SV
Senast sålt

59567
Mynt, ett parti, delvis silver.
Slutpris1 600 SEK

59566
Kökskniv, Global, Japan.
Slutpris500 SEK

59565
Bally, axelremsväska, dam, skinn.
Slutpris450 SEK

58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Slutpris250 SEK

59559
Fåtöljer, 2 st, bok/textil, "Lamino", Yngve Ekström.
Slutpris8 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

58742
Josef Frank, lampskärm, textil, ''Tulpan'', Firma Svenskt Tenn.
Slutpris450 SEK

57816
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
Slutpris150 SEK

58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK

59572
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Slutpris1 700 SEK

59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Slutpris150 SEK

59564
Figuriner, 2 st, noshörning och elefant, brons.
Slutpris400 SEK

59562
Figurin, häst, porslin, Beswick, England.
Slutpris600 SEK

59561
Luftavfuktare, Wood's WD-12.
Slutpris650 SEK

59560
Fåtölj, bambu/rotting/textil.
Slutpris225 SEK

59558
Träfigurer, 2 st, gummor, signerade, bl.a Kaj E. Jönsson, Hannas, daterad 1966.
Slutpris1 300 SEK

59556
Hantlar, ett par, järn, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Slutpris225 SEK

59555
Häcksax med batteri, Garden.
Slutpris150 SEK

59552
Bok, Estrid Ericsson, en biografi av Hedvig Hedqvist, Norstedts.
Slutpris1 100 SEK

59554
Figuriner, 2 st, katter, porslin, Erik och Niels Anders Nielsen, Royal Copenhagen.
Slutpris350 SEK

59553
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
Slutpris500 SEK

59551
Väggdekoration, metall.
Slutpris175 SEK

59546
Anders Wollin, "Hemmet", olja på duk, signerad, daterad 2000.
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK

59550
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
Slutpris100 SEK

59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Slutpris200 SEK

59548
Serveringsbord med klaff, trä.
Slutpris225 SEK

59547
Vladimir Beck, "Invandraren", litografi EA, signerad.
Slutpris100 SEK

59545
Eric Westling, "Fjällbacka", olja på pannå, signerad, daterad -65.
Slutpris100 SEK

59544
Bricka, mahogny/mässing, mosaik av glaskulor, 1800-talets början.
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK

59543
Einar Emland, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Slutpris250 SEK

59542
Stellan Mörner, "Rosenkavaljéren", litografi nr 249/350, signerad, daterad -59.
Slutpris350 SEK

59540
Nils Kölare, litografi nr 34/75, signerad.
Slutpris350 SEK

59537
Musselmalet, mattallrikar, 2 st, porslin, helblond, nr 1085, Royal Copenhagen.
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK

59535
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
Slutpris3 500 SEK
Värdering2 500 SEK

59536
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK

59534
Musselmalet, förrättstallrikar, 10 st, porslin, halvblond, nr 572, Royal Copenhagen.
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 SEK

59533
Musselmalet, assietter, 8 st, porslin, halvblond, nr 573, Royal Copenhagen.
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK

59529
Ring med sten, guld 18k.
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK

59530
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
Slutpris175 SEK

59528
Matta, orientalisk stil, maskinknuten.
Slutpris150 SEK

59526
Skolplanscher, 2 st.
Slutpris150 SEK

59525
Medaljong, guld 18k.
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK

59524
Skolplanscher, 2 st.
Slutpris100 SEK

59521
Armlänk, guld 18k, x-länk, Säab.
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 SEK

59523
Skolplanscher, 4 st.
Slutpris150 SEK

59516
Gräsklippare, "Rotak 37", Bosch, batteridriven, medföljer laddare, Powakaddy.
Slutpris650 SEK

59522
Kakelplattor, ett parti, Mono Sassuolo, Glasierter Einmalbrand.
Slutpris100 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


