Flamskvävnad, allmogetextil.
58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Slutpris175 SEK
Akustisk gitarr, Yamaha , C-60 A.
58688
Slutpris350 SEK
Vägglampor, ett par, glas/metall, ''Jill'', Flos, Arteluce, Italien.
58691
Slutpris400 SEK
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
58690
Slutpris150 SEK
Balja, koppar.
58689
Balja, koppar.
Slutpris300 SEK
Dukar och handdukar m.m, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58687
Slutpris250 SEK
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
58686
Slutpris100 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
58685
Slutpris900 SEK
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58684
Slutpris100 SEK
Bestickservis, 46 delar, trä/mässing, 1900-tal.
58683
Slutpris800 SEK
58681
Slutpris400 SEK
58680
Slutpris400 SEK
Citizen Crystron Solar Cell, armbandsur, herr, stål, quartz, Japan, 1976.
58674
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
58679
Slutpris350 SEK
Max Walter Svanberg, affisch.
58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Slutpris125 SEK
Soffa, skinn, 60/70-tal.
58677
Soffa, skinn, 60/70-tal.
Slutpris550 SEK
Daliaknölar, röda.
58675
Daliaknölar, röda.
Slutpris150 SEK
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
58673
Slutpris100 SEK
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
58671
Slutpris100 SEK
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
58670
Slutpris100 SEK
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
58668
Slutpris100 SEK
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
58667
Slutpris100 SEK
Hasse Andersson, ''Maximini'', litografi nr 23/49, signerad.
58664
Slutpris300 SEK
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
58661
Slutpris600 SEK
Anders A. Jönsson, ''Nyutslagen bokskog'', olja på duk, signerad.
58663
Slutpris300 SEK
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
58662
Slutpris1 000 SEK
Träsnitt, 2 st, Japan.
58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK
Tryck, 2 st, Japan.
58656
Tryck, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
58654
Slutpris200 SEK
Vas och glasklot, Mona Morales-Schildt och Hadeland Glassverk.
58652
Slutpris950 SEK
T-shirt, KISS, Hybris.
58653
T-shirt, KISS, Hybris.
Slutpris175 SEK
Stig Lindberg, ytterfoder, ett par, porslin, "Plantina", Gustavsberg.
58651
Slutpris150 SEK
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
58650
Slutpris125 SEK
Bulbvaser, 5 st, färgat glas, bl.a Elme Glasbruk.
58649
Slutpris175 SEK
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
58648
Slutpris500 SEK
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
58647
Slutpris100 SEK
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
58646
Slutpris450 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
58644
Slutpris225 SEK
Gunnar Ander, vattenkanna, koppar, Ystad-Metall.
58645
Slutpris650 SEK
Mari Simmulson, vas, keramik.
58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Slutpris350 SEK
Georg Jensen, ljusstake, "Cobra", Danmark.
58642
Slutpris450 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, Spanien.
58640
Slutpris150 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
58639
Slutpris700 SEK
Lars Bergsten, figurin, keramik.
58638
Slutpris300 SEK
Figuriner, 8 st, keramik/porslin, bl.a Goebel, 1900-tal.
58637
Slutpris100 SEK
Ostkupa med fat, glas.
58636
Ostkupa med fat, glas.
Slutpris300 SEK
Lennart Andersson, whiskeyglas, 6 st, ''Isi'', Gullaskruf, 1900-talets mitt.
58635
Slutpris250 SEK
Skålar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Orrefors och Kosta Boda.
58634
Slutpris225 SEK