58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Slutpris175 SEK

58688
Akustisk gitarr, Yamaha , C-60 A.
Slutpris350 SEK

58691
Vägglampor, ett par, glas/metall, ''Jill'', Flos, Arteluce, Italien.
Slutpris400 SEK

58690
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
Slutpris150 SEK

58689
Balja, koppar.
Slutpris300 SEK

58687
Dukar och handdukar m.m, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58686
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
Slutpris100 SEK

58685
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
Slutpris900 SEK

58684
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58683
Bestickservis, 46 delar, trä/mässing, 1900-tal.
Slutpris800 SEK

58681
Slutpris400 SEK

58680
Slutpris400 SEK

58674
Citizen Crystron Solar Cell, armbandsur, herr, stål, quartz, Japan, 1976.
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

58679
Slutpris350 SEK

58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Slutpris125 SEK

58677
Soffa, skinn, 60/70-tal.
Slutpris550 SEK

58675
Daliaknölar, röda.
Slutpris150 SEK

58673
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
Slutpris100 SEK

58671
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
Slutpris100 SEK

58670
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
Slutpris100 SEK

58668
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
Slutpris100 SEK

58667
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
Slutpris100 SEK

58664
Hasse Andersson, ''Maximini'', litografi nr 23/49, signerad.
Slutpris300 SEK

58661
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
Slutpris600 SEK

58663
Anders A. Jönsson, ''Nyutslagen bokskog'', olja på duk, signerad.
Slutpris300 SEK

58662
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
Slutpris1 000 SEK

58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK

58656
Tryck, 2 st, Japan.
Slutpris100 SEK

58654
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
Slutpris200 SEK

58652
Vas och glasklot, Mona Morales-Schildt och Hadeland Glassverk.
Slutpris950 SEK

58653
T-shirt, KISS, Hybris.
Slutpris175 SEK

58651
Stig Lindberg, ytterfoder, ett par, porslin, "Plantina", Gustavsberg.
Slutpris150 SEK

58650
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
Slutpris125 SEK

58649
Bulbvaser, 5 st, färgat glas, bl.a Elme Glasbruk.
Slutpris175 SEK

58648
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
Slutpris500 SEK

58647
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
Slutpris100 SEK

58646
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
Slutpris450 SEK

58644
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
Slutpris225 SEK

58645
Gunnar Ander, vattenkanna, koppar, Ystad-Metall.
Slutpris650 SEK

58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Slutpris350 SEK

58642
Georg Jensen, ljusstake, "Cobra", Danmark.
Slutpris450 SEK

58640
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, Spanien.
Slutpris150 SEK

58639
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
Slutpris700 SEK

58638
Lars Bergsten, figurin, keramik.
Slutpris300 SEK

58637
Figuriner, 8 st, keramik/porslin, bl.a Goebel, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58636
Ostkupa med fat, glas.
Slutpris300 SEK

58635
Lennart Andersson, whiskeyglas, 6 st, ''Isi'', Gullaskruf, 1900-talets mitt.
Slutpris250 SEK

58634
Skålar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Orrefors och Kosta Boda.
Slutpris225 SEK