Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
58478
Slutpris450 SEK
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
58477
Slutpris450 SEK
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
58476
Slutpris150 SEK
Ardy Strüwer, litografi nr 27/30, signerad.
58475
Slutpris1 500 SEK
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Slutpris500 SEK
Brännvinskaraffer och pluntor, 10 st, glas, 1800/1900-tal.
58473
Slutpris225 SEK
Hans Verduijn, orginaletsning nr 34/75, signerad.
58472
Slutpris700 SEK
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
58471
Slutpris125 SEK
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
58470
Slutpris450 SEK
Stereoskop med bilder, "The Perfecscope", USA, 1900-tal.
58469
Slutpris200 SEK
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
58468
Slutpris150 SEK
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
58467
Slutpris450 SEK
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
58466
Slutpris100 SEK
58464
Slutpris125 SEK
Dukar och servetter, ett parti, linne, 1900-tal.
58462
Slutpris300 SEK
Lapptäcken, ett par, 1900-tal.
58460
Slutpris950 SEK
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
58461
Slutpris550 SEK
Almogetextil, 2 delar, 1900-tal.
58457
Slutpris350 SEK
Tändare, ett parti.
58454
Tändare, ett parti.
Slutpris900 SEK
Beslag m.m., ett parti, metall.
58458
Slutpris100 SEK
Långpipor, 4 st, porslin/trä/sjöskum.
58456
Slutpris175 SEK
Kalle Anka och Pluto, mjukisleksaker, Gund Sann-Foam, J Swedlin Inc.
58455
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Fågeltema, ett parti, keramik med mera.
58453
Slutpris300 SEK
58452
Slutpris100 SEK
Trampbil, Kettler.
58448
Trampbil, Kettler.
Slutpris550 SEK
Tomte med lykta, lergods, Heissner, Västtyskland, 1900-talets andra hälft.
58449
Slutpris1 400 SEK
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
58447
Slutpris125 SEK
Bordslampa, glas /mässing, 1900-talets andra hälft.
58446
Slutpris400 SEK
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
58445
Slutpris125 SEK
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
58444
Slutpris250 SEK
58443
Slutpris550 SEK
Parvaser, ett par, biskviporslin, 1900-talets första hälft.
58442
Slutpris150 SEK
58440
Slutpris2 100 SEK
Kamera, Movikon 8.
58441
Kamera, Movikon 8.
Slutpris100 SEK
58439
Slutpris700 SEK
Hänge, vävt, ihopsydd, bomull,1900-talets första hälft.
58436
Slutpris450 SEK
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
58432
Slutpris125 SEK
Lockurna, porslin, Rörstrand.
58428
Lockurna, porslin, Rörstrand.
Slutpris250 SEK
Mat- och frukostservis, 36 delar, keramik, Christineholm Design Studio.
58427
Slutpris175 SEK
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
58426
Slutpris450 SEK
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
58423
Slutpris100 SEK
58422
Slutpris450 SEK
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
58421
Slutpris100 SEK
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
58420
Slutpris350 SEK
58413
Slutpris350 SEK
58419
Slutpris300 SEK
58418
Slutpris400 SEK
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
58417
Slutpris700 SEK