Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
58746
Slutpris350 SEK
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
58745
Slutpris225 SEK
DVD Home Theatre System, med högtalare, Sony.
58744
Slutpris300 SEK
Barncykel, 16 tum, Biltema.
58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Slutpris100 SEK
Bengt Fredriksson, olja på duk, signerad.
58739
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
Ruth Wahlund, ''Lätt vind bland klitter'', olja på duk, signerad.
58741
Slutpris500 SEK
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
58740
Slutpris150 SEK
Carl Julius, olja på duk, signerad.
58737
Slutpris550 SEK
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
58736
Slutpris175 SEK
Damcykel, 28 tum, 3 växlar, Monark.
58735
Slutpris750 SEK
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
58734
Slutpris125 SEK
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
58732
Slutpris225 SEK
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
58730
Slutpris200 SEK
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
58731
Slutpris100 SEK
Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
58729
Slutpris250 SEK
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
58727
Slutpris4 300 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
58728
Slutpris150 SEK
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
58725
Slutpris225 SEK
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
58726
Slutpris300 SEK
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
58724
Slutpris100 SEK
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
58723
Slutpris100 SEK
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
58722
Slutpris550 SEK
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
58721
Slutpris500 SEK
58720
Slutpris600 SEK
Mjölkkanna, metall.
58718
Mjölkkanna, metall.
Slutpris200 SEK
Hundkorg, flätad.
58719
Hundkorg, flätad.
Slutpris300 SEK
Halvmånebord, ett par, trä, 1800/1900-tal.
58717
Slutpris1 900 SEK
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
58710
Slutpris350 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä/metall, hopfällbara.
58715
Slutpris850 SEK
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
58713
Slutpris450 SEK
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
58714
Slutpris200 SEK
Fotogenlampa, glas/metall.
58712
Fotogenlampa, glas/metall.
Slutpris250 SEK
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
58711
Slutpris175 SEK
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
58709
Slutpris100 SEK
Katthjälpen! Ett helt parti med konst, porslin, smycken och mycket mer.
59002
Slutpris2 200 SEK
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
57096
Slutpris200 SEK
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
58707
Slutpris200 SEK
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
58708
Slutpris175 SEK
Mjölkkannor, 2 st, metall.
58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Slutpris200 SEK
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
58703
Slutpris150 SEK
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
58700
Slutpris150 SEK
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
58702
Slutpris100 SEK
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
58699
Slutpris450 SEK
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
58697
Slutpris150 SEK
Akustisk gitarr, Studio One .
58692
Akustisk gitarr, Studio One .
Slutpris200 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
58696
Slutpris350 SEK
Akustisk gitarr, Cataluña.
58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Slutpris150 SEK
Akustisk gitarr, Messina, Tyskland.
58695
Slutpris550 SEK