Golvvas, porslin, Rosenthal.
58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Slutpris400 SEK
Böcker, ett parti, mest antikt, 1900-tal.
58631
Slutpris850 SEK
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
58628
Slutpris450 SEK
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
58630
Slutpris250 SEK
Bestickservis, 20 delar, förkromat järn/ebenholts, Eskilstuna Jernmanufaktur,1800/1900-tal.
58626
Slutpris750 SEK
Böcker om antikt m.m, 17 st.
58627
Böcker om antikt m.m, 17 st.
Slutpris350 SEK
Gerd Zinnerström, väggskulptur för ett ljus, keramik.
58625
Slutpris150 SEK
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
58624
Slutpris300 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
58623
Slutpris200 SEK
Ivar Ålenius-Björk, Liljan-ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall.
58620
Slutpris2 100 SEK
Carl-Einar Borgström, brännvinskaraff, tenn, Ystad-Metall, 1942.
58622
Slutpris400 SEK
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
58621
Slutpris300 SEK
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
58618
Slutpris125 SEK
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
58617
Slutpris125 SEK
Glasservis, 34 delar, Åfors.
58616
Glasservis, 34 delar, Åfors.
Slutpris225 SEK
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
58615
Slutpris350 SEK
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
58613
Slutpris300 SEK
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
58614
Slutpris300 SEK
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
58701
Slutpris100 SEK
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
57997
Slutpris125 SEK
Björn Wiinblad, skålar och ljusstakar, 6 delar, porslin, Studio-linie, Rosenthal.
56959
Slutpris300 SEK
Golvfläkt, metall, höj/sänkbar, ide line.
57042
Slutpris100 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
57057
Slutpris350 SEK
Ytterfoder, 8 st, keramik.
58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Slutpris100 SEK
Matservis, 53 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
58611
Slutpris200 SEK
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
58610
Slutpris125 SEK
Snapsglas, ett parti, 1900-taltes första del.
58609
Slutpris125 SEK
Keramik, 8 delar, allmoge, 1800-1900-tal.
58608
Slutpris225 SEK
Husgeråd, ett parti, mest allmoge.
58607
Slutpris350 SEK
Redskap för textilberedning, allmoge, trä/metall/las, 1800/1900-tal.
58606
Slutpris300 SEK
Kenwood, Smoothie Pro blender.
58605
Slutpris150 SEK
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
58604
Slutpris100 SEK
Salladsskål m.m, 11 delar, stengods , Höganäs.
58603
Slutpris175 SEK
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
58602
Slutpris350 SEK
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
58601
Slutpris300 SEK
Arthur Percy, teservis, 28 delar, porslin, "Grand", Upsala Ekeby, 1930-tal.
58595
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
58599
Slutpris100 SEK
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
58598
Slutpris200 SEK
Retro musikcenter, "Vagner 940DAB" med fjärrkontroll.
58597
Slutpris650 SEK
Brännvinskaraffer och pluntor, 7 delar, glas m.m, 1800/1900-tal.
58594
Slutpris350 SEK
Vinglas, 12 st, 1900-talets mitt.
58593
Slutpris400 SEK
Koppargryta på trefot, 1800-tal.
58592
Slutpris400 SEK
Anne Nilsson, champagneglas, 2 st, "Clown", Orrefors, signerade.
58590
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
58591
Slutpris100 SEK
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
58589
Slutpris100 SEK
Glasservisdelar, 17 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
58588
Slutpris300 SEK
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58586
Slutpris550 SEK
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
58587
Slutpris100 SEK