Kategorier

Avslutad
Rosina Wachtmeister, "Giardino di rose", vas, glas, Goebel.
58838
Rosina Wachtmeister, "Giardino di rose", vas, glas, Goebel.
Slutpris2 700 SEK
Avslutad
Remmare/likörglas, 10 st, 1900-tal.
58848
Remmare/likörglas, 10 st, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampor, 2 st, mässing/glas.
58847
Bordsfotogenlampor, 2 st, mässing/glas.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Koffert, flätad pil.
58846
Koffert, flätad pil.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Växtpress, trä.
58845
Växtpress, trä.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Snusdosor, 3 st, metall.
58844
Snusdosor, 3 st, metall.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Golvlampa, mässing.
58843
Golvlampa, mässing.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Emaljerat, 6 delar.
58842
Emaljerat, 6 delar.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Julgransfötter, 2 st, metall.
58841
Julgransfötter, 2 st, metall.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
58840
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
58837
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
58836
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Axel Olsson, "Utvandrarna", skulptur, brons, stensockel, signerad.
58835
Axel Olsson, "Utvandrarna", skulptur, brons, stensockel, signerad.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Provdocka, dam, snurrbar, höj/sänkbar, metall/textil/trä.
58834
Provdocka, dam, snurrbar, höj/sänkbar, metall/textil/trä.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Golvkandelaber, för 4 ljus, gjutjärn, Qvesarum.
58832
Golvkandelaber, för 4 ljus, gjutjärn, Qvesarum.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
58833
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
58831
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Figurin, porslin.
58830
Figurin, porslin.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kittel på trefot, koppar/smide.
58829
Kittel på trefot, koppar/smide.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
58828
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Byrå, 3 lådor, alm, 1900-tal.
58827
Byrå, 3 lådor, alm, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
58825
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
58826
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Transportbur, metall, Dogman.
58824
Transportbur, metall, Dogman.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Teleskopstege, lättmetall, 150 kg, CAS.
58823
Teleskopstege, lättmetall, 150 kg, CAS.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
58821
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
58822
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Golvlampa, 2 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
58820
Golvlampa, 2 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
58819
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
58818
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
58817
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
58816
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Lanterna, metall, glas, Barbier & Fenestre, Paris, 1900-tal.
58809
Lanterna, metall, glas, Barbier & Fenestre, Paris, 1900-tal.
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Marianne Richter, ryamatta, "Kolmården", Wahlbecks fabriker, Linköping, 1960/70-tal.
58815
Marianne Richter, ryamatta, "Kolmården", Wahlbecks fabriker, Linköping, 1960/70-tal.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Elefantgräs, 3 st.
57743
Elefantgräs, 3 st.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
58814
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
58813
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
58812
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Slagbord för väggplacering, bemålat trä,  "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
58811
Slagbord för väggplacering, bemålat trä, "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Hallampa, glas.
58810
Hallampa, glas.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Sven Hofverberg, skål, stengods.
58808
Sven Hofverberg, skål, stengods.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Damejeanne i träställning.
58807
Damejeanne i träställning.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Halsband, tahitipärlor.
58806
Halsband, tahitipärlor.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Emaljerat tråg.
58805
Emaljerat tråg.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Stallfönster, gjutjärn, glas.
58804
Stallfönster, gjutjärn, glas.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Axel Larsson, stolar, ett par, betsad trä, konstskinn, Bodafors Möbelfabrik.
58801
Axel Larsson, stolar, ett par, betsad trä, konstskinn, Bodafors Möbelfabrik.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
58798
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Smart-TV, Samsung UE46E56715, med fjärrkontroll.
58799
Smart-TV, Samsung UE46E56715, med fjärrkontroll.
Slutpris850 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.