin, häst, porslin, Beswick, England.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Luftavfuktare, Wood's WD-12.
59561
Luftavfuktare, Wood's WD-12.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Fåtölj, bambu/rotting/textil.
59560
Fåtölj, bambu/rotting/textil.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Träfigurer, 2 st, gummor, signerade, bl.a Kaj E. Jönsson, Hannas, daterad 1966.
59558
Träfigurer, 2 st, gummor, signerade, bl.a Kaj E. Jönsson, Hannas, daterad 1966.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Hantlar, ett par, järn, 1900-tal.
59556
Hantlar, ett par, järn, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Golvlampa, metall, Aneta.
59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Häcksax med batteri, Garden.
59555
Häcksax med batteri, Garden.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bok, Estrid Ericsson, en biografi av Hedvig Hedqvist, Norstedts.
59552
Bok, Estrid Ericsson, en biografi av Hedvig Hedqvist, Norstedts.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 st, katter, porslin, Erik och Niels Anders Nielsen, Royal Copenhagen.
59554
Figuriner, 2 st, katter, porslin, Erik och Niels Anders Nielsen, Royal Copenhagen.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
59553
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Väggdekoration, metall.
59551
Väggdekoration, metall.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Anders Wollin, "Hemmet", olja på duk, signerad, daterad 2000.
59546
Anders Wollin, "Hemmet", olja på duk, signerad, daterad 2000.
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
59550
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Serveringsbord med klaff, trä.
59548
Serveringsbord med klaff, trä.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Vladimir Beck, "Invandraren", litografi EA, signerad.
59547
Vladimir Beck, "Invandraren", litografi EA, signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Eric Westling, "Fjällbacka", olja på pannå, signerad, daterad -65.
59545
Eric Westling, "Fjällbacka", olja på pannå, signerad, daterad -65.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bricka, mahogny/mässing, mosaik av glaskulor, 1800-talets början.
59544
Bricka, mahogny/mässing, mosaik av glaskulor, 1800-talets början.
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Einar Emland, olja på duk, signerad.
59543
Einar Emland, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Stellan Mörner, "Rosenkavaljéren", litografi nr 249/350, signerad, daterad -59.
59542
Stellan Mörner, "Rosenkavaljéren", litografi nr 249/350, signerad, daterad -59.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Nils Kölare, litografi nr 34/75, signerad.
59540
Nils Kölare, litografi nr 34/75, signerad.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Musselmalet, mattallrikar, 2 st, porslin, helblond, nr 1085, Royal Copenhagen.
59537
Musselmalet, mattallrikar, 2 st, porslin, helblond, nr 1085, Royal Copenhagen.
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
59535
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
Slutpris3 500 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
59536
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Musselmalet, förrättstallrikar, 10 st, porslin, halvblond, nr 572, Royal Copenhagen.
59534
Musselmalet, förrättstallrikar, 10 st, porslin, halvblond, nr 572, Royal Copenhagen.
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Musselmalet, assietter, 8 st, porslin, halvblond, nr 573, Royal Copenhagen.
59533
Musselmalet, assietter, 8 st, porslin, halvblond, nr 573, Royal Copenhagen.
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Ring med sten, guld 18k.
59529
Ring med sten, guld 18k.
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
59530
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Matta, orientalisk stil, maskinknuten.
59528
Matta, orientalisk stil, maskinknuten.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Skolplanscher, 2 st.
59526
Skolplanscher, 2 st.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Medaljong, guld 18k.
59525
Medaljong, guld 18k.
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Skolplanscher, 2 st.
59524
Skolplanscher, 2 st.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Armlänk, guld 18k, x-länk, Säab.
59521
Armlänk, guld 18k, x-länk, Säab.
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 SEK
Avslutad
Skolplanscher, 4 st.
59523
Skolplanscher, 4 st.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Gräsklippare, "Rotak 37", Bosch, batteridriven, medföljer laddare, Powakaddy.
59516
Gräsklippare, "Rotak 37", Bosch, batteridriven, medföljer laddare, Powakaddy.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Kakelplattor, ett parti, Mono Sassuolo, Glasierter Einmalbrand.
59522
Kakelplattor, ett parti, Mono Sassuolo, Glasierter Einmalbrand.
Slutpris100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.