55195
Stig "Slas" Claesson, litografi 63/300, signerad, daterad 1976.
Slutpris400 SEK

55194
Matta, orientalisk, silke/ull, handknuten.
Slutpris350 SEK

55193
Tord Falk, litografi 55/60, signerad, daterad 2002.
Slutpris150 SEK

55191
Matbord med klaff, perstorpsskiva, 1900-talets andra hälft.
Slutpris175 SEK

55190
Ann Margret Malmqvist, ''Alle i väst'', etsning, akvatint,1/20, signerad, daterad 1981.
Slutpris350 SEK

55189
"Martini", affischer, 2 st.
Slutpris100 SEK

55188
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Slutpris500 SEK

55187
Blomlådor med mera, 5 delar, plast/metall.
Slutpris100 SEK

55186
Pressglas, ett parti.
Slutpris175 SEK

55185
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
Slutpris350 SEK

55184
Örjan Wikström, "Barnet", litografiskt tryck, signerad.
Slutpris150 SEK

55183
Oscar Reutersvärd, litografi 3/150, signerad.
Slutpris450 SEK

55182
Vinglas, 8 st.
Slutpris250 SEK

55181
Salvador Dali, affischer, 2 st.
Slutpris125 SEK

55171
Matbord och 6 stolar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris2 900 SEK

55180
Bryggeriflaskor i ställning, 2 st.
Slutpris125 SEK

55179
Bordslampa, plast, "Flap Flap", Hopt & Wortmann, Tyskland.
Slutpris350 SEK

55178
Damskrivbord med uppsats, 3 lådor, valnöt, intarsia, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

55176
Fönsterskärm/insynsskydd, trä, orientalisk stil.
Slutpris300 SEK

55177
Halllampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

55175
Kantiner, ett parti, rostfritt stål.
Slutpris1 200 SEK

55169
Slutpris900 SEK

55166
Vinylskivor, ett parti, bl.a, Jim Reeves.
Slutpris150 SEK

55163
Kaffeservis, 26 delar, benporslin, "Old Royal China", England.
Slutpris700 SEK

55162
Nakterhus och kompass, mässing.
Slutpris400 SEK

55161
Heikki Orvola, ljuslyktor, 3 st, "Kivi", Marimekko, Ittala, Finland.
Slutpris100 SEK

55160
Toalettrullehållare m.m, 3 delar, mässing.
Slutpris650 SEK

55158
Affischer/ posters, ett parti, bl.a Marc Chagall.
Slutpris550 SEK

55159
Barometrar, 2 st, trä.
Slutpris100 SEK

55156
Stickgarn, ett parti.
Slutpris300 SEK

55157
Bordslampa, metall, Boréns, 1960/70-tal.
Slutpris250 SEK

55155
Köttbräda samt 6 st skålar, trä/porslin, Scandia Present och Alessi.
Slutpris100 SEK

55154
Radio, DUX, typ V 284, 1900-talets mitt.
Slutpris100 SEK

55153
Pussel, 8 st, samt Shanghai Schack, bl.a Ravensburger.
Slutpris175 SEK

55152
Affischer/ posters, ett parti, bl.a Picasso.
Slutpris100 SEK

55151
Slang för gasol, med krocksensor och anslutning till tub.
Slutpris125 SEK

55146
Vinylskivor, ett parti, mest 1980/90 -tal.
Slutpris950 SEK

55150
Tvättställblandare, krom, "Favorit", Fokus.
Slutpris100 SEK

55148
Singlar, ett parti, blandat.
Slutpris225 SEK

55149
Kaffeservis, 14 delar, porslin, "Svenska Slott", Rörstrand.
Slutpris450 SEK

55147
Stövelknekt, gjutjärn, och hängare för stövlar, trä, Cloakrooms.
Slutpris175 SEK

55145
Konfektskålar, 5 st, glas/pressglas.
Slutpris125 SEK

55144
Symaskin, Gritzner, Durlach, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

55143
Vaser, 5 st, flussglas, 1800-1900-tal.
Slutpris100 SEK

55142
Bordslampa, lackerad metall och mässing, nr 40, EWÅ, 1940/50-tal.
Slutpris350 SEK

55141
Läkarlåda, "Practoplastic Imitation Wounds", med tillbehör.
Slutpris125 SEK

55140
Fotogenbordslampa, glas/mässing.
Slutpris450 SEK

55139
Koffertar, 2 st, metall.
Slutpris450 SEK