Elzbieta Piwek-Bialoborska (1922-1989), bordslampa, "Rogata", fajans, Polen.
59099
Slutpris8 200 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, metall/glas, Ystad Metall.
59103
Slutpris350 SEK
Ljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Gusums.
59104
Slutpris225 SEK
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
59102
Slutpris850 SEK
Damastdukar, 2 st.
59100
Damastdukar, 2 st.
Slutpris750 SEK
Samsung Galaxy Buds 3, trådlösa hörlurar.
59097
Slutpris500 SEK
Tomtar, 10 st, keramik/trä, 1900-tal.
59098
Slutpris200 SEK
59096
Slutpris300 SEK
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
59095
Slutpris350 SEK
Hatthylla, trä/metall, Ib Laursen.
59094
Slutpris850 SEK
Matta, ull/bomull.
57762
Matta, ull/bomull.
Slutpris500 SEK
Fårskinnsrock, Goldstein.
58144
Fårskinnsrock, Goldstein.
Slutpris1 300 SEK
Spegel, förgylld ram och bronserad ram, empire, 1800-talets första del.
58312
Slutpris1 100 SEK
Louise Adelborg, Nationalservisen/Swedish Grace, 56 delar, porslin, dekor "Nordstärnan", Rörstrand, 1950-tal.
59093
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
59091
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK
Matservisdelar, 25 delar, porslin, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.
59090
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
59089
Slutpris350 SEK
Helmer Osslund, "Stockholm", servisdelar, 57 st, porslin, Gustavsberg.
59087
Slutpris125 SEK
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
59088
Slutpris300 SEK
Champagnekylare, "Lanson", metall.
59083
Slutpris650 SEK
Armbandsur, 3 st, Seiko, Tissot, Citizen.
59084
Slutpris175 SEK
Börge Mogensen, bokhylla, ek, "Öresund", Karl Andersson´s, Bra Bohag.
59085
Slutpris700 SEK
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
59081
Slutpris300 SEK
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Slutpris600 SEK
59080
Slutpris500 SEK
Trädgårdstomte, betong.
59078
Trädgårdstomte, betong.
Slutpris400 SEK
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
59079
Slutpris225 SEK
Bordslampor, 5 st, metall/glas, 1900-tal.
59077
Slutpris100 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas.
59076
Slutpris100 SEK
Skåp, valnöt, rokokostil, 1900/2000-tal.
59075
Slutpris3 100 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
59074
Slutpris225 SEK
Bordslampa, stengods, Søholm, Danmark, 1960/70-tal.
59073
Slutpris900 SEK
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
59072
Slutpris125 SEK
59071
Slutpris900 SEK
Fällkniven S1, överlevnadskniv, stål/thermorun, med  slida, Cordura.
59070
Slutpris950 SEK
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
59069
Slutpris225 SEK
Krus, 5 st, keramik.
59068
Krus, 5 st, keramik.
Slutpris175 SEK
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
59066
Slutpris300 SEK
Korgstolar, ett par, rotting, "Agen", IKEA.
59065
Slutpris550 SEK
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
59064
Slutpris300 SEK
Bordsdukar och flamskvävnad, 8 delar, 1900-tal.
59063
Slutpris150 SEK
Barbord med serveringsbricka, njurformat, trä/glas/metall, 1900-tal.
59061
Slutpris1 000 SEK
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Slutpris450 SEK
59059
Slutpris1 300 SEK
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
59058
Slutpris200 SEK
Lennart Jirlow, litografi nr 13/225, signerad.
59053
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Tyger och stuvbitar, ett parti, bl, a Josef Frank, Svensk Tenn och Marimekko.
59057
Slutpris300 SEK
59056
Slutpris400 SEK