Matservisdelar, 18 st, porslin, "Arctica" och "Kesti", Arabia.
57992
Slutpris300 SEK
Taklampa, mässing/glas, 4 ljuspunkter.
57991
Slutpris100 SEK
Bestickservis, 59 delar, nysilver, "Gammal Fransk".
57987
Slutpris1 600 SEK
Peter Behrens, taklampa, metall/glas, 1910/1920-tal.
57989
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Karin Björqvist, teservis, "Vardag", 10 delar, porslin, Gustavsberg, 1957-73.
57986
Slutpris900 SEK
Speceriburkar, 6 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
57988
Slutpris125 SEK
DVD-filmer m.m, ett parti, blandat.
57985
Slutpris150 SEK
Kikare, 2 st, Maximal 7x50 och Manon 7x35.
57984
Slutpris750 SEK
Bricka, handmålat porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft.
57983
Slutpris350 SEK
Gertrud Kudielka,  figurin, stengods,  ''Rebekka'', L. Hjorth, Danmark.
57982
Slutpris250 SEK
Matta, Koliai, Iran, handknuten, ull.
57981
Slutpris350 SEK
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
57980
Slutpris550 SEK
Ytterfoder, majolika, Jugend, 1900-talets början.
57977
Slutpris950 SEK
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
57978
Slutpris300 SEK
Figuriner och miniatyrer, 11 st, glas/porslin, bl.a John Andersson, Höganäs.
57979
Slutpris150 SEK
BOSE, ljudsystem, ett parti.
57976
BOSE, ljudsystem, ett parti.
Slutpris500 SEK
Mahjongspel och Jing-masker, ett parti.
57974
Slutpris400 SEK
Ishink med tång och ljusstakar, ett par, plast/glas, bl.a Erik Magnussen, Stelton, Danmark.
57973
Slutpris100 SEK
Bestick m.m, ett parti, silver.
57972
Slutpris3 200 SEK
Ljuslyktor, 4 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
57971
Slutpris250 SEK
Verktyg m.m, ett parti.
57970
Verktyg m.m, ett parti.
Slutpris350 SEK
Ljusstakar och gräddkanna, 3 delar, silver.
57968
Slutpris1 200 SEK
Gryta, plättjärn och våffeljärn, metall, bl.a Ronneby Bruk och Kockums.
57967
Slutpris150 SEK
Kaffeservis, 32 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
57966
Slutpris650 SEK
Systrarna Svensson, motivdamast, 4 st,1960/70-tal, signerade.
57964
Slutpris900 SEK
Böcker och mugg, 5 delar, Baltiska Utställningen, Malmö 1914.
57965
Slutpris600 SEK
Alex Tallberg, ''Min granne'', etsning, signerad.
57963
Slutpris350 SEK
Stickgarn, ett parti, ca 6,5 kg.
57962
Slutpris750 SEK
Monica Backström, skulptur/skål, folierat glas, signerad MB.
57961
Slutpris150 SEK
Richardt Branderup, "Pjerrot", affisch, Tivoli, Köpenhamn.
57959
Slutpris500 SEK
Tyger och stuvbit, 6 st.
57960
Tyger och stuvbit, 6 st.
Slutpris250 SEK
Tvingar, 5 st.
57957
Tvingar, 5 st.
Slutpris125 SEK
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
57955
Slutpris550 SEK
57954
Slutpris550 SEK
Gryta, gjutjärn/glas, Skeppshult.
57952
Slutpris600 SEK
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
57953
Slutpris600 SEK
Julgransfot, bemålad smide, 1800-talets slut.
57949
Slutpris300 SEK
Vin och likörglas, 6+9 st, färgat glas.
57948
Slutpris300 SEK
Matbord och 4 stolar, trä, 1900-talets andra hälft.
57947
Slutpris125 SEK
Göran Wärff, fat på fot, konstglas, signerad, Kosta Boda.
57946
Slutpris225 SEK
Nanny Still, vas, konstglas.
57945
Nanny Still, vas, konstglas.
Slutpris200 SEK
Allmogetextil, 6 delar.
57944
Allmogetextil, 6 delar.
Slutpris2 300 SEK
Vas, glas, Rune Strand och Lars Börnesson, Strömbergshyttan, signerad.
57943
Slutpris200 SEK
Askfat, metall, Ultima 15, Ljungberg & Backström.
57942
Slutpris650 SEK
Barskåp i form av en flaska ,skuret trä och intarsia, Asien,1900-tal.
57941
Slutpris350 SEK
Piggtittare, trä, 1900-tal.
57940
Piggtittare, trä, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
57938
Slutpris550 SEK
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
57115
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
Slutpris500 SEK