59055
Slutpris250 SEK

59054
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

59052
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
Slutpris350 SEK

59051
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
Slutpris500 SEK

59050
Hugo Carlberg, "Sågverket" olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

59048
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK

59049
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
Slutpris950 SEK

59047
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
Slutpris225 SEK

59046
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
Slutpris300 SEK

59045
Bertil Landelius, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

59044
Vas och skål, mässing/tenn, Ystad Metall och Ystad Tenn.
Slutpris300 SEK

59043
Bengt Böckman, litografi nr 62/200, signerad, daterad -66.
Slutpris100 SEK

59040
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

59042
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

59041
Stig Wernheden, litografi nr 63/300, signerad.
Slutpris100 SEK

59039
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

59038
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
Slutpris500 SEK

59037
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
Slutpris125 SEK

59036
Litografiskt tryck, ekivokt.
Slutpris100 SEK

59034
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Slutpris600 SEK

59035
Barbiedocka, Mattel, samt kläder med mera, 1960-tal.
Slutpris1 300 SEK

59033
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
Slutpris125 SEK

59032
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Slutpris450 SEK

59030
Karel Rösel, litografi nr 60/123, signerad, daterad 1978.
Slutpris225 SEK

59031
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
Slutpris300 SEK

59029
Plåtburkar, 4 st, bl. a Mazetti.
Slutpris175 SEK

59028
Dockteater, trä/textil.
Slutpris100 SEK

59027
Golvskulptur, trä/metall, Hultens.
Slutpris100 SEK

59026
Batteriladdare, Telwin Leader 400 Start.
Slutpris300 SEK

59024
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
Slutpris300 SEK

59025
Golvfiguriner, 2 st, tomtar, textil/plast.
Slutpris700 SEK

59023
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
Slutpris450 SEK

59022
Slutpris500 SEK

59021
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

59012
Edvin Ollers, glasservis, 54 delar, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
Slutpris2 900 SEK

59020
Momentförstärkare.
Slutpris600 SEK

59019
Byggradio, DeWalt DCRE016.
Slutpris400 SEK

59018
Badrumsbelysning och vägglampor, 2+2 st, bl.a porslin och glas, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59017
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK

59014
Sidobord, teak, "No 383", Aksel Kjersgaard, Odder, Danmark.
Slutpris1 400 SEK

59016
Slutpris450 SEK

59015
Slutpris250 SEK

59013
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
Slutpris550 SEK

59011
Karl Bergman, olja på duk, signerad.
Slutpris550 SEK

59009
Jörgen Fogelquist, "Göteborg", litografi nr 81/160, signerad.
Slutpris150 SEK

59010
Henry Mayne, olja på duk, signerad.
Slutpris850 SEK

59008
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
Slutpris500 SEK

59007
Lasse Åberg, affischer, 3 st, Åbergs Museum Art Editions.
Slutpris225 SEK