59258
Hasse Andersson, litografi nr 32/300, signerad.
Slutpris350 SEK

59256
Klaus Haapaniemi, muggar, 10 st, porslin, "Taika", Iittala.
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK

59254
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
Slutpris450 SEK

59255
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
Slutpris400 SEK

59253
Frimärksamling, hela världen.
Slutpris225 SEK

59252
Kikare, Cornelius Knudsen, Köpenhamn.
Slutpris200 SEK

59251
Steiff, gosedjur, 5 st, 1900-tal.
Slutpris1 000 SEK

59250
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

59249
Barbro Rydholm, servisdelar, 7 delar, porslin, Fyrklövern Classic.
Slutpris175 SEK

59248
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
Slutpris300 SEK

59247
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
Slutpris300 SEK

59246
Kaffeservisdelar m.m., 39 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris550 SEK

59244
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
Slutpris200 SEK

59245
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Slutpris600 SEK

59243
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
Slutpris150 SEK

59242
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 3 st, glas, ''Festivo'', Finland.
Slutpris1 200 SEK

59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59238
Bestickservis, 65 delar, rostfritt stål, "Gallo".
Slutpris1 100 SEK

59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Slutpris500 SEK

59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Slutpris250 SEK

59236
Kandelaber, smide, sk Tuppastake, Käck & Hedbys Leksand, 1900-tal.
Slutpris1 200 SEK

59237
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
Slutpris450 SEK

59235
Termoskanna, guldpläterad metall, och ishink, metall, Alfi, Tyskland.
Slutpris1 100 SEK

59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59232
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59226
Fåtöljer, ett par, Bohrens, textil.
Slutpris650 SEK

59230
Slutpris650 SEK

59228
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
Slutpris250 SEK

59227
Fotoramar, 10 st.
Slutpris125 SEK

59219
Michael Qvarsebo, "Husväggar nocturne", litografi nr 217/275, signerad.
Slutpris550 SEK

59225
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59224
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
Slutpris450 SEK

59223
Skinkfat, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
Slutpris350 SEK

59222
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
Slutpris400 SEK

59221
Punschmuggar, 12 st, nysilver, Sigvard Bernadotte, Gense.
Slutpris100 SEK

59220
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
Slutpris500 SEK

59217
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klosterruinen, signerad, daterad 1962.
Slutpris1 300 SEK

59218
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK

59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Slutpris225 SEK

58450
Matta, Iran, handknuten, ull.
Slutpris2 200 SEK

59214
Charles Roka, olja på duk, signerad.
Slutpris750 SEK

59213
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
Slutpris125 SEK

59210
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
Slutpris400 SEK

59212
Christian Thomsen, figurin, porslin, "Man med lie", Royal Copenhagen.
Slutpris250 SEK

59211
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
Slutpris350 SEK

59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Slutpris350 SEK

59206
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK