59055
Slutpris250 SEK
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
59054
Slutpris300 SEK
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
59052
Slutpris350 SEK
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
59051
Slutpris500 SEK
Hugo Carlberg, "Sågverket" olja på duk, signerad.
59050
Slutpris100 SEK
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad.
59048
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
59049
Slutpris950 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
59047
Slutpris225 SEK
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
59046
Slutpris300 SEK
Bertil Landelius, olja på duk, signerad.
59045
Slutpris100 SEK
Vas och skål, mässing/tenn, Ystad Metall och Ystad Tenn.
59044
Slutpris300 SEK
Bengt Böckman, litografi nr 62/200, signerad, daterad -66.
59043
Slutpris100 SEK
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
59040
Slutpris500 SEK
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
59042
Slutpris200 SEK
Stig Wernheden, litografi nr 63/300, signerad.
59041
Slutpris100 SEK
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
59039
Slutpris125 SEK
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
59038
Slutpris500 SEK
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
59037
Slutpris125 SEK
Litografiskt tryck, ekivokt.
59036
Litografiskt tryck, ekivokt.
Slutpris100 SEK
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59034
Slutpris600 SEK
Barbiedocka, Mattel, samt kläder med mera, 1960-tal.
59035
Slutpris1 300 SEK
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
59033
Slutpris125 SEK
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59032
Slutpris450 SEK
Karel Rösel, litografi nr 60/123, signerad, daterad 1978.
59030
Slutpris225 SEK
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
59031
Slutpris300 SEK
Plåtburkar, 4 st, bl. a Mazetti.
59029
Slutpris175 SEK
Dockteater, trä/textil.
59028
Dockteater, trä/textil.
Slutpris100 SEK
Golvskulptur, trä/metall, Hultens.
59027
Slutpris100 SEK
Batteriladdare, Telwin Leader 400 Start.
59026
Slutpris300 SEK
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
59024
Slutpris300 SEK
Golvfiguriner, 2 st, tomtar, textil/plast.
59025
Slutpris700 SEK
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
59023
Slutpris450 SEK
59022
Slutpris500 SEK
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
59021
Slutpris600 SEK
Edvin Ollers, glasservis, 54 delar, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
59012
Slutpris2 900 SEK
Momentförstärkare.
59020
Momentförstärkare.
Slutpris600 SEK
Byggradio, DeWalt DCRE016.
59019
Byggradio, DeWalt DCRE016.
Slutpris400 SEK
Badrumsbelysning och vägglampor, 2+2 st, bl.a porslin och glas, 1900-tal.
59018
Slutpris225 SEK
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
59017
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Sidobord, teak, "No 383", Aksel Kjersgaard, Odder, Danmark.
59014
Slutpris1 400 SEK
59016
Slutpris450 SEK
59015
Slutpris250 SEK
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
59013
Slutpris550 SEK
Karl Bergman, olja på duk, signerad.
59011
Slutpris550 SEK
Jörgen Fogelquist, "Göteborg", litografi nr 81/160, signerad.
59009
Slutpris150 SEK
Henry Mayne, olja på duk, signerad.
59010
Slutpris850 SEK
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
59008
Slutpris500 SEK
Lasse Åberg, affischer, 3 st, Åbergs Museum Art Editions.
59007
Slutpris225 SEK