57992
Matservisdelar, 18 st, porslin, "Arctica" och "Kesti", Arabia.
Slutpris300 SEK

57991
Taklampa, mässing/glas, 4 ljuspunkter.
Slutpris100 SEK

57987
Bestickservis, 59 delar, nysilver, "Gammal Fransk".
Slutpris1 600 SEK

57989
Peter Behrens, taklampa, metall/glas, 1910/1920-tal.
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK

57986
Karin Björqvist, teservis, "Vardag", 10 delar, porslin, Gustavsberg, 1957-73.
Slutpris900 SEK

57988
Speceriburkar, 6 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

57985
DVD-filmer m.m, ett parti, blandat.
Slutpris150 SEK

57984
Kikare, 2 st, Maximal 7x50 och Manon 7x35.
Slutpris750 SEK

57983
Bricka, handmålat porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

57982
Gertrud Kudielka, figurin, stengods, ''Rebekka'', L. Hjorth, Danmark.
Slutpris250 SEK

57981
Matta, Koliai, Iran, handknuten, ull.
Slutpris350 SEK

57980
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
Slutpris550 SEK

57977
Ytterfoder, majolika, Jugend, 1900-talets början.
Slutpris950 SEK

57978
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

57979
Figuriner och miniatyrer, 11 st, glas/porslin, bl.a John Andersson, Höganäs.
Slutpris150 SEK

57976
BOSE, ljudsystem, ett parti.
Slutpris500 SEK

57974
Mahjongspel och Jing-masker, ett parti.
Slutpris400 SEK

57973
Ishink med tång och ljusstakar, ett par, plast/glas, bl.a Erik Magnussen, Stelton, Danmark.
Slutpris100 SEK

57972
Bestick m.m, ett parti, silver.
Slutpris3 200 SEK

57971
Ljuslyktor, 4 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
Slutpris250 SEK

57970
Verktyg m.m, ett parti.
Slutpris350 SEK

57968
Ljusstakar och gräddkanna, 3 delar, silver.
Slutpris1 200 SEK

57967
Gryta, plättjärn och våffeljärn, metall, bl.a Ronneby Bruk och Kockums.
Slutpris150 SEK

57966
Kaffeservis, 32 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Slutpris650 SEK

57964
Systrarna Svensson, motivdamast, 4 st,1960/70-tal, signerade.
Slutpris900 SEK

57965
Böcker och mugg, 5 delar, Baltiska Utställningen, Malmö 1914.
Slutpris600 SEK

57963
Alex Tallberg, ''Min granne'', etsning, signerad.
Slutpris350 SEK

57962
Stickgarn, ett parti, ca 6,5 kg.
Slutpris750 SEK

57961
Monica Backström, skulptur/skål, folierat glas, signerad MB.
Slutpris150 SEK

57959
Richardt Branderup, "Pjerrot", affisch, Tivoli, Köpenhamn.
Slutpris500 SEK

57960
Tyger och stuvbit, 6 st.
Slutpris250 SEK

57957
Tvingar, 5 st.
Slutpris125 SEK

57955
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
Slutpris550 SEK

57954
Slutpris550 SEK

57952
Gryta, gjutjärn/glas, Skeppshult.
Slutpris600 SEK

57953
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Slutpris600 SEK

57949
Julgransfot, bemålad smide, 1800-talets slut.
Slutpris300 SEK

57948
Vin och likörglas, 6+9 st, färgat glas.
Slutpris300 SEK

57947
Matbord och 4 stolar, trä, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

57946
Göran Wärff, fat på fot, konstglas, signerad, Kosta Boda.
Slutpris225 SEK

57945
Nanny Still, vas, konstglas.
Slutpris200 SEK

57944
Allmogetextil, 6 delar.
Slutpris2 300 SEK

57943
Vas, glas, Rune Strand och Lars Börnesson, Strömbergshyttan, signerad.
Slutpris200 SEK

57942
Askfat, metall, Ultima 15, Ljungberg & Backström.
Slutpris650 SEK

57941
Barskåp i form av en flaska ,skuret trä och intarsia, Asien,1900-tal.
Slutpris350 SEK

57940
Piggtittare, trä, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

57938
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
Slutpris550 SEK

57115
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
Slutpris500 SEK