55334
Kaffepannor, 4 st, koppar.
Slutpris100 SEK

55332
Figurin, porslin, Royal Copenhagen.
Slutpris350 SEK

55331
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl.
Slutpris350 SEK

55330
Burkar med lock, 7 st, plast, Per Bjelving, Jonas.
Slutpris100 SEK

55327
Veronica Ralston, blandteknik på papper, signerad, daterad 86.
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK

55328
Sikt och laggat kärl, furu, 1800/1900-tal.
Slutpris225 SEK

55329
Skåp med låda, avlutad furu/glas, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

55326
Syskrin, 2 st, björk, med innehåll.
Slutpris650 SEK

55325
Koffert.
Slutpris200 SEK

55324
Slagbord, 2 st, mahognybetsad furu.
Slutpris175 SEK

55323
Spelskrin med markörer, brons/trä, Ystad-Brons.
Slutpris175 SEK

55322
Symaskin, Singer Tradition 2250.
Slutpris600 SEK

55321
Roleauvas, porslin, Kina.
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK

55317
Taklampa, koppar/glas.
Slutpris100 SEK

55316
Takkrona, 6 ljuspunkter, glas/mässing.
Slutpris125 SEK

55314
Karmstol, teak, galon, 1950/60-tal.
Slutpris125 SEK

55312
Byrå, 2 lådor, alm, intarsia, 1900-tal.
Slutpris125 SEK

55311
Byrå, 2 lådor, teak, klädd med galon, 1950/60-tal.
Slutpris175 SEK

55307
Hallampa, teak/glas.
Slutpris225 SEK

55309
Blombord/bänk, teak, blomlåda i metall, 1960/1970-tal.
Slutpris150 SEK

55306
Blombord, teak, aluminium, 1900-talets mitt.
Slutpris500 SEK

55308
Edward Hald, skålar och assiett, 3 delar, glas, Orrefors, signerade.
Slutpris600 SEK

55305
Taklampa, metall.
Slutpris200 SEK

55304
Kannor, munkjärn m.m, 6 delar, koppar/gjutjärn.
Slutpris150 SEK

55303
Tidningsställ, metall/skinn, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

55302
Kannor m.m, 3 delar, bl.a koppar.
Slutpris100 SEK

55301
Notställ/tidningsställ, hjulstrissor, trä/metall, 1900-tal.
Slutpris200 SEK

55300
Väggpendyl/gökur, trä.
Slutpris225 SEK

55298
Stenbordsdukar, 2 st, allmogetextil.
Slutpris600 SEK

55297
Kikare, vaser m.m, 5 delar, bl.a Meissen.
Slutpris200 SEK

55296
Stegpall och barnstol, trä, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

55295
Armbandsur, 2 st, Helvetia och Svalan Sportsman.
Slutpris150 SEK

55294
Ramp, metall.
Slutpris450 SEK

54328
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Uppsala''.
Slutpris850 SEK

54343
Vävnad/matta, textil, Marocko.
Slutpris650 SEK

54409
Vedställ, metall/trä.
Slutpris175 SEK

54278
Kaffeservis, 21 delar, porslin, "Triumf", Gustavsberg.
Slutpris225 SEK

53969
Gallerimatta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris300 SEK

54131
Verkstadsinredning för skåpbil, metall, Modul System.
Slutpris650 SEK

54033
Ljusstakar, ett par, för 3 ljus, mässing/trä/glas, Oscariansk stil, 1900-tal.
Slutpris800 SEK

55284
Vägglampor för utomhusbruk, glas/metall.
Slutpris100 SEK

55283
Disklådsblandare med hög avstängning, krom, Nordic, Gustavsberg.
Slutpris450 SEK

55282
Hyllsystem, betsad trä.
Slutpris250 SEK

55281
Koppar, ett parti.
Slutpris250 SEK

55280
Fleischmann, räls, lok, vagnar m.m, ett parti, i träväska.
Slutpris700 SEK

55279
Skrivbordslampor, 5 st, metall.
Slutpris100 SEK

55277
Bordslip m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK

55276
Anette Himstedt, "Friederike", docka, Puppen-Kinder.
Slutpris400 SEK