58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Slutpris400 SEK

58631
Böcker, ett parti, mest antikt, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

58628
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
Slutpris450 SEK

58630
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58626
Bestickservis, 20 delar, förkromat järn/ebenholts, Eskilstuna Jernmanufaktur,1800/1900-tal.
Slutpris750 SEK

58627
Böcker om antikt m.m, 17 st.
Slutpris350 SEK

58625
Gerd Zinnerström, väggskulptur för ett ljus, keramik.
Slutpris150 SEK

58624
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
Slutpris300 SEK

58623
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58620
Ivar Ålenius-Björk, Liljan-ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall.
Slutpris2 100 SEK

58622
Carl-Einar Borgström, brännvinskaraff, tenn, Ystad-Metall, 1942.
Slutpris400 SEK

58621
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
Slutpris300 SEK

58618
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

58617
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
Slutpris125 SEK

58616
Glasservis, 34 delar, Åfors.
Slutpris225 SEK

58615
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
Slutpris350 SEK

58613
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
Slutpris300 SEK

58614
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
Slutpris300 SEK

58701
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
Slutpris100 SEK

57997
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

56959
Björn Wiinblad, skålar och ljusstakar, 6 delar, porslin, Studio-linie, Rosenthal.
Slutpris300 SEK

57042
Golvfläkt, metall, höj/sänkbar, ide line.
Slutpris100 SEK

57057
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
Slutpris350 SEK

58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Slutpris100 SEK

58611
Matservis, 53 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58610
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
Slutpris125 SEK

58609
Snapsglas, ett parti, 1900-taltes första del.
Slutpris125 SEK

58608
Keramik, 8 delar, allmoge, 1800-1900-tal.
Slutpris225 SEK

58607
Husgeråd, ett parti, mest allmoge.
Slutpris350 SEK

58606
Redskap för textilberedning, allmoge, trä/metall/las, 1800/1900-tal.
Slutpris300 SEK

58605
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Slutpris150 SEK

58604
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
Slutpris100 SEK

58603
Salladsskål m.m, 11 delar, stengods , Höganäs.
Slutpris175 SEK

58602
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
Slutpris350 SEK

58601
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
Slutpris300 SEK

58595
Arthur Percy, teservis, 28 delar, porslin, "Grand", Upsala Ekeby, 1930-tal.
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK

58599
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
Slutpris100 SEK

58598
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
Slutpris200 SEK

58597
Retro musikcenter, "Vagner 940DAB" med fjärrkontroll.
Slutpris650 SEK

58594
Brännvinskaraffer och pluntor, 7 delar, glas m.m, 1800/1900-tal.
Slutpris350 SEK

58593
Vinglas, 12 st, 1900-talets mitt.
Slutpris400 SEK

58592
Koppargryta på trefot, 1800-tal.
Slutpris400 SEK

58590
Anne Nilsson, champagneglas, 2 st, "Clown", Orrefors, signerade.
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK

58591
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

58589
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58588
Glasservisdelar, 17 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58586
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris550 SEK

58587
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
Slutpris100 SEK