Flaskhållare med handtag, för 3 flaskor, flätad.
55274
Slutpris225 SEK
Miniatyrer, 3 st, keramik, bl.a Rolf Palm, Mölle.
55273
Slutpris300 SEK
Louise Campbell, taklampa, plast/metall, "Collage Pendel 600", Louise Poulsen, Danmark.
55272
Slutpris1 000 SEK
Golvstaffli, trä, Pictor.
55271
Golvstaffli, trä, Pictor.
Slutpris250 SEK
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
55270
Byrå, 3 lådor, ek, 1900-tal.
Slutpris450 SEK
Väggdekoration för 3 ljus, lergods, "Sankt och draken", Lund, Villa Alpa, 1907.
55267
Slutpris200 SEK
Jan Johansson, serveringsfat på fot, rostfritt stål, Orrefors Jernverk.
55269
Slutpris200 SEK
Uppsatsskål, glas/metall.
55268
Uppsatsskål, glas/metall.
Slutpris300 SEK
Såsskålar, ett par, porslin, ''Ostindia'', Rörstrand.
55265
Slutpris350 SEK
Erik Höglund, glasföremål, 8 delar.
55264
Slutpris800 SEK
Duschhörna, glas/krom, Bauhaus.
55263
Slutpris900 SEK
Erik Höglund, glasföremål, 2 delar.
55262
Slutpris300 SEK
Erik Höglund, glasföremål, 5 delar.
55261
Slutpris400 SEK
Ytterfoder, majolika.
55260
Ytterfoder, majolika.
Slutpris175 SEK
Anita Nylund, burk med lock, flintgods/trä, ''Frits friska fisk'' ur serien ''Vår lilla stad'', Jie Gantofta.
55259
Slutpris550 SEK
Tidningsställ, metall, skinn, 1900-talets andra hälft.
55258
Slutpris125 SEK
Anita Nylund, ströare, ett par, flintgods, ''Familjen Pepparsson'', JIE Gantofta.
55257
Slutpris650 SEK
Matbord, fanerad i jakaranda, 1950/60-tal.
55235
Slutpris1 600 SEK
Koffert samt väskor, olika material, 8 delar.
55256
Slutpris175 SEK
Alf Ekberg, skulptur, äpple, stengods, förgylld dekor, signerad.
55255
Slutpris850 SEK
55254
Slutpris550 SEK
Lisa Larson, ''Gunnar Sträng'', sparbössa, stengods, Gustavsberg.
55253
Slutpris300 SEK
Dalatuppar, 2 st, trä, G.A. Olsson, Nusnäs, Mora.
55251
Slutpris1 100 SEK
Dalahästar, 4 st, trä.
55252
Dalahästar, 4 st, trä.
Slutpris300 SEK
Elverktyg m.m, 4 delar, bl.a Black & Decker.
55250
Slutpris300 SEK
Lego, Sjörövarskepp, 6285, i originallåda.
55248
Slutpris2 100 SEK
Matryoshka och väskor, 3 delar, trä/textil, bl.a Ideal.
55249
Slutpris175 SEK
Bokhylla med underskåp, teak, tre sektioner, 1900-talets andra hälft.
55247
Slutpris100 SEK
Kamera, Polaroid Automatic 320, med tillbehör, i presentask.
55246
Slutpris150 SEK
Bokhylla med underkskåp, teak, 1900-talets mitt.
55241
Slutpris750 SEK
Djupa tallrikar, 8 st, stengods, Höganäs Keramik.
55245
Slutpris350 SEK
Matryoshka, ryska dockor, 10 st, trä.
55244
Slutpris550 SEK
Skulpturer, 2 st, trä, Afrika.
55243
Slutpris100 SEK
Matryoshka, ryska dockor, 9 st, trä.
55242
Slutpris400 SEK
Stig Sasen, ''Västerbron'', blandteknik, signerad.
55240
Slutpris800 SEK
Bang & Olufsen, stereo, 3 delar,  samt ett par högtalare.
55238
Slutpris1 600 SEK
55237
Slutpris225 SEK
Classe Cambell, originallitografi, signerad.
55236
Slutpris125 SEK
Albert Krüger, ''Efter regnbyar'', olja på duk, signerad.
55232
Slutpris2 800 SEK
55234
Slutpris550 SEK
Bo Olsson, akvarellerade litografier, 3 st, signerade, daterade 1987/88.
55229
Slutpris400 SEK
Peter Larsson, litografi 46/100, signerad.
55231
Slutpris350 SEK
55230
Slutpris350 SEK
Bo Olsson, akvarellerade litografier, 3 st, signerade, daterade 1984/85.
55228
Slutpris250 SEK
Hallbyrå med en låda, ek/stenskiva, 1900-tal.
55227
Slutpris100 SEK
Skåpsläp, Thule CER, 2009.
55226
Skåpsläp, Thule CER, 2009.
Slutpris13 000 SEK
Klaffbord med två lådor, avlutad furu, 1900-tal.
55225
Slutpris600 SEK
Vattenpump, Jet Garden, Serva, Italien.
55224
Slutpris225 SEK