Kaffebryggare med två termoskannor, Moccamaster.
57937
Slutpris700 SEK
Ljusstakar, 3 st, sten/gulmetall, empirestil, Munka, 1900-tal.
57936
Slutpris800 SEK
Vas och figurin, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, 1900-tal.
57935
Slutpris175 SEK
Iphone 12, Apple.
57188
Iphone 12, Apple.
Slutpris1 600 SEK
Stilbyrå, 2 lådor, trä/stenskiva, rokokostil, treman, 1900-tal.
56699
Slutpris750 SEK
Ytterfoder, ett par, flintgods, jugend.
57932
Slutpris450 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, ett par, glas, "Celeste", Orrefors.
57934
Slutpris800 SEK
Ekiperingsskåp med 10 lådor, trä, 1900-tal.
57933
Slutpris1 900 SEK
Tidningsställ, rotting.
57931
Tidningsställ, rotting.
Slutpris100 SEK
Jardinjär, porslin, samtida.
57930
Jardinjär, porslin, samtida.
Slutpris550 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal.
57927
Slutpris550 SEK
Ljusstakar, ett par, metall, empirestil, Munka Sweden, 1900-tal.
57926
Slutpris700 SEK
Arthur Percy, matservis, 38 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle.
57919
Slutpris1 600 SEK
Skåp med lådor och skrivskiva, trä, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
57923
Slutpris400 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
57921
Slutpris1 100 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO Lladro.
57920
Slutpris400 SEK
Sture Johannesson, '' The Rise and Fall of the Spinning Wheel'', litografi nr 268/300, signerad, daterad 1977.
57915
Slutpris1 800 SEK
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
57918
Slutpris700 SEK
Vinglas, 8 st.
56207
Vinglas, 8 st.
Slutpris150 SEK
Spegelbyrå, björk, 1900-talets första hälft.
57916
Slutpris450 SEK
Vitrinskåp, trä/glas, rokokostil, 1900-talets första hälft.
57911
Slutpris2 000 SEK
Uno Svensson, litografi nr 17/350, signerad, daterad 1976.
57914
Slutpris100 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, osignerad.
57913
Slutpris100 SEK
Carl Larsson, tryck, 3 st.
57912
Carl Larsson, tryck, 3 st.
Slutpris100 SEK
Vitrinskåp, mahogny/glas, senbarockstil, 1900-talets första hälft.
57908
Slutpris2 100 SEK
Matservis, 43 delar, porslin, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
57909
Slutpris1 700 SEK
Kikare, Astral, 8x30.
57907
Kikare, Astral, 8x30.
Slutpris125 SEK
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
57905
Slutpris250 SEK
Bordslampa, metall, Gemi.
57906
Bordslampa, metall, Gemi.
Slutpris500 SEK
Bokstöd med termometer och ur, ett par, bemålad gips, 1900-taltes mitt.
57904
Slutpris100 SEK
Taklampa, metall/glas.
57903
Taklampa, metall/glas.
Slutpris150 SEK
Rostfritt m.m, 7 delar.
57902
Rostfritt m.m, 7 delar.
Slutpris175 SEK
Vinglas, 5 st. Polen.
57899
Vinglas, 5 st. Polen.
Slutpris500 SEK
Glasprismor, ett parti.
57901
Glasprismor, ett parti.
Slutpris150 SEK
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
57900
Slutpris350 SEK
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
57897
Slutpris450 SEK
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
57896
Slutpris350 SEK
Spegel, mahognyram, nyrokokostil, 1900-tal.
57895
Slutpris600 SEK
Vitrinskåp, päronträ, invändig spegel och belysning, nyrokoko, 1800-tal.
57886
Slutpris4 200 SEK
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
57894
Slutpris350 SEK
Kannor m.m, 10 st, koppar, 1900-tal.
57890
Slutpris175 SEK
Klippdockor, ett parti, 1970-tal.
57891
Slutpris200 SEK
Richard Brixel, "Skönhet", skulptur, brons, på stensockel, numrerad 18/99, osignerad.
57884
Slutpris7 200 SEK
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
57888
Slutpris200 SEK
Klas Sundkvist, skulptur, brons/glas, signerad, daterad 2006.
57887
Slutpris3 100 SEK
Kerstin Cecilia Ahlgren, "Faun", skulptur, betong,  monogramsignerad.
57883
Slutpris950 SEK
Kannor, 15 st, koppar, 1900-tal.
57885
Slutpris250 SEK
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
57880
Slutpris200 SEK