58585
Servisdelar, 5 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris175 SEK

58584
Glasservis, 31 delar, helgaslipning, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58583
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
Slutpris100 SEK

58581
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
Slutpris200 SEK

58580
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK

58579
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
Slutpris125 SEK

58577
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
Slutpris300 SEK

58578
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Slutpris100 SEK

58573
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
Slutpris600 SEK

58574
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
Slutpris550 SEK

58572
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58571
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Slutpris400 SEK

58570
Annie Nilsson, oljelampor, 5 st, keramik, ''Aladdin'', Höganäs.
Slutpris200 SEK

58569
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
Slutpris150 SEK

58567
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
Slutpris200 SEK

58568
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
Slutpris100 SEK

58566
Sven-Åke Ekberg, ''På spåret'', skulptur, metall på träsockel, signerad, daterad 1996.
Slutpris5 000 SEK

58564
Playstation 2, med tillbehör och 12 st spel.
Slutpris350 SEK

58562
Saxlampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Slutpris800 SEK

58563
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
Slutpris125 SEK

58561
Slutpris300 SEK

58560
Slutpris350 SEK

58559
Slutpris450 SEK

58558
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
Slutpris400 SEK

58557
Vattenbehållare m.m., ett parti, koppar.
Slutpris150 SEK

58556
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
Slutpris100 SEK

58555
Slutpris100 SEK

58554
Snapsglas, ett parti, glas/pressglas, 1800/1900-tal.
Slutpris200 SEK

58553
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
Slutpris100 SEK

58552
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
Slutpris400 SEK

58550
Bordspendyl, förgylld brons, Christophle A Paris, Frankrike, 1800-tal.
Slutpris5 600 SEK

58551
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
Slutpris3 500 SEK

58549
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
Slutpris225 SEK

58548
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
Slutpris350 SEK

58542
Vinterdäck, 4 st, Yokohama 235/55R18, Ice Guard G075, på aluminiumfälg.
Slutpris6 000 SEK

58546
Smeg, kaffebryggare.
Slutpris700 SEK

58545
Koppar, ett parti, 1800/1900-tal.
Slutpris225 SEK

58544
Ljusträd, 3 st, "Wriggle", By Rydens, Smålands Design.
Slutpris700 SEK

58543
Taklampa, glas/metall, 1930-tal.
Slutpris950 SEK

58541
Taklampa, glas/metall, funkis.
Slutpris600 SEK

58539
Ljusstakar och ljuskrona, 5 delar, bl a Skultuna, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

58540
Vinterdäck, 4 st, Laufenn 205/55R16 91T ,M+S, på aluminiumfälg.
Slutpris3 400 SEK

58538
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
Slutpris400 SEK

58535
Bordslampa, "Tratten", plåt, Lyktan, Bankeryds belysning.
Slutpris650 SEK

58536
Eldställ, 5 delar, gulmetall.
Slutpris1 300 SEK

58537
Vägghylla, trä/papp, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58534
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
Slutpris200 SEK