Kategorier

Avslutad
Helge Lundström, litografi nr 126/300, signerad, daterad 1967.
58151
Helge Lundström, litografi nr 126/300, signerad, daterad 1967.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Matta, guldafghan, handknuten ull.
58150
Matta, guldafghan, handknuten ull.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
58148
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
58147
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
58146
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Sängbord med låda, ett par, trä.
58145
Sängbord med låda, ett par, trä.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Carl Berndtsson, ''Pråmar på Seine'', olja på pannå, signerad.
58143
Carl Berndtsson, ''Pråmar på Seine'', olja på pannå, signerad.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Rock, Icelandic Shearlings Lamb, Wigéns.
58142
Rock, Icelandic Shearlings Lamb, Wigéns.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Helge Lundström, ''Gård i åker'', olja på duk, signerad, daterad 1986.
58141
Helge Lundström, ''Gård i åker'', olja på duk, signerad, daterad 1986.
Slutpris3 200 SEK
Avslutad
Bordslampa, silver, otydliga stämplar, troligen Kristianstad, 1920-tal.
58140
Bordslampa, silver, otydliga stämplar, troligen Kristianstad, 1920-tal.
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
58137
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
Slutpris3 500 SEK
Avslutad
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
58136
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
58135
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
Slutpris2 100 SEK
Avslutad
Silver, ett parti, bl.a servettställ och kaktång.
58134
Silver, ett parti, bl.a servettställ och kaktång.
Slutpris1 900 SEK
Avslutad
Moccaskedar, 12 st, silver, ''Rosen''.
58133
Moccaskedar, 12 st, silver, ''Rosen''.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Bakelsegafflar, 12 st, silver, ''Rosen''.
58132
Bakelsegafflar, 12 st, silver, ''Rosen''.
Slutpris1 500 SEK
Avslutad
Bestickservis, 29 delar, silver, ''Olga''.
58131
Bestickservis, 29 delar, silver, ''Olga''.
Slutpris8 200 SEK
Avslutad
Bestickservis, 24 delar, silver, ''Rosenholm''.
58130
Bestickservis, 24 delar, silver, ''Rosenholm''.
Slutpris6 000 SEK
Avslutad
Punschbägare, 6+2 st, silver.
58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Silver, ett parti, bl.a kaffeskedar, 12 st, modell ''Haga''.
58128
Silver, ett parti, bl.a kaffeskedar, 12 st, modell ''Haga''.
Slutpris1 800 SEK
Avslutad
Lisa Larson, vas, stengods, Gustavsberg.
58127
Lisa Larson, vas, stengods, Gustavsberg.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Mangelträ, 1791.
58126
Mangelträ, 1791.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
58124
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Flexrör och MultiPex-rör, 2 delar, obegagnat.
58122
Flexrör och MultiPex-rör, 2 delar, obegagnat.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
58123
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
58121
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Colnago, racercykel, 12 växlar, Ernesto Colnago, Italien.
58116
Colnago, racercykel, 12 växlar, Ernesto Colnago, Italien.
Slutpris1 700 SEK
Avslutad
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
58120
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Cannondale CAAD3, Saeco, racercykel, 18 växlar.
58119
Cannondale CAAD3, Saeco, racercykel, 18 växlar.
Slutpris2 100 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
58118
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Karott, flintgods, "Calypso", ALP.
58117
Karott, flintgods, "Calypso", ALP.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Väggskåp, avlutad ek, skedhyllor, 1800-tal.
58114
Väggskåp, avlutad ek, skedhyllor, 1800-tal.
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Tomtar, 3 st, trä, bl. a Hemslöjden Borås.
58113
Tomtar, 3 st, trä, bl. a Hemslöjden Borås.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
58111
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Mässingföremål, 8 delar, bl.a Gusum.
58112
Mässingföremål, 8 delar, bl.a Gusum.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
58110
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Skeppsmodell i glasmonter, 1900-tal.
58109
Skeppsmodell i glasmonter, 1900-tal.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Gungstolar, 2 st, omonterade, trä/rotting.
58108
Gungstolar, 2 st, omonterade, trä/rotting.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Vaser, 4 st, glas.
58107
Vaser, 4 st, glas.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Lampdelar, ett parti, glas.
58106
Lampdelar, ett parti, glas.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Emaljskylt, "Lifförsäkrings-Aktiebolaget Thule", 1900-tal.
58105
Emaljskylt, "Lifförsäkrings-Aktiebolaget Thule", 1900-tal.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
58104
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Pallar, sk Z-pallar, 4 st, metall/textil, 1900-tal.
58103
Pallar, sk Z-pallar, 4 st, metall/textil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Märklin, ellok, 3 st, SEH800 1101 och SET800 E44039.
58100
Märklin, ellok, 3 st, SEH800 1101 och SET800 E44039.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
58102
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Gryta, emaljerat gjutjärn, obegagnad.
58101
Gryta, emaljerat gjutjärn, obegagnad.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Märklin, lok, 2 st, 01097 och 89005.
58099
Märklin, lok, 2 st, 01097 och 89005.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Fotogenlampa, glas/metall/marmor, 1900-talets början.
58097
Fotogenlampa, glas/metall/marmor, 1900-talets början.
Slutpris800 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.