58746
Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
Slutpris350 SEK

58745
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

58744
DVD Home Theatre System, med högtalare, Sony.
Slutpris300 SEK

58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Slutpris100 SEK

58739
Bengt Fredriksson, olja på duk, signerad.
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK

58741
Ruth Wahlund, ''Lätt vind bland klitter'', olja på duk, signerad.
Slutpris500 SEK

58740
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
Slutpris150 SEK

58737
Carl Julius, olja på duk, signerad.
Slutpris550 SEK

58736
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
Slutpris175 SEK

58735
Damcykel, 28 tum, 3 växlar, Monark.
Slutpris750 SEK

58734
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
Slutpris125 SEK

58732
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
Slutpris225 SEK

58730
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
Slutpris200 SEK

58731
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
Slutpris100 SEK

58729
Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
Slutpris250 SEK

58727
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
Slutpris4 300 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

58728
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
Slutpris150 SEK

58725
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
Slutpris225 SEK

58726
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
Slutpris300 SEK

58724
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58723
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
Slutpris100 SEK

58722
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
Slutpris550 SEK

58721
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
Slutpris500 SEK

58720
Slutpris600 SEK

58718
Mjölkkanna, metall.
Slutpris200 SEK

58719
Hundkorg, flätad.
Slutpris300 SEK

58717
Halvmånebord, ett par, trä, 1800/1900-tal.
Slutpris1 900 SEK

58710
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
Slutpris350 SEK

58715
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä/metall, hopfällbara.
Slutpris850 SEK

58713
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
Slutpris450 SEK

58714
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
Slutpris200 SEK

58712
Fotogenlampa, glas/metall.
Slutpris250 SEK

58711
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
Slutpris175 SEK

58709
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
Slutpris100 SEK

59002
Katthjälpen! Ett helt parti med konst, porslin, smycken och mycket mer.
Slutpris2 200 SEK

57096
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
Slutpris200 SEK

58707
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris200 SEK

58708
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Slutpris200 SEK

58703
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58700
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58702
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

58699
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
Slutpris450 SEK

58697
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
Slutpris150 SEK

58692
Akustisk gitarr, Studio One .
Slutpris200 SEK

58696
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
Slutpris350 SEK

58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Slutpris150 SEK

58695
Akustisk gitarr, Messina, Tyskland.
Slutpris550 SEK