57826
"Lurblåsare", figurin, keramik, Kloster keramik, Ystad.
Slutpris100 SEK

57825
Sabel med balja, 1800-tal.
Slutpris1 800 SEK

57824
Julkyrka med spelur och belysning.
Slutpris250 SEK

57822
Julkyrka med belysning.
Slutpris250 SEK

57821
Byrå, 3 lådor, trä, svängd front, senbarockstil, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

57819
Åsa Lindström, snapsglas, 4 st, porslin, Rörstrand, 2000-tal.
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK

57818
Soffa, trä/textil, Karl Johan-stil, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

57814
Karl Edvin Jönsson, skulpturer, 2 st, trä, signerade K.E.J, Hannas, Hammenhög, 1971.
Slutpris2 400 SEK

57815
Slutpris550 SEK

57813
Mikroskåp, metall, Beck Kassel, CBS, samt lampa.
Slutpris100 SEK

57810
Tallrikar, 12 st, porslin, Mikasa, Maxima, Japan.
Slutpris700 SEK

57812
Tekoppar med fat, 6 st, stengods, Höganäs.
Slutpris100 SEK

57811
Skruvstäd.
Slutpris200 SEK

57809
Lundby, dockhusinredning, ett parti, 1960/70-tal.
Slutpris800 SEK

57808
Sven Palmqvist, skålar, 3 st, glas, "Colora", Orrefors.
Slutpris250 SEK

57807
Blomsteramplar m.m, 14 delar, flätade.
Slutpris175 SEK

57806
Bordslampa, 4 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

57805
Champagneglas, 15 st, glas, Kolmården Design.
Slutpris100 SEK

57803
Glasservisdelar, 31 delar, Kolmården Design.
Slutpris250 SEK

57804
Matsalsskåp, trä, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris4 000 SEK

57802
Koppar, ett parti, bl.a Dorre och Krögarehuset.
Slutpris250 SEK

57800
Koppar, ett parti, bl.a Krögarhuset.
Slutpris150 SEK

56958
Figuriner, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark.
Slutpris150 SEK

57798
Ishink och fiskgryta, Krögarhuset, koppar.
Slutpris250 SEK

57797
Trädgårdsstolar, ett par, metall.
Slutpris400 SEK

57796
Bestickservis, 55 delar, nysilver, ''Rokoko'', GAB, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

57795
Trädgårdsstolar, ett par, plastrotting.
Slutpris350 SEK

57794
Bestickservis, 42 delar, bakelit/rostfritt stål.
Slutpris450 SEK

57789
Alvar Levaus, olja på duk, signerad.
Slutpris500 SEK

57793
Kaffe/teservis, 25 delar, porslin, "Marcella", Ikea, 1990-tal.
Slutpris300 SEK

57788
Takkrona, glas/metall, 3 ljuspunkter, barockstil, 1900-tal.
Slutpris750 SEK

57792
Ljudsystem, ett parti, Bose.
Slutpris400 SEK

57790
Slutpris100 SEK

57787
Armbandsur och pennor, 6 delar, bl.a Skagen, Jaques Lemans och Certina.
Slutpris900 SEK

57782
Matservis, 41 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand.
Slutpris2 700 SEK

57786
Matservis, 36 delar, porslin, "Marcella", Ikea, 1990-tal.
Slutpris700 SEK

57780
Christian Dior, Paris, armbandsur, dam.
Slutpris3 400 SEK

57785
Carl Fagerlund, taklampa, glas/mässing, 3 ljuspunkter, Orrefors, 1940/50-tal.
Slutpris1 400 SEK

57784
Kaffeservis, 25 delar, porslin. "Grön Anna", Rörstrand.
Slutpris1 900 SEK

57783
Armbandsur, dam, Longines.
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK

57781
Armbandsur, dam, Citizen EcoDrive.
Slutpris450 SEK

57773
Wilhelm Kåge, lockurna, stengods.
Slutpris650 SEK

57777
Fickur, Omega, 1900-tal.
Slutpris1 200 SEK

57776
Spindelur, vitmetall, urtavla märkt Wallerius, Norrköping, sent 1700-tal.
Slutpris300 SEK

57775
Dörrkläpp, lejonhuvud, mässing, 2 delar.
Slutpris450 SEK

57774
Kikare, Telemax Special 8x30.
Slutpris125 SEK

57771
Gunnel Sahlin, skulptur, frukt, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris200 SEK

57770
Vas, gröntonat glas, jugend, 1900-talets början.
Slutpris300 SEK