58838
Rosina Wachtmeister, "Giardino di rose", vas, glas, Goebel.
Slutpris2 700 SEK

58848
Remmare/likörglas, 10 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58847
Bordsfotogenlampor, 2 st, mässing/glas.
Slutpris250 SEK

58846
Koffert, flätad pil.
Slutpris500 SEK

58845
Växtpress, trä.
Slutpris400 SEK

58844
Snusdosor, 3 st, metall.
Slutpris200 SEK

58843
Golvlampa, mässing.
Slutpris200 SEK

58842
Emaljerat, 6 delar.
Slutpris150 SEK

58841
Julgransfötter, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK

58840
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris450 SEK

58837
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
Slutpris175 SEK

58836
Slutpris600 SEK

58835
Axel Olsson, "Utvandrarna", skulptur, brons, stensockel, signerad.
Slutpris850 SEK

58834
Provdocka, dam, snurrbar, höj/sänkbar, metall/textil/trä.
Slutpris200 SEK

58832
Golvkandelaber, för 4 ljus, gjutjärn, Qvesarum.
Slutpris600 SEK

58833
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
Slutpris125 SEK

58831
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
Slutpris500 SEK

58830
Figurin, porslin.
Slutpris100 SEK

58829
Kittel på trefot, koppar/smide.
Slutpris800 SEK

58828
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
Slutpris250 SEK

58827
Byrå, 3 lådor, alm, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58825
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
Slutpris350 SEK

58826
Slutpris750 SEK

58824
Transportbur, metall, Dogman.
Slutpris100 SEK

58823
Teleskopstege, lättmetall, 150 kg, CAS.
Slutpris1 000 SEK

58821
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
Slutpris500 SEK

58822
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58820
Golvlampa, 2 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58819
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

58818
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
Slutpris125 SEK

58817
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
Slutpris500 SEK

58816
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
Slutpris125 SEK

58809
Lanterna, metall, glas, Barbier & Fenestre, Paris, 1900-tal.
Slutpris1 600 SEK

58815
Marianne Richter, ryamatta, "Kolmården", Wahlbecks fabriker, Linköping, 1960/70-tal.
Slutpris1 200 SEK

57743
Elefantgräs, 3 st.
Slutpris250 SEK

58814
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
Slutpris200 SEK

58813
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
Slutpris175 SEK

58812
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK

58811
Slagbord för väggplacering, bemålat trä, "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
Slutpris350 SEK

58810
Hallampa, glas.
Slutpris150 SEK

58808
Sven Hofverberg, skål, stengods.
Slutpris300 SEK

58807
Damejeanne i träställning.
Slutpris150 SEK

58806
Halsband, tahitipärlor.
Slutpris600 SEK

58805
Emaljerat tråg.
Slutpris250 SEK

58804
Stallfönster, gjutjärn, glas.
Slutpris150 SEK

58801
Axel Larsson, stolar, ett par, betsad trä, konstskinn, Bodafors Möbelfabrik.
Slutpris1 300 SEK

58798
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
Slutpris150 SEK

58799
Smart-TV, Samsung UE46E56715, med fjärrkontroll.
Slutpris850 SEK