SV
Senast sålt

58151
Helge Lundström, litografi nr 126/300, signerad, daterad 1967.
Slutpris125 SEK

58150
Matta, guldafghan, handknuten ull.
Slutpris650 SEK

58148
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
Slutpris300 SEK

58147
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris125 SEK

58146
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris100 SEK

58145
Sängbord med låda, ett par, trä.
Slutpris450 SEK

58143
Carl Berndtsson, ''Pråmar på Seine'', olja på pannå, signerad.
Slutpris350 SEK

58142
Rock, Icelandic Shearlings Lamb, Wigéns.
Slutpris750 SEK

58141
Helge Lundström, ''Gård i åker'', olja på duk, signerad, daterad 1986.
Slutpris3 200 SEK

58140
Bordslampa, silver, otydliga stämplar, troligen Kristianstad, 1920-tal.
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

58137
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
Slutpris3 500 SEK

58136
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
Slutpris1 300 SEK

58135
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
Slutpris2 100 SEK

58134
Silver, ett parti, bl.a servettställ och kaktång.
Slutpris1 900 SEK

58133
Moccaskedar, 12 st, silver, ''Rosen''.
Slutpris1 100 SEK

58132
Bakelsegafflar, 12 st, silver, ''Rosen''.
Slutpris1 500 SEK

58131
Bestickservis, 29 delar, silver, ''Olga''.
Slutpris8 200 SEK

58130
Bestickservis, 24 delar, silver, ''Rosenholm''.
Slutpris6 000 SEK

58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Slutpris2 200 SEK

58128
Silver, ett parti, bl.a kaffeskedar, 12 st, modell ''Haga''.
Slutpris1 800 SEK

58127
Lisa Larson, vas, stengods, Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

58126
Mangelträ, 1791.
Slutpris125 SEK

58124
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
Slutpris350 SEK

58122
Flexrör och MultiPex-rör, 2 delar, obegagnat.
Slutpris225 SEK

58123
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
Slutpris225 SEK

58121
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
Slutpris800 SEK

58116
Colnago, racercykel, 12 växlar, Ernesto Colnago, Italien.
Slutpris1 700 SEK

58120
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
Slutpris300 SEK

58119
Cannondale CAAD3, Saeco, racercykel, 18 växlar.
Slutpris2 100 SEK

58118
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
Slutpris650 SEK

58117
Karott, flintgods, "Calypso", ALP.
Slutpris250 SEK

58114
Väggskåp, avlutad ek, skedhyllor, 1800-tal.
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 SEK

58113
Tomtar, 3 st, trä, bl. a Hemslöjden Borås.
Slutpris175 SEK

58111
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
Slutpris350 SEK

58112
Mässingföremål, 8 delar, bl.a Gusum.
Slutpris500 SEK

58110
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
Slutpris550 SEK

58109
Skeppsmodell i glasmonter, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

58108
Gungstolar, 2 st, omonterade, trä/rotting.
Slutpris750 SEK

58107
Vaser, 4 st, glas.
Slutpris350 SEK

58106
Lampdelar, ett parti, glas.
Slutpris100 SEK

58105
Emaljskylt, "Lifförsäkrings-Aktiebolaget Thule", 1900-tal.
Slutpris500 SEK

58104
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58103
Pallar, sk Z-pallar, 4 st, metall/textil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

58100
Märklin, ellok, 3 st, SEH800 1101 och SET800 E44039.
Slutpris1 200 SEK

58102
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
Slutpris100 SEK

58101
Gryta, emaljerat gjutjärn, obegagnad.
Slutpris225 SEK

58099
Märklin, lok, 2 st, 01097 och 89005.
Slutpris550 SEK

58097
Fotogenlampa, glas/metall/marmor, 1900-talets början.
Slutpris800 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


