57937
Kaffebryggare med två termoskannor, Moccamaster.
Slutpris700 SEK

57936
Ljusstakar, 3 st, sten/gulmetall, empirestil, Munka, 1900-tal.
Slutpris800 SEK

57935
Vas och figurin, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

57188
Iphone 12, Apple.
Slutpris1 600 SEK

56699
Stilbyrå, 2 lådor, trä/stenskiva, rokokostil, treman, 1900-tal.
Slutpris750 SEK

57932
Ytterfoder, ett par, flintgods, jugend.
Slutpris450 SEK

57934
Anne Nilsson, ljusstakar, ett par, glas, "Celeste", Orrefors.
Slutpris800 SEK

57933
Ekiperingsskåp med 10 lådor, trä, 1900-tal.
Slutpris1 900 SEK

57931
Tidningsställ, rotting.
Slutpris100 SEK

57930
Jardinjär, porslin, samtida.
Slutpris550 SEK

57927
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal.
Slutpris550 SEK

57926
Ljusstakar, ett par, metall, empirestil, Munka Sweden, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

57919
Arthur Percy, matservis, 38 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle.
Slutpris1 600 SEK

57923
Skåp med lådor och skrivskiva, trä, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
Slutpris400 SEK

57921
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
Slutpris1 100 SEK

57920
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO Lladro.
Slutpris400 SEK

57915
Sture Johannesson, '' The Rise and Fall of the Spinning Wheel'', litografi nr 268/300, signerad, daterad 1977.
Slutpris1 800 SEK

57918
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
Slutpris700 SEK

56207
Vinglas, 8 st.
Slutpris150 SEK

57916
Spegelbyrå, björk, 1900-talets första hälft.
Slutpris450 SEK

57911
Vitrinskåp, trä/glas, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Slutpris2 000 SEK

57914
Uno Svensson, litografi nr 17/350, signerad, daterad 1976.
Slutpris100 SEK

57913
Oidentifierad konstnär, blandteknik, osignerad.
Slutpris100 SEK

57912
Carl Larsson, tryck, 3 st.
Slutpris100 SEK

57908
Vitrinskåp, mahogny/glas, senbarockstil, 1900-talets första hälft.
Slutpris2 100 SEK

57909
Matservis, 43 delar, porslin, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
Slutpris1 700 SEK

57907
Kikare, Astral, 8x30.
Slutpris125 SEK

57905
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK

57906
Bordslampa, metall, Gemi.
Slutpris500 SEK

57904
Bokstöd med termometer och ur, ett par, bemålad gips, 1900-taltes mitt.
Slutpris100 SEK

57903
Taklampa, metall/glas.
Slutpris150 SEK

57902
Rostfritt m.m, 7 delar.
Slutpris175 SEK

57899
Vinglas, 5 st. Polen.
Slutpris500 SEK

57901
Glasprismor, ett parti.
Slutpris150 SEK

57900
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
Slutpris350 SEK

57897
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
Slutpris450 SEK

57896
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
Slutpris350 SEK

57895
Spegel, mahognyram, nyrokokostil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

57886
Vitrinskåp, päronträ, invändig spegel och belysning, nyrokoko, 1800-tal.
Slutpris4 200 SEK

57894
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

57890
Kannor m.m, 10 st, koppar, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

57891
Klippdockor, ett parti, 1970-tal.
Slutpris200 SEK

57884
Richard Brixel, "Skönhet", skulptur, brons, på stensockel, numrerad 18/99, osignerad.
Slutpris7 200 SEK

57888
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

57887
Klas Sundkvist, skulptur, brons/glas, signerad, daterad 2006.
Slutpris3 100 SEK

57883
Kerstin Cecilia Ahlgren, "Faun", skulptur, betong, monogramsignerad.
Slutpris950 SEK

57885
Kannor, 15 st, koppar, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

57880
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
Slutpris200 SEK