58414
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
Slutpris450 SEK

58416
Staffan Freeman, ''Römöllegården'', olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

58411
Takkrona, 6 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

57044
Matta, rölakan, ull, monogramsignerad CM.
Slutpris2 100 SEK

57521
Ljusstakar, 9 st, glas, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

57541
Vinkelslip m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK

58409
Ametistgeod.
Slutpris800 SEK

57420
Snickarbänk omgjort till bord, glasskiva.
Slutpris150 SEK

58408
Matsalsbord med låda, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58403
Slutpris1 600 SEK

58407
Gitarr, elektroakustisk, Cort Jade6 TWB, med fodral.
Slutpris400 SEK

58406
Tv, Samsung UE49MU6195U, med fjärrkontroll.
Slutpris700 SEK

58405
Adventsljusstake, Skandia, 1900-talets mitt.
Slutpris225 SEK

58404
Adventsljusstakar, 5 delar, bl. a Sundborn.
Slutpris450 SEK

58402
Mått och kryddkvarn, trä, Kröntal, 1900-talets början.
Slutpris600 SEK

58401
Plunta, tenn, omkring 1900.
Slutpris150 SEK

58399
Stansar, metall, bokstäver och siffror, komplett.
Slutpris300 SEK

58400
Golvlampa, teak/mässing, 1900-talets andra hälft.
Slutpris300 SEK

58397
Trasmattor 4 st, textil.
Slutpris150 SEK

58396
Hatthållare, trä, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58395
Tennstop med lock, 1900-talets mitt.
Slutpris125 SEK

58394
Grammofonmöbel, svartbetsad ek, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58393
Åljärn och ljuster, smide, 1800-tal.
Slutpris650 SEK

58392
Vindflöjel, smide, 1900-talets första del.
Slutpris250 SEK

58391
Skål och vas, glas, Trelleborgs glasbruk.
Slutpris100 SEK

58390
Skaftdammsugare och fönsterputsare, Electrolux.
Slutpris350 SEK

58389
Coca-Cola flasköppnare för bordsmontering.
Slutpris225 SEK

58385
Leksaker, 6 delar, plåt och textil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

58387
Bordslampa, funkis, mässing och glas, 1920/30-tal.
Slutpris800 SEK

58384
Gert Jacobsson och Anders Österlin, Mini-posters, 10 st, kommer i mapp, 1977-1982.
Slutpris175 SEK

58383
Leksaker, 7 delar, plåt, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

58380
Böcker om BMW, 7 st.
Slutpris600 SEK

58382
Leksaker, ett parti, plåt och trä, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

58381
Dan Ihreborn, "Herbarium", bokhylla, ek, MOVE.
Slutpris1 100 SEK

58378
Gitarr, Almeira, "Husets Gitarr", med fodral.
Slutpris400 SEK

58379
Spettkakskon, rånjärn och bakspade, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

58377
Bandslipmaskin, Clas Ohlsson.
Slutpris400 SEK

58375
Stolar, 10 st, furu.
Slutpris500 SEK

58376
Broderad textil, ett parti, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58373
Armbandsur, herr, Casio.
Slutpris550 SEK

58372
Armbandsur, herr, Citizen Eco-Drive, Radio controlled.
Slutpris850 SEK

58374
Magasin, ett parti, bl. a Lektyr och Se.
Slutpris600 SEK

58371
Remmare, 6 st, glas.
Slutpris400 SEK

58368
Marc Chagall, efter, "Floral bouquet", tryck, numrerad 485/500, signerad i trycket.
Slutpris2 100 SEK

58370
Buljongkoppar med fat, 6 delar, ''Viola Canina'', Christineholm.
Slutpris350 SEK

58369
Dockhus samt möbler, ett parti.
Slutpris750 SEK

58367
Matberedare, elvisp, våffeljärn och stavmixer, Bosch, Philips och OBH Nordica.
Slutpris600 SEK

58366
Fleischmann, modelljärnvägsats, 1030 G m.m, ett parti.
Slutpris400 SEK