Kategorier

Avslutad
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
58797
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Stånka, brännvinsankare och flugfångare, trä/glas, 1800-tal.
58796
Stånka, brännvinsankare och flugfångare, trä/glas, 1800-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Erik Jönsson, olja på duk, signerad.
58795
Erik Jönsson, olja på duk, signerad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Väggpendyl, förgyllt trä, rokokostil, Westerstrand Töreboda.
58794
Väggpendyl, förgyllt trä, rokokostil, Westerstrand Töreboda.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Väggpendyl, trä.
58793
Väggpendyl, trä.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bordslampa, mässing.
58792
Bordslampa, mässing.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Fönster med karm, 12+2 st.
58791
Fönster med karm, 12+2 st.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Pipor och långpipor, ett parti.
58790
Pipor och långpipor, ett parti.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
58789
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
58788
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Uppläggningsfat, skålar m.m, ett parti, glas/keramik, bl.a Kosta och Egersund, 1900-tal.
58787
Uppläggningsfat, skålar m.m, ett parti, glas/keramik, bl.a Kosta och Egersund, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
58786
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
58785
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Blu-Ray/DVD-spelare, Panasonic DMP-BD75.
58784
Blu-Ray/DVD-spelare, Panasonic DMP-BD75.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Elljusstakar, 2 st, oxid, Victoria, Christmas Classics.
58782
Elljusstakar, 2 st, oxid, Victoria, Christmas Classics.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
58781
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Symaskin, Singer.
58780
Symaskin, Singer.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Jordfräs, Mantis.
58779
Jordfräs, Mantis.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
58778
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Äggkoppar, kryddkar m.m, glas/keramik, bl.a Ekeby, 1900-tal.
58777
Äggkoppar, kryddkar m.m, glas/keramik, bl.a Ekeby, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
58776
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Svets, Parkside PFDS 33B4.
58775
Svets, Parkside PFDS 33B4.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Multislip m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
58774
Multislip m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
58773
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
58771
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Elljusstakar, ett par, smide, Luma.
58770
Elljusstakar, ett par, smide, Luma.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Barnstol, trä, Hokus Pokus,1900-talets andra hälft.
58769
Barnstol, trä, Hokus Pokus,1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
58768
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
58767
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
58766
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58765
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
58764
Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58763
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Slutpris3 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Börge Lindau, stol, björk/läder/stål, "Hövding", Oblado, Blå Station, Åhus.
58762
Börge Lindau, stol, björk/läder/stål, "Hövding", Oblado, Blå Station, Åhus.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Mattor, 2+4 st, polyester/akryl.
58761
Mattor, 2+4 st, polyester/akryl.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Aina Stenberg, kaffeservis, 22 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58760
Aina Stenberg, kaffeservis, 22 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
58759
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
58757
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
58756
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Åke Axelsson, karmstol, bok, textil, "Vaxholmaren", Gärsnäs.
58755
Åke Axelsson, karmstol, bok, textil, "Vaxholmaren", Gärsnäs.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Projektor, Toshiba  MT 200.
58754
Projektor, Toshiba MT 200.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Tomte, lergods.
58753
Tomte, lergods.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Fåtölj, teak/konstskinn, 1900-talets andra hälft.
58751
Fåtölj, teak/konstskinn, 1900-talets andra hälft.
Slutpris1 400 SEK
Avslutad
Tomte, keramik, 1900-tal.
58752
Tomte, keramik, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Hockeykort, ca 2200 st, 1990-tal.
58750
Hockeykort, ca 2200 st, 1990-tal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
58749
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
58748
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Puzzle, 6 st, varav 4 st obegagnade, bl. a Ravensburger.
58747
Puzzle, 6 st, varav 4 st obegagnade, bl. a Ravensburger.
Slutpris175 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.