58365
Märklin, vagnar, ett parti.
Slutpris650 SEK

58363
Märklin, räls, vagnar, hus m.m, ett parti.
Slutpris1 500 SEK

58364
Glasburkar med lock och flaskor med bygel, ett parti.
Slutpris100 SEK

58362
Skivspelare, Luxor Dirigent 6000.
Slutpris450 SEK

58361
Verkstadshyllor, 2 st, metall.
Slutpris550 SEK

58360
Verktygslådor, 2 st, samt verktyg m.m.
Slutpris100 SEK

57384
Fällbord, brun lasyr, "Björnsholm", Ikeas 1700-talsserie.
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

58358
Verktygstavla, verktyg m.m, ett parti.
Slutpris300 SEK

58355
Golvlampa, 3 ljuspunkter, metall, Cottex.
Slutpris150 SEK

58357
Flossamatta.
Slutpris175 SEK

58356
Skulpturer, 3 st, elefanter, jade på träsockel, Kina, 1900-tal.
Slutpris900 SEK

58354
Lornjetter, 2 st, gulmetall/emajl, 1800/1900-tal.
Slutpris300 SEK

58352
Tomte med lykta, keramik, Heissner, 1900-talets andra hälft.
Slutpris950 SEK

58351
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Disa''.
Slutpris1 300 SEK

58350
Bestickservisdelar, 26 st, silver, ''Chippendale'', C.G.Hallberg, 1944.
Slutpris3 600 SEK

58349
Matskedar, 6 st, silver 875, Jugend.
Slutpris3 800 SEK

58348
Bestickservisdelar, 12 st, silver 875.
Slutpris3 400 SEK

58339
Märklin Sprint, bilbana, ett parti, 1900-talets andra hälft.
Slutpris2 100 SEK

58347
Kaffeskedar, 10 st, silver, ''Sachsisk''.
Slutpris1 200 SEK

58332
Rune Säll, skulptur, 24/75, metall/trä, signerad.
Slutpris1 800 SEK

58346
Puderdosa med spegel och läppstiftshållare, silver, importstämplat, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

58343
Fotoramar, 3 st, koppar, 1900-talets första del.
Slutpris125 SEK

58341
Actionfigurer, ett parti, plast, bl. a Kenner.
Slutpris250 SEK

58340
Lego, Duplo, ett parti.
Slutpris550 SEK

58337
Bilbana, "La Pista Del Campioni", Polisstil, 1970-tal.
Slutpris100 SEK

58338
Matta, Bachtiar, Iran, handknuten, ull.
Slutpris800 SEK

58336
Vinylskivor i plastback, ett parti, mest rock, bl.a Uriah Heep.
Slutpris300 SEK

58334
Beck & Jung, skulptur, ''Girocubes'', aluminium/plexiglas, EA 13/50, signerad, daterad 1977.
Slutpris1 600 SEK

58335
Bertil Vallien, vas, glas, ''Rainbow'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris100 SEK

58333
Byggnader och tillbehör till tågbana , bl. a Märklin, ett parti.
Slutpris400 SEK

58329
Märklin, bro m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58330
Slutpris650 SEK

58331
Ljusstakar och ströare, 5 delar, silver.
Slutpris1 300 SEK

58328
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
Slutpris225 SEK

58327
Mynt, ett parti, delvis silver, Sverige, 1800/1900-tal.
Slutpris3 100 SEK

58325
Brio MEC, ett parti.
Slutpris450 SEK

58326
Märklin, tågräls m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris1 000 SEK

58323
Minnesmynt, 5 st, Sverige.
Slutpris900 SEK

58322
Mynt, 27 st, äldre, Sverige.
Slutpris150 SEK

58320
Äldre sedlar, 25 st, Sverige.
Slutpris400 SEK

58321
Mynt, 10 st, Sverige, 1700-tal.
Slutpris150 SEK

58318
Göran Wärff, glasservis, 24 delar, ''Prince'', Kosta Boda.
Slutpris1 600 SEK

58319
Tågbana i trä, ett parti.
Slutpris450 SEK

58317
Träleksaker, bl.a Brio.
Slutpris200 SEK

57612
Specerihylla, trä/flintgods, Gustavsberg.
Slutpris250 SEK

57074
Trappstegsmattor, 15 st, självhäftande.
Slutpris400 SEK

56691
Kopparpannor m.m, 7 delar, bl.a Eva-Trio.
Slutpris200 SEK

57187
Brännvinsmått med hylla, 8 delar, koppar/trä, 1900-tal.
Slutpris400 SEK