58049
Bernhard Petersen, ''To Piger'', olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK

58046
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
Slutpris350 SEK

58048
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
Slutpris125 SEK

58047
Skålar och fat, 3 delar, konstglas, bl. a Erik Höglund, Boda.
Slutpris175 SEK

58045
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
Slutpris250 SEK

58044
Skivspelare, Philips Electronic 312.
Slutpris500 SEK

58043
Monterskåp, trä/glas.
Slutpris450 SEK

58040
Bestickservis, 185 delar, nysilver, ''Vasa''.
Slutpris950 SEK

58039
Frukostservisdelar, 31 delar, flintgods, "The Botanic Garden", Portmeiron, England.
Slutpris250 SEK

58038
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

58036
Bertil Vallien, golvljusstake, smide, Boda.
Slutpris1 300 SEK

58034
Spegel, trä.
Slutpris100 SEK

58032
Elgitarr, Gould GS135.
Slutpris1 400 SEK

58033
Väggvitrinskåp,trä/glas, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

58025
Bordslampor, 2 st, porslin.
Slutpris250 SEK

58023
Teservisdelar, 21 st, porslin, De Old English, J. & G. Meakin, England.
Slutpris650 SEK

58022
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
Slutpris750 SEK

57012
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
Slutpris50 000 SEK
Värdering65 000 SEK

56327
Handfat, porslin, italien.
Slutpris100 SEK

56973
Josef Frank, väska, textil/skinn, lås i trä, "Under ekvatorn", Firma Svensk Tenn.
Slutpris900 SEK

56428
Taklampa, metall/textil, samtida.
Slutpris350 SEK

58021
Minkpäls, mörkbrun.
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK

58020
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
Slutpris125 SEK

58017
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK

58018
John Deere, traktor och tillbehör, 4 delar, metall, ERTL & Co.
Slutpris700 SEK

58019
Kinamatta, handknuten, ull.
Slutpris1 000 SEK

58013
Takkrona, för 6 ljus, 7 ljuspunkter glasprismor, mässing, 1900-tal.
Slutpris650 SEK

58015
Matta orientalisk, handknuten ull.
Slutpris2 000 SEK

58016
Klosterkeramik, 7 delar.
Slutpris100 SEK

58014
Bang & Olufsen BeoLab 3500, aktiv högtalare.
Slutpris450 SEK

58005
Alvar Aalto, bänk, björk, modell 153, Artek.
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK

58012
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
Slutpris225 SEK

58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK

58008
Alvar Aalto, soffbord, björk ben i böjträ, Artek, 1940/50-tal.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK

58010
Vaser, 5 st, glas, mest Orrefors, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

58009
Skålar, 5 st, pressglas och slipat glas, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

58007
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58006
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

58001
Jonas Bohlin, "Zink", tidningshylla, björk/betong, Källemo, Värnamo, 1988/90-tal.
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK

58004
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
Slutpris125 SEK

58002
Tallrikar och fiskfat, 11+1 st, porslin, Rigo & Ole, Venezia.
Slutpris950 SEK

57998
Tv, Panasonic TX-L47DT50Y, med fjärrkontroll.
Slutpris400 SEK

57999
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
Slutpris200 SEK

58000
Katthus för kattlåda, trä, Trixie.
Slutpris225 SEK

57993
Karin Björqvist, matservis, 23 delar, porslin, "Vardag", Gustavsberg, 1957-73.
Slutpris1 100 SEK

57990
Samlarporslin, 12 delar, bl.a Dresden och Gustavsberg.
Slutpris700 SEK

57995
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
Slutpris400 SEK

57994
Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
Slutpris150 SEK