Kaffepannor, 4 st, koppar.
55334
Kaffepannor, 4 st, koppar.
Slutpris100 SEK
Figurin, porslin, Royal Copenhagen.
55332
Slutpris350 SEK
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
55331
Slutpris350 SEK
Burkar med lock, 7 st, plast, Per Bjelving, Jonas.
55330
Slutpris100 SEK
Veronica Ralston, blandteknik på papper, signerad, daterad 86.
55327
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Sikt och laggat kärl, furu, 1800/1900-tal.
55328
Slutpris225 SEK
Skåp med låda, avlutad furu/glas, 1900-tal.
55329
Slutpris300 SEK
Syskrin, 2 st, björk, med innehåll.
55326
Slutpris650 SEK
Koffert.
55325
Koffert.
Slutpris200 SEK
Slagbord, 2 st, mahognybetsad furu.
55324
Slutpris175 SEK
Spelskrin med markörer, brons/trä, Ystad-Brons.
55323
Slutpris175 SEK
Symaskin, Singer Tradition 2250.
55322
Slutpris600 SEK
Roleauvas, porslin, Kina.
55321
Roleauvas, porslin, Kina.
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, koppar/glas.
55317
Taklampa, koppar/glas.
Slutpris100 SEK
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
55316
Slutpris125 SEK
Karmstol, teak, galon, 1950/60-tal.
55314
Slutpris125 SEK
Byrå, 2 lådor, alm, intarsia, 1900-tal.
55312
Slutpris125 SEK
Byrå, 2 lådor, teak, klädd med galon, 1950/60-tal.
55311
Slutpris175 SEK
Hallampa, teak/glas.
55307
Hallampa, teak/glas.
Slutpris225 SEK
Blombord/bänk, teak, blomlåda i metall, 1960/1970-tal.
55309
Slutpris150 SEK
Blombord, teak, aluminium, 1900-talets mitt.
55306
Slutpris500 SEK
Edward Hald, skålar och assiett, 3 delar, glas, Orrefors, signerade.
55308
Slutpris600 SEK
Taklampa, metall.
55305
Taklampa, metall.
Slutpris200 SEK
Kannor, munkjärn m.m, 6 delar, koppar/gjutjärn.
55304
Slutpris150 SEK
Tidningsställ, metall/skinn, 1900-tal.
55303
Slutpris100 SEK
Kannor m.m, 3 delar, bl.a koppar.
55302
Slutpris100 SEK
Notställ/tidningsställ, hjulstrissor, trä/metall, 1900-tal.
55301
Slutpris200 SEK
Väggpendyl/gökur, trä.
55300
Väggpendyl/gökur, trä.
Slutpris225 SEK
Stenbordsdukar, 2 st, allmogetextil.
55298
Slutpris600 SEK
Kikare, vaser m.m, 5 delar, bl.a Meissen.
55297
Slutpris200 SEK
Stegpall och barnstol, trä, 1900-tal.
55296
Slutpris100 SEK
Armbandsur, 2 st,  Helvetia och Svalan Sportsman.
55295
Slutpris150 SEK
Ramp, metall.
55294
Ramp, metall.
Slutpris450 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Uppsala''.
54328
Slutpris850 SEK
Vävnad/matta, textil, Marocko.
54343
Slutpris650 SEK
Vedställ, metall/trä.
54409
Vedställ, metall/trä.
Slutpris175 SEK
Kaffeservis, 21 delar, porslin, "Triumf", Gustavsberg.
54278
Slutpris225 SEK
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
53969
Slutpris300 SEK
Verkstadsinredning för skåpbil, metall, Modul System.
54131
Slutpris650 SEK
Ljusstakar, ett par, för 3 ljus, mässing/trä/glas, Oscariansk stil, 1900-tal.
54033
Slutpris800 SEK
Vägglampor för utomhusbruk, glas/metall.
55284
Slutpris100 SEK
Disklådsblandare med hög avstängning, krom, Nordic, Gustavsberg.
55283
Slutpris450 SEK
Hyllsystem, betsad trä.
55282
Hyllsystem, betsad trä.
Slutpris250 SEK
Koppar, ett parti.
55281
Koppar, ett parti.
Slutpris250 SEK
Fleischmann, räls, lok, vagnar m.m, ett parti, i träväska.
55280
Slutpris700 SEK
Skrivbordslampor, 5 st, metall.
55279
Slutpris100 SEK
Bordslip m.m, ett parti.
55277
Bordslip m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK
Anette Himstedt, "Friederike", docka, Puppen-Kinder.
55276
Slutpris400 SEK