58478
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK

58477
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
Slutpris450 SEK

58476
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
Slutpris150 SEK

58475
Ardy Strüwer, litografi nr 27/30, signerad.
Slutpris1 500 SEK

58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Slutpris500 SEK

58473
Brännvinskaraffer och pluntor, 10 st, glas, 1800/1900-tal.
Slutpris225 SEK

58472
Hans Verduijn, orginaletsning nr 34/75, signerad.
Slutpris700 SEK

58471
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58470
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK

58469
Stereoskop med bilder, "The Perfecscope", USA, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58468
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
Slutpris150 SEK

58467
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

58466
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
Slutpris100 SEK

58464
Slutpris125 SEK

58462
Dukar och servetter, ett parti, linne, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58460
Lapptäcken, ett par, 1900-tal.
Slutpris950 SEK

58461
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
Slutpris550 SEK

58457
Almogetextil, 2 delar, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58454
Tändare, ett parti.
Slutpris900 SEK

58458
Beslag m.m., ett parti, metall.
Slutpris100 SEK

58456
Långpipor, 4 st, porslin/trä/sjöskum.
Slutpris175 SEK

58455
Kalle Anka och Pluto, mjukisleksaker, Gund Sann-Foam, J Swedlin Inc.
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK

58453
Fågeltema, ett parti, keramik med mera.
Slutpris300 SEK

58452
Slutpris100 SEK

58448
Trampbil, Kettler.
Slutpris550 SEK

58449
Tomte med lykta, lergods, Heissner, Västtyskland, 1900-talets andra hälft.
Slutpris1 400 SEK

58447
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

58446
Bordslampa, glas /mässing, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

58445
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
Slutpris125 SEK

58444
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
Slutpris250 SEK

58443
Slutpris550 SEK

58442
Parvaser, ett par, biskviporslin, 1900-talets första hälft.
Slutpris150 SEK

58440
Slutpris2 100 SEK

58441
Kamera, Movikon 8.
Slutpris100 SEK

58439
Slutpris700 SEK

58436
Hänge, vävt, ihopsydd, bomull,1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK

58432
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58428
Lockurna, porslin, Rörstrand.
Slutpris250 SEK

58427
Mat- och frukostservis, 36 delar, keramik, Christineholm Design Studio.
Slutpris175 SEK

58426
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
Slutpris450 SEK

58423
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58422
Slutpris450 SEK

58421
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58420
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
Slutpris350 SEK

58413
Slutpris350 SEK

58419
Slutpris300 SEK

58418
Slutpris400 SEK

58417
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
Slutpris700 SEK