58260
Radio, "Model One", Tivoli Audio, och Google Home.
Slutpris350 SEK

58261
Päls, A.C. Bang, Köpenhamn, Danmark.
Slutpris100 SEK

58259
Bengt Lindström, litografi 73/99, signerad.
Slutpris600 SEK

58252
Fåtölj, rotting.
Slutpris700 SEK

58258
Överhandsfräs, Biltema, med tillbehör.
Slutpris300 SEK

58257
Mikrovågsugn, metall, Kenwood.
Slutpris175 SEK

58256
Stolar, 5 st, ek/textil, sitsar klädda med "Elefant"; Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn.
Slutpris2 500 SEK

58255
Fönsterlampor, ljusstake m.m, 5 delar, metall, bl.a Werner Schou och Stelton.
Slutpris100 SEK

58254
Alf Stridfeldt, emaljmålningar, 6 st, signerade.
Slutpris550 SEK

58253
Askkopp, metall, "Ultima 15", Ljungberg & Bäckström, 1900-talets andra hälft.
Slutpris400 SEK

58251
Alf Stridfeldt, ''Landskap utan tid'', emalj, signerad.
Slutpris650 SEK

58249
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
Slutpris125 SEK

58247
Gerhard Nordström, olja på duk, signerad.
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK

58248
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
Slutpris550 SEK

58245
Byrå, 4 lådor, furu, 1900-tal.
Slutpris950 SEK

58246
Gunnar Nordström, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

58244
Skål och mjölkkanna, glas, Anna Ehrner, Kosta Boda och Bergdala.
Slutpris100 SEK

58243
Taklampor, ett par, mässing, Belid.
Slutpris950 SEK

58242
Ljusstakar, ett par, GAB, nysilver.
Slutpris350 SEK

58241
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
Slutpris450 SEK

58240
Poul Henningsen, taklampa, lackerad plåt, ''PH 5'', Louis Poulsen, Danmark.
Slutpris1 300 SEK

58237
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
Slutpris350 SEK

58238
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58236
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
Slutpris125 SEK

58235
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Slutpris550 SEK

58234
Teservis, 22 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.
Slutpris900 SEK

58232
Trädgårdsgrupp, 5 delar.
Slutpris175 SEK

58233
Trädgårdsgrupp, 3 delar, metall.
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK

56690
Adriano Tolomei "Baba Chair", snurrfåtöljer, ett par, plast/metall, Bagni di Lucca, Italien.
Slutpris600 SEK

56650
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
Slutpris400 SEK

58228
Iris Rönnqvist, blandteknik, signerad.
Slutpris300 SEK

58223
Fritz Nagel och Ceasar Stoffi, ljusstakar, 7 delar, koppar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris1 600 SEK

58227
Byrå, 2 lådor, björk, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Slutpris250 SEK

58226
Silver, 13 delar.
Slutpris3 500 SEK

58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Slutpris125 SEK

58224
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
Slutpris300 SEK

58222
Cattis Åselius-Lidbeck, vas, glas, ''Unikat, Fauve Collection'', Johansfors, signerad.
Slutpris1 800 SEK

58221
Carl Fagerlund, takplafond, glas/mässing, Orrefors.
Slutpris850 SEK

58216
Figuriner, 2 st, keramik, Penguin Books, Royal Doulton, England och Barbapapa, At & Kodannsha.
Slutpris800 SEK

58219
Axel Olsson, olja på duk, signerad.
Slutpris100 SEK

58218
Jussi Taipaleenmäki, litografi 12/36, signerad.
Slutpris100 SEK

58217
Vicke Lindstrand, figuriner, 4 st, glas, uggla och igelkottar, Kosta.
Slutpris175 SEK

58215
Klocka, keramik, ''Rörstrands Jubileumsklocka nr 2914, 250 år'', Röstrand.
Slutpris100 SEK

58212
Figuriner, 2 st, glas, Murano, Italien.
Slutpris175 SEK

58211
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
Slutpris400 SEK

58210
Stig Lindberg, "Karneval", väggplakett, stengods, signerad i godset, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft-
Slutpris1 200 SEK

58209
Max Walter Svanberg, väggplakett, porslin, ''Porslinskvinnorna och det mörka hjärtat'', Rörstrand.
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK

58207
Fickur, silver 800.
Slutpris450 SEK