54769
Jessica Björn, diptyk, "Blåton I och II", akryl och struktur på bomullsduk, signerade a tergo.
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK

55522
Kaffeservis, "Stockholm", 5 delar, porslin, Gustavsberg.
Slutpris100 SEK

55521
Samlarfordon, bil och motorcykel, metall/plast, bl.a Burago.
Slutpris200 SEK

55520
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
Slutpris400 SEK

55518
Marianne Westman, "Picknick, smörask och kanna, flintgods, Rörstrand.
Slutpris500 SEK

55517
Tallrikar, 4 st, porslin, Carl Larssons Jul, Royal Bellevue.
Slutpris250 SEK

55516
Ytterfoder, ett par, porslin, ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
Slutpris300 SEK

55515
Adventsljusstake, keramik, Goebel.
Slutpris450 SEK

55514
Vas och skål, keramik, Gabriel Keramik, 1950-tal.
Slutpris100 SEK

55512
Glasfrukter, 2 st, Kosta Boda.
Slutpris175 SEK

55513
Kokplatta, Agile, Ideline.
Slutpris125 SEK

55509
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob.
Slutpris150 SEK

55508
Tintin, samlarbilar, 10 st, metall/plast, Herge-Moulinsart.
Slutpris850 SEK

55507
Jordbruksleksaker, 2 st, Britians.
Slutpris225 SEK

55506
Vas och kanna/vas, keramik, Laholm Keramik och Ceramiche Campiones.
Slutpris300 SEK

55505
Skålfat, porslin, Lasco, Rörstrand.
Slutpris200 SEK

55503
Slutpris200 SEK

55504
Plättjärn, 2 st, bl.a Ankarsrum No 1.
Slutpris125 SEK

55501
Bertil Vallien, "Meteor", fat, glas, Kosta Boda.
Slutpris250 SEK

55500
Bertil Vallien, ljusstake, smide/glas.
Slutpris200 SEK

55499
Kobratelefon, plast.
Slutpris175 SEK

55497
Skylt, "Läs Ystads Allehanda", emaljerad.
Slutpris750 SEK

55498
Bordslampa, metall, Konsthantverkaren, Tyringe, samt lampskärm, Bergo.
Slutpris125 SEK

55496
Rolf Lidberg, figuriner, 4 st, troll, polyresin, RBA, Olofström.
Slutpris125 SEK

55495
Gryta med lock, gjutjärn.
Slutpris175 SEK

55494
Ljusstakar, 7 st, mässing.
Slutpris250 SEK

55493
Krus, 5 liter, stengods, Höganäs.
Slutpris175 SEK

55491
Sifoner, 3 st, metall.
Slutpris200 SEK

55492
Burberry, handväska, textil.
Slutpris450 SEK

55489
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

55488
Oidentifierad konstnär, marint motiv, olja på duk, 1800/1900-tal, monogramsignerad C.N.
Slutpris550 SEK

55486
Hence Tamás, litografi 25/60, signerad.
Slutpris100 SEK

55487
Anna Ehrner, taklampa, bambu/textil, ''Anna'', Atelje Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Slutpris225 SEK

55481
Lalique, figuriner, 3 st, glas, Frankrike.
Slutpris1 500 SEK

55485
Bord med hylla, teak/rottning, två ben med hjultrissor, 1900-talets mitt.
Slutpris750 SEK

55484
Tapio Wirkkala, glasservis, 19 delar, ''Gaissa''.
Slutpris400 SEK

55483
Klaffbord, engelsk stil, idegran, 1900-talets senare del.
Slutpris100 SEK

55482
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
Slutpris500 SEK

55480
Robert Gulotta, olja på duk, signerad.
Slutpris550 SEK

55479
Trappstege, lättmetall, typ 800, hopfällbar.
Slutpris225 SEK

55476
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris850 SEK

55478
Soptunna, zink, Gigant.
Slutpris400 SEK

55477
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
Slutpris450 SEK

55475
Triggerpunktsplanscher, 2 st, Travell and Simons.
Slutpris350 SEK

55473
Ljusstakar, ett par, försilvrad mässing, GAB.
Slutpris150 SEK

55472
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
Slutpris300 SEK

55470
Golvlampa, krom, stenfot, 5 ljuspunkter, Atelje Lyktan, 1900-talets senare del.
Slutpris900 SEK

55471
Bjällerkransar, 4 st, läder/metall.
Slutpris100 SEK