Servisdelar, 5 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58585
Slutpris175 SEK
Glasservis, 31 delar, helgaslipning,  1900-tal.
58584
Slutpris250 SEK
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
58583
Slutpris100 SEK
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
58581
Slutpris200 SEK
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
58580
Slutpris450 SEK
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
58579
Slutpris125 SEK
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
58577
Slutpris300 SEK
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
58578
Slutpris200 SEK
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Slutpris100 SEK
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
58573
Slutpris600 SEK
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
58574
Slutpris550 SEK
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
58572
Slutpris150 SEK
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
58571
Slutpris400 SEK
Annie Nilsson, oljelampor, 5 st, keramik, ''Aladdin'', Höganäs.
58570
Slutpris200 SEK
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
58569
Slutpris150 SEK
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
58567
Slutpris200 SEK
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
58568
Slutpris100 SEK
Sven-Åke Ekberg, ''På spåret'', skulptur, metall på träsockel, signerad, daterad 1996.
58566
Slutpris5 000 SEK
Playstation 2, med tillbehör och 12 st spel.
58564
Slutpris350 SEK
Saxlampa, teak, 1900-talets andra hälft.
58562
Slutpris800 SEK
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
58563
Slutpris125 SEK
58561
Slutpris300 SEK
58560
Slutpris350 SEK
58559
Slutpris450 SEK
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
58558
Slutpris400 SEK
Vattenbehållare m.m., ett parti, koppar.
58557
Slutpris150 SEK
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
58556
Slutpris100 SEK
58555
Slutpris100 SEK
Snapsglas, ett parti, glas/pressglas, 1800/1900-tal.
58554
Slutpris200 SEK
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
58553
Slutpris100 SEK
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
58552
Slutpris400 SEK
Bordspendyl, förgylld brons, Christophle A Paris, Frankrike, 1800-tal.
58550
Slutpris5 600 SEK
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
58551
Slutpris3 500 SEK
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
58549
Slutpris225 SEK
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
58548
Slutpris350 SEK
Vinterdäck, 4 st, Yokohama 235/55R18, Ice Guard G075, på aluminiumfälg.
58542
Slutpris6 000 SEK
Smeg, kaffebryggare.
58546
Smeg, kaffebryggare.
Slutpris700 SEK
Koppar, ett parti, 1800/1900-tal.
58545
Slutpris225 SEK
Ljusträd, 3 st, "Wriggle", By Rydens, Smålands Design.
58544
Slutpris700 SEK
Taklampa, glas/metall, 1930-tal.
58543
Slutpris950 SEK
Taklampa, glas/metall, funkis.
58541
Slutpris600 SEK
Ljusstakar och ljuskrona, 5 delar, bl a Skultuna, 1900-tal.
58539
Slutpris250 SEK
Vinterdäck, 4 st, Laufenn 205/55R16 91T ,M+S, på aluminiumfälg.
58540
Slutpris3 400 SEK
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
58538
Slutpris400 SEK
Bordslampa, "Tratten", plåt, Lyktan, Bankeryds belysning.
58535
Slutpris650 SEK
Eldställ, 5 delar, gulmetall.
58536
Eldställ, 5 delar, gulmetall.
Slutpris1 300 SEK
Vägghylla, trä/papp, 1900-tal.
58537
Slutpris150 SEK
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
58534
Slutpris200 SEK