58205
Slutpris100 SEK

58203
Golvlampa, 3 ljuspunkter, trä/mässing, ställbara skärmar, 1900-tal.
Slutpris1 300 SEK

58202
Talja/block, trä/metall, 1800/1900-tal.
Slutpris125 SEK

58200
Hallampa, metall/glas, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58199
Mat- och kaffeservis, 79 delar, porslin, "Adeline", Villeroy & Boch.
Slutpris650 SEK

58198
Golvlampa, metall, "Gonäs", Ikea.
Slutpris100 SEK

58196
Korg, flätad.
Slutpris400 SEK

58197
Hallampa, glas/smide, funkis, 1930-tal.
Slutpris250 SEK

58195
Dukar och servetter, ett parti, linne.
Slutpris150 SEK

58194
Korg, flätad.
Slutpris400 SEK

58193
Brio, träleksaker, 5 delar.
Slutpris700 SEK

58184
Högtalare, ett par, "Briljant", Luxor, 1970-tal.
Slutpris2 000 SEK

58191
Bordslampor, porslin, ett par, Rosenthal.
Slutpris300 SEK

58190
Kaffe/espressomaskin med mjölkskummare, Krups.
Slutpris150 SEK

58189
Lakan och örngott, 2+5 st, grövre linne med spets.
Slutpris100 SEK

58187
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK

58188
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
Slutpris450 SEK

58186
Fåtölj, rotting.
Slutpris175 SEK

58185
Fat, patinerad brons, art deco.
Slutpris225 SEK

58183
Skål och figuriner, 1+2 st, keramik, Elfstrand, Sjöbo och Bornholm.
Slutpris100 SEK

58182
Vaser, 6 st, keramik, bl.a Höganäs och Szilas, Wisby.
Slutpris225 SEK

58180
Vaser, 2 st, keramik, VEB Haldensleben, Tyskland.
Slutpris350 SEK

58173
Karaffer med propp, 2 st, grönt glas, Italien.
Slutpris550 SEK

58179
Fåtöljer, ett par, rotting.
Slutpris550 SEK

58178
Gunghäst, trä, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58177
Vaser, 6 st, keramik, bl.a Italien och Västtyskland.
Slutpris150 SEK

58176
Fåtöljer, ett par, rotting, "Storsele", Ikea.
Slutpris400 SEK

58175
Vettar, 2 st, trä.
Slutpris250 SEK

58174
Taklampa, metall, PH-modell, Lux, Danmark.
Slutpris100 SEK

58172
Klädställning på hjul, krom.
Slutpris550 SEK

58171
Christian Thorup, keramiktavla, monogramsignerad CHR.
Slutpris100 SEK

58170
Ljuskrona, fem ljuspunkter, mässing/glas, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

58168
Vägglyster, ett par, mässing/glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

58169
Glas, bemålat och slipat, ett parti, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

58167
Kaffeservis, 14 delar, porslin, Old Foley, "Chinese Rose", England.
Slutpris225 SEK

58166
Käpp med silverkrycka.
Slutpris350 SEK

58165
Vaser, 2 st, stengods, Höganäs, Sven Bolin och Arne Måryd, signerade.
Slutpris125 SEK

58164
Gunnar Brusewitz, litografier, 2 st, signerade.
Slutpris125 SEK

58163
Walter Holmström, ''Hadrianus' bibliotek, Athen'', olja på pannå, signerad.
Slutpris225 SEK

58161
Karin Berglund, fotogravyr nr 35/130, signerad, daterad 1999.
Slutpris175 SEK

58160
Carl Fredrik Reuterswärd, litografi nr 63/250, monogramsignerad.
Slutpris225 SEK

58159
Ola Billgren, litografi nr 83/260, signerad, daterad 1968.
Slutpris250 SEK

58158
Peter Dahl, ''Dansen'', litografi, osignerad, ur boken ''Peter Dahl", Galerie Aix, Stockholm, 1987.
Slutpris175 SEK

58152
Lena Linderholm, litografi nr 58/325, signerad.
Slutpris950 SEK

58157
Tomtar och juldekorationer, ett parti, trä/textil/halm/smide.
Slutpris150 SEK

58156
Stig Claesson, litografi nr 17/75, signerad.
Slutpris400 SEK

58155
Gustav Rudberg, akvarell, osignerad, 1996/1997.
Slutpris225 SEK

58153
Helge Lundström, litografi nr 50/150, signerad, daterad 1982.
Slutpris500 SEK