58098
Dockservis, 8 delar, porslin, Carl Tielsch, Tyskland.
Slutpris650 SEK

58096
Thelma Zoega, ljusstakar, 3 st, mässing, för Zoegas 90-års jubileum 1976.
Slutpris2 100 SEK

58095
Ljuslyktor, 3 st, metall/glas, Smith's Konsthantverk.
Slutpris100 SEK

58094
Spegel, förgylld ram.
Slutpris400 SEK

58093
Plåtburkar m.m, ett parti.
Slutpris175 SEK

58092
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
Slutpris175 SEK

58090
Legosystem, tågbana, instruktionsböcker, m.m, ett parti, 1970-tal.
Slutpris750 SEK

58089
Birgitta Liljebladh, etsning nr 74/100, signerad, daterad 1952.
Slutpris150 SEK

58087
Lego, set 355, "Legoland", 1970-tal.
Slutpris700 SEK

58086
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
Slutpris350 SEK

58085
John Öhvall, olja på pannå, 2 st, signerade.
Slutpris100 SEK

58084
Golvlampa, 3 ljuspunkter, Eskilstuna Elektrofrabrik AB, 1940/50-tal.
Slutpris800 SEK

58081
Dammsugare, Bosch GL-30.
Slutpris450 SEK

58083
Lego, 3 stycken set, nr 349, 354, 357, "Legoland", 1970/80-tal.
Slutpris700 SEK

58082
Svante Skogh, matsalsgrupp, 5 delar, trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris800 SEK

58080
Stegpall, metall, hopfällbar, Rörets.
Slutpris100 SEK

58077
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

58079
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
Slutpris100 SEK

58078
Golvlampa bågmodell, krom/sten/plast, 1900/2000-tal.
Slutpris2 300 SEK

58075
Kniv, Original Bowie, Solingen, Tyskland.
Slutpris1 000 SEK

58076
Kniv, Puma White Hunter, nr 40482, Tyskland.
Slutpris1 600 SEK

58072
Kniv, Puma Skinner nr 27282, Tyskland.
Slutpris1 900 SEK

58073
Kniv, Muela, Spanien.
Slutpris400 SEK

58074
Kniv, Original Köller Waidblatt, nr 2371, Tyskland.
Slutpris850 SEK

58070
Kniv, Original Puma Bowie, Tyskland.
Slutpris1 900 SEK

58071
Kniv, Puma, Buddy nr 6383, Tyskland.
Slutpris800 SEK

58068
Knivar, 5 st, bl.a Puma Trail-Guide, Tyskland.
Slutpris1 200 SEK

58069
Knivar, 4 st, bl.a Eskilstuna, Sverige.
Slutpris700 SEK

58067
Knivar, 3 st, bl.a Solingen, Tyskland.
Slutpris550 SEK

58066
Knivar, 5 st, bl.a Solingen, Tyskland.
Slutpris1 100 SEK

58064
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

58062
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
Slutpris450 SEK

58063
Taklampa, ananasmodell, 6 ljuspunkter, metall.
Slutpris1 800 SEK

58061
Väggdekorationer, ett par, trä, Miljögården.
Slutpris550 SEK

58060
Dessertbestick, gulmetall, Thailand, samt fiskbestick, nysilver/ben, England.
Slutpris100 SEK

58059
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
Slutpris650 SEK

58028
Balja, koppar.
Slutpris500 SEK

58058
Fiskespön, fiskerullar m.m, ett parti.
Slutpris225 SEK

58056
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
Slutpris750 SEK

58027
Urnor, ett par, betong.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK

58026
Urnor på fot, ett par, betong.
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK

58041
Häradsdräkter, 2 st, med tillbehör, troligen Herrestad.
Slutpris3 000 SEK

58031
Cd-hyllor, 3 st, trä.
Slutpris100 SEK

58055
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
Slutpris250 SEK

58053
Margareta Forslund, Simrishamn, klänningar och kjol, 4 delar, bomull.
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

58054
Sigvard Bernadotte, vas, glas, nr 98/299, Lindshammar för Fyrklövern, signerad.
Slutpris300 SEK

58052
Gruvlykta, mässing/glas, E. Thomas & Williams Ltd, Wales, 1988.
Slutpris400 SEK

58051
Nysilverföremål, 8 st, 1900-tal.
Slutpris100 SEK