Jessica Björn, diptyk, "Blåton I och II", akryl och struktur på bomullsduk, signerade a tergo.
54769
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
Kaffeservis, "Stockholm", 5 delar, porslin, Gustavsberg.
55522
Slutpris100 SEK
Samlarfordon, bil och motorcykel, metall/plast, bl.a Burago.
55521
Slutpris200 SEK
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
55520
Slutpris400 SEK
Marianne Westman, "Picknick, smörask och kanna, flintgods, Rörstrand.
55518
Slutpris500 SEK
Tallrikar, 4 st, porslin, Carl Larssons Jul, Royal Bellevue.
55517
Slutpris250 SEK
Ytterfoder, ett par, porslin, ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
55516
Slutpris300 SEK
Adventsljusstake, keramik, Goebel.
55515
Slutpris450 SEK
Vas och skål, keramik, Gabriel Keramik, 1950-tal.
55514
Slutpris100 SEK
Glasfrukter, 2 st, Kosta Boda.
55512
Slutpris175 SEK
Kokplatta, Agile, Ideline.
55513
Kokplatta, Agile, Ideline.
Slutpris125 SEK
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob.
55509
Slutpris150 SEK
Tintin, samlarbilar, 10 st, metall/plast, Herge-Moulinsart.
55508
Slutpris850 SEK
Jordbruksleksaker, 2 st, Britians.
55507
Slutpris225 SEK
Vas och kanna/vas, keramik, Laholm Keramik och Ceramiche Campiones.
55506
Slutpris300 SEK
Skålfat, porslin, Lasco, Rörstrand.
55505
Slutpris200 SEK
55503
Slutpris200 SEK
Plättjärn, 2 st, bl.a Ankarsrum No 1.
55504
Slutpris125 SEK
Bertil Vallien, "Meteor", fat, glas, Kosta Boda.
55501
Slutpris250 SEK
Bertil Vallien, ljusstake, smide/glas.
55500
Slutpris200 SEK
Kobratelefon, plast.
55499
Kobratelefon, plast.
Slutpris175 SEK
Skylt, "Läs Ystads Allehanda", emaljerad.
55497
Slutpris750 SEK
Bordslampa, metall, Konsthantverkaren, Tyringe, samt lampskärm, Bergo.
55498
Slutpris125 SEK
Rolf Lidberg, figuriner, 4 st, troll, polyresin, RBA, Olofström.
55496
Slutpris125 SEK
Gryta med lock, gjutjärn.
55495
Gryta med lock, gjutjärn.
Slutpris175 SEK
Ljusstakar, 7 st, mässing.
55494
Ljusstakar, 7 st, mässing.
Slutpris250 SEK
Krus, 5 liter, stengods, Höganäs.
55493
Slutpris175 SEK
Sifoner, 3 st, metall.
55491
Sifoner, 3 st, metall.
Slutpris200 SEK
Burberry, handväska, textil.
55492
Burberry, handväska, textil.
Slutpris450 SEK
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
55489
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
Oidentifierad konstnär, marint motiv, olja på duk, 1800/1900-tal, monogramsignerad C.N.
55488
Slutpris550 SEK
Hence Tamás, litografi 25/60, signerad.
55486
Slutpris100 SEK
Anna Ehrner, taklampa, bambu/textil, ''Anna'', Atelje Lyktan, 1900-talets andra hälft.
55487
Slutpris225 SEK
Lalique, figuriner, 3 st, glas, Frankrike.
55481
Slutpris1 500 SEK
Bord med hylla, teak/rottning, två ben med hjultrissor, 1900-talets mitt.
55485
Slutpris750 SEK
Tapio Wirkkala, glasservis, 19 delar, ''Gaissa''.
55484
Slutpris400 SEK
Klaffbord, engelsk stil, idegran, 1900-talets senare del.
55483
Slutpris100 SEK
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
55482
Slutpris500 SEK
Robert Gulotta, olja på duk, signerad.
55480
Slutpris550 SEK
Trappstege, lättmetall, typ 800, hopfällbar.
55479
Slutpris225 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
55476
Slutpris850 SEK
Soptunna, zink, Gigant.
55478
Soptunna, zink, Gigant.
Slutpris400 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
55477
Slutpris450 SEK
Triggerpunktsplanscher, 2 st, Travell and Simons.
55475
Slutpris350 SEK
Ljusstakar, ett par, försilvrad mässing, GAB.
55473
Slutpris150 SEK
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
55472
Slutpris300 SEK
Golvlampa, krom, stenfot, 5 ljuspunkter, Atelje Lyktan, 1900-talets senare del.
55470
Slutpris900 SEK
Bjällerkransar, 4 st, läder/metall.
55471
Slutpris100 SEK