Kategorier

Avslutad
Bernhard Petersen, ''To Piger'', olja på duk, signerad.
58049
Bernhard Petersen, ''To Piger'', olja på duk, signerad.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
58046
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
58048
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Skålar och fat, 3 delar, konstglas, bl. a Erik Höglund, Boda.
58047
Skålar och fat, 3 delar, konstglas, bl. a Erik Höglund, Boda.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
58045
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Skivspelare, Philips Electronic 312.
58044
Skivspelare, Philips Electronic 312.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Monterskåp, trä/glas.
58043
Monterskåp, trä/glas.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bestickservis, 185 delar, nysilver, ''Vasa''.
58040
Bestickservis, 185 delar, nysilver, ''Vasa''.
Slutpris950 SEK
Avslutad
Frukostservisdelar, 31 delar, flintgods, "The Botanic Garden", Portmeiron, England.
58039
Frukostservisdelar, 31 delar, flintgods, "The Botanic Garden", Portmeiron, England.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
58038
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Bertil Vallien, golvljusstake, smide, Boda.
58036
Bertil Vallien, golvljusstake, smide, Boda.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Spegel, trä.
58034
Spegel, trä.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Elgitarr, Gould GS135.
58032
Elgitarr, Gould GS135.
Slutpris1 400 SEK
Avslutad
Väggvitrinskåp,trä/glas, 1900-tal.
58033
Väggvitrinskåp,trä/glas, 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Bordslampor, 2 st, porslin.
58025
Bordslampor, 2 st, porslin.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Teservisdelar, 21 st, porslin, De Old English, J. & G. Meakin, England.
58023
Teservisdelar, 21 st, porslin, De Old English, J. & G. Meakin, England.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
58022
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
57012
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
Slutpris50 000 SEK
Värdering65 000 SEK
Avslutad
Handfat, porslin, italien.
56327
Handfat, porslin, italien.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Josef Frank, väska, textil/skinn, lås i trä, "Under ekvatorn", Firma Svensk Tenn.
56973
Josef Frank, väska, textil/skinn, lås i trä, "Under ekvatorn", Firma Svensk Tenn.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Taklampa, metall/textil, samtida.
56428
Taklampa, metall/textil, samtida.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Minkpäls, mörkbrun.
58021
Minkpäls, mörkbrun.
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
58020
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
58017
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK
Avslutad
John Deere, traktor och tillbehör, 4 delar, metall, ERTL & Co.
58018
John Deere, traktor och tillbehör, 4 delar, metall, ERTL & Co.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Kinamatta, handknuten, ull.
58019
Kinamatta, handknuten, ull.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Takkrona, för 6 ljus, 7 ljuspunkter glasprismor, mässing, 1900-tal.
58013
Takkrona, för 6 ljus, 7 ljuspunkter glasprismor, mässing, 1900-tal.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Matta orientalisk, handknuten ull.
58015
Matta orientalisk, handknuten ull.
Slutpris2 000 SEK
Avslutad
Klosterkeramik, 7 delar.
58016
Klosterkeramik, 7 delar.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bang & Olufsen BeoLab 3500, aktiv högtalare.
58014
Bang & Olufsen BeoLab 3500, aktiv högtalare.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Alvar Aalto, bänk, björk, modell 153, Artek.
58005
Alvar Aalto, bänk, björk, modell 153, Artek.
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
58012
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Alvar Aalto, soffbord, björk ben i böjträ, Artek, 1940/50-tal.
58008
Alvar Aalto, soffbord, björk ben i böjträ, Artek, 1940/50-tal.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Vaser, 5 st, glas, mest Orrefors, 1900-tal.
58010
Vaser, 5 st, glas, mest Orrefors, 1900-tal.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Skålar, 5 st, pressglas och slipat glas, 1900-tal.
58009
Skålar, 5 st, pressglas och slipat glas, 1900-tal.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
58007
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
58006
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Jonas Bohlin, "Zink", tidningshylla, björk/betong, Källemo, Värnamo, 1988/90-tal.
58001
Jonas Bohlin, "Zink", tidningshylla, björk/betong, Källemo, Värnamo, 1988/90-tal.
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
58004
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Tallrikar och fiskfat, 11+1 st, porslin, Rigo & Ole, Venezia.
58002
Tallrikar och fiskfat, 11+1 st, porslin, Rigo & Ole, Venezia.
Slutpris950 SEK
Avslutad
Tv, Panasonic TX-L47DT50Y, med fjärrkontroll.
57998
Tv, Panasonic TX-L47DT50Y, med fjärrkontroll.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
57999
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Katthus för kattlåda, trä, Trixie.
58000
Katthus för kattlåda, trä, Trixie.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Karin Björqvist, matservis, 23 delar, porslin, "Vardag", Gustavsberg, 1957-73.
57993
Karin Björqvist, matservis, 23 delar, porslin, "Vardag", Gustavsberg, 1957-73.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Samlarporslin, 12 delar, bl.a Dresden och Gustavsberg.
57990
Samlarporslin, 12 delar, bl.a Dresden och Gustavsberg.
Slutpris700 SEK
Avslutad
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
57995
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
57994
Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
Slutpris150 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.