Dockservis, 8 delar, porslin, Carl Tielsch, Tyskland.
58098
Slutpris650 SEK
Thelma Zoega, ljusstakar, 3 st, mässing, för Zoegas 90-års jubileum 1976.
58096
Slutpris2 100 SEK
Ljuslyktor, 3 st, metall/glas, Smith's Konsthantverk.
58095
Slutpris100 SEK
Spegel, förgylld ram.
58094
Spegel, förgylld ram.
Slutpris400 SEK
Plåtburkar m.m, ett parti.
58093
Plåtburkar m.m, ett parti.
Slutpris175 SEK
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
58092
Slutpris175 SEK
Legosystem, tågbana, instruktionsböcker, m.m, ett parti, 1970-tal.
58090
Slutpris750 SEK
Birgitta Liljebladh, etsning nr 74/100, signerad, daterad  1952.
58089
Slutpris150 SEK
Lego, set 355, "Legoland", 1970-tal.
58087
Slutpris700 SEK
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
58086
Slutpris350 SEK
John Öhvall, olja på pannå, 2 st, signerade.
58085
Slutpris100 SEK
Golvlampa, 3 ljuspunkter, Eskilstuna Elektrofrabrik AB, 1940/50-tal.
58084
Slutpris800 SEK
Dammsugare, Bosch GL-30.
58081
Dammsugare, Bosch GL-30.
Slutpris450 SEK
Lego, 3 stycken set, nr 349, 354, 357, "Legoland", 1970/80-tal.
58083
Slutpris700 SEK
Svante Skogh, matsalsgrupp, 5 delar, trä, 1900-talets andra hälft.
58082
Slutpris800 SEK
Stegpall, metall, hopfällbar, Rörets.
58080
Slutpris100 SEK
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, rokokostil, 1900-tal.
58077
Slutpris700 SEK
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
58079
Slutpris100 SEK
Golvlampa bågmodell, krom/sten/plast, 1900/2000-tal.
58078
Slutpris2 300 SEK
Kniv, Original Bowie, Solingen, Tyskland.
58075
Slutpris1 000 SEK
Kniv, Puma White Hunter, nr 40482, Tyskland.
58076
Slutpris1 600 SEK
Kniv, Puma Skinner nr 27282, Tyskland.
58072
Slutpris1 900 SEK
Kniv, Muela, Spanien.
58073
Kniv, Muela, Spanien.
Slutpris400 SEK
Kniv, Original Köller  Waidblatt, nr 2371, Tyskland.
58074
Slutpris850 SEK
Kniv, Original Puma Bowie, Tyskland.
58070
Slutpris1 900 SEK
Kniv, Puma, Buddy nr 6383, Tyskland.
58071
Slutpris800 SEK
Knivar, 5 st, bl.a Puma Trail-Guide, Tyskland.
58068
Slutpris1 200 SEK
Knivar, 4 st, bl.a Eskilstuna, Sverige.
58069
Slutpris700 SEK
Knivar, 3 st, bl.a Solingen, Tyskland.
58067
Slutpris550 SEK
Knivar, 5 st, bl.a Solingen, Tyskland.
58066
Slutpris1 100 SEK
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
58064
Slutpris300 SEK
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
58062
Slutpris450 SEK
Taklampa, ananasmodell, 6 ljuspunkter, metall.
58063
Slutpris1 800 SEK
Väggdekorationer, ett par, trä, Miljögården.
58061
Slutpris550 SEK
Dessertbestick, gulmetall, Thailand, samt fiskbestick, nysilver/ben, England.
58060
Slutpris100 SEK
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
58059
Slutpris650 SEK
Balja, koppar.
58028
Balja, koppar.
Slutpris500 SEK
Fiskespön, fiskerullar m.m, ett parti.
58058
Slutpris225 SEK
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
58056
Slutpris750 SEK
Urnor, ett par, betong.
58027
Urnor, ett par, betong.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Urnor på fot, ett par, betong.
58026
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Häradsdräkter, 2 st, med tillbehör, troligen Herrestad.
58041
Slutpris3 000 SEK
Cd-hyllor, 3 st, trä.
58031
Cd-hyllor, 3 st, trä.
Slutpris100 SEK
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
58055
Slutpris250 SEK
Margareta Forslund, Simrishamn, klänningar och kjol, 4 delar, bomull.
58053
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Sigvard Bernadotte, vas, glas, nr 98/299, Lindshammar för Fyrklövern, signerad.
58054
Slutpris300 SEK
Gruvlykta, mässing/glas, E. Thomas & Williams Ltd, Wales, 1988.
58052
Slutpris400 SEK
Nysilverföremål, 8 st, 1900-tal.
58051
Slutpris100 SEK