Radio, "Model One", Tivoli Audio, och Google Home.
58260
Slutpris350 SEK
Päls, A.C. Bang, Köpenhamn, Danmark.
58261
Slutpris100 SEK
Bengt Lindström, litografi 73/99, signerad.
58259
Slutpris600 SEK
Fåtölj, rotting.
58252
Fåtölj, rotting.
Slutpris700 SEK
Överhandsfräs, Biltema, med tillbehör.
58258
Slutpris300 SEK
Mikrovågsugn, metall, Kenwood.
58257
Slutpris175 SEK
Stolar, 5 st, ek/textil, sitsar klädda med "Elefant"; Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn.
58256
Slutpris2 500 SEK
Fönsterlampor, ljusstake m.m, 5 delar, metall, bl.a Werner Schou och Stelton.
58255
Slutpris100 SEK
Alf Stridfeldt, emaljmålningar, 6 st, signerade.
58254
Slutpris550 SEK
Askkopp, metall, "Ultima 15", Ljungberg & Bäckström, 1900-talets andra hälft.
58253
Slutpris400 SEK
Alf Stridfeldt, ''Landskap utan tid'', emalj, signerad.
58251
Slutpris650 SEK
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
58249
Slutpris125 SEK
Gerhard Nordström, olja på duk, signerad.
58247
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
58248
Slutpris550 SEK
Byrå, 4 lådor, furu, 1900-tal.
58245
Slutpris950 SEK
Gunnar Nordström, olja på duk, signerad.
58246
Slutpris100 SEK
Skål och mjölkkanna, glas, Anna Ehrner, Kosta Boda och Bergdala.
58244
Slutpris100 SEK
Taklampor, ett par, mässing, Belid.
58243
Slutpris950 SEK
Ljusstakar, ett par, GAB, nysilver.
58242
Slutpris350 SEK
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
58241
Slutpris450 SEK
Poul Henningsen, taklampa, lackerad plåt, ''PH 5'', Louis Poulsen, Danmark.
58240
Slutpris1 300 SEK
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
58237
Slutpris350 SEK
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
58238
Slutpris350 SEK
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
58236
Slutpris125 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
58235
Slutpris550 SEK
Teservis, 22 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.
58234
Slutpris900 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar.
58232
Trädgårdsgrupp, 5 delar.
Slutpris175 SEK
Trädgårdsgrupp, 3 delar, metall.
58233
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Adriano Tolomei "Baba Chair", snurrfåtöljer, ett par, plast/metall, Bagni di Lucca, Italien.
56690
Slutpris600 SEK
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
56650
Slutpris400 SEK
Iris Rönnqvist, blandteknik, signerad.
58228
Slutpris300 SEK
Fritz Nagel och Ceasar Stoffi, ljusstakar, 7 delar, koppar, 1900-talets andra hälft.
58223
Slutpris1 600 SEK
Byrå, 2 lådor, björk, rokokostil, 1900-talets första hälft.
58227
Slutpris250 SEK
Silver, 13 delar.
58226
Silver, 13 delar.
Slutpris3 500 SEK
Punschbägare, 9 st, tenn.
58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Slutpris125 SEK
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
58224
Slutpris300 SEK
Cattis Åselius-Lidbeck, vas, glas, ''Unikat, Fauve Collection'', Johansfors, signerad.
58222
Slutpris1 800 SEK
Carl Fagerlund, takplafond, glas/mässing, Orrefors.
58221
Slutpris850 SEK
Figuriner, 2 st, keramik, Penguin Books, Royal Doulton, England och Barbapapa, At & Kodannsha.
58216
Slutpris800 SEK
Axel Olsson, olja på duk, signerad.
58219
Slutpris100 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografi 12/36, signerad.
58218
Slutpris100 SEK
Vicke Lindstrand, figuriner, 4 st, glas, uggla och igelkottar, Kosta.
58217
Slutpris175 SEK
Klocka, keramik, ''Rörstrands Jubileumsklocka nr 2914, 250 år'', Röstrand.
58215
Slutpris100 SEK
Figuriner, 2 st, glas, Murano, Italien.
58212
Slutpris175 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
58211
Slutpris400 SEK
Stig Lindberg, "Karneval", väggplakett, stengods, signerad i godset, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft-
58210
Slutpris1 200 SEK
Max Walter Svanberg, väggplakett, porslin, ''Porslinskvinnorna och det mörka hjärtat'', Rörstrand.
58209
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
Fickur, silver 800.
58207
Fickur, silver 800.
Slutpris450 SEK