59157
Rökbord, ek/koppar.
Slutpris550 SEK

59156
Råsaftcentrifug, OBH Nordica vitamin 500.
Slutpris225 SEK

59155
Damejeanne, glas.
Slutpris225 SEK

59145
Bertil Fridhagen, sideboard, 4 lådor, 2 skåp, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Slutpris4 400 SEK

59154
Karmstolar ett par, trä/textil. rokokostil, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59153
Brickbord, trä.
Slutpris200 SEK

59152
Bord med 6 stolar, mahogny, rokokostil, 1900-talets senare del.
Slutpris1 200 SEK

59151
Bockbord, gjutjärn/trä.
Slutpris800 SEK

59146
Bertil Fridhagen, matbord och 5 stolar, teak/textil, med 2 förlängningsskivor, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Slutpris2 300 SEK

59148
Trädgårdstomtar, 4 st, konstmaterial.
Slutpris350 SEK

59141
Matta, Bidjar, handknuten, ull.
Slutpris4 900 SEK

59144
Krus, 3 st, keramik/stengods, Gustavsberg och Höganäs.
Slutpris225 SEK

59143
Rullvagn, metall/plast, Prestar, Japan.
Slutpris125 SEK

59142
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

59140
Kaffeservisdelar, 4 st, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen.
Slutpris125 SEK

59139
Stolar, 4 st, textil/metall,1900-tal.
Slutpris100 SEK

59138
Spegel, ram i trä med detaljer i metall.
Slutpris125 SEK

59132
Vykort, ett parti, bl a svenska kyrkor och kungafamiljen.
Slutpris450 SEK

59137
Frimärken, ett parti, hela världen.
Slutpris250 SEK

59136
Amplar, ett par, keramik.
Slutpris150 SEK

59135
Skeppsmodell, segelbåt, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

59134
Vykort, ett parti, mest Skåne.
Slutpris500 SEK

59130
Signerade vykort, 8 st, bl.a Monica Zetterlund, Lill-Babs och Edvard Persson.
Slutpris450 SEK

59131
Signerade vykort, 3 st, Errol Flynn, Viveca Lindfors och Margareta Fahlén.
Slutpris175 SEK
Värdering1 500 SEK

59129
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
Slutpris400 SEK

59123
Ytterfoder och ljuslykta m.m, 7 delar, keramik, Rolf Berg.
Slutpris950 SEK

59128
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
Slutpris300 SEK

59127
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
Slutpris400 SEK

59126
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
Slutpris250 SEK

59124
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59122
Stilbyrå, 2 lådor, trä/sten, 1900-tal.
Slutpris800 SEK

59121
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
Slutpris250 SEK

59120
Golvlampa, metall/textil.
Slutpris250 SEK

59119
Taklampa, plåt/glas, 1960/70-tal.
Slutpris150 SEK

59118
Figuriner, 3 st, glas/keramik, bl.a Reijmyre, Karl Erik Ivar och Thomas Hellström, Nittsjö.
Slutpris225 SEK

59116
Sideboard, 4 lådor, 2 skåp, trä/metall, rokokostil, Blomstermåla möbelfabrik.
Slutpris500 SEK

59117
Hallampa, metall/glas, 1930/40-tal.
Slutpris500 SEK

59115
Muggar och assietter, 8+8 st, porslin, Grön Anna, Rörstrand.
Slutpris1 400 SEK

59114
Tomtar, 4 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59112
Ulrika Hydman Vallien och Bertil Vallien, miniatyrer, 4 st, Kosta Boda.
Slutpris400 SEK

59111
Jens Eltorp, miniatyrer, 5 st, glas.
Slutpris175 SEK

59110
Bestickservis, 83 delar, nysilver, "Slottsbarock", Jernbolaget Eskilstuna, samt coasters, 14+12 st.
Slutpris1 300 SEK

59107
Trädgårdsstolar, 5 st, ställbara, hopfällbara.
Slutpris750 SEK

59109
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

59108
Torkställ, 2 st, samt jordspik, roterande, Brabantia.
Slutpris450 SEK

59101
Duk och servetter, 1+12, linne, "Nobel Jubilee", Klässbols Linneväveri.
Slutpris3 700 SEK

59106
Svepask och träfigur, trä/textil, bl. a "Bombi Bitt", Charlotte Weibull.
Slutpris100 SEK

59105
Bing & Gröndahl, kaffeservis, 14 delar, porslin.
Slutpris300 SEK