SV
Senast sålt

55035
Vaser, 4 st, glas, Orrefors och Riihimäen Lasi.
Slutpris250 SEK

55033
Golvlampa, 2 ljuspunkter, metall/plast, Aneta.
Slutpris550 SEK

55032
Takampel, alabaster, 1900-talets första hälft.
Slutpris650 SEK

55030
Ytterfoder, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
Slutpris1 400 SEK

55031
Margareta Kjellman, "I trädgården" och "Porträttstudie", olja på duk, 2 st, osignerade.
Slutpris250 SEK

55027
Avfuktare 600 kvm, Dba.
Slutpris1 000 SEK

55029
Lars Jonsson, offsettryck, nr 133/200, signerad.
Slutpris750 SEK

55028
Gunnar Norrman, litografi nr. 148/175, ''Slättutsikt I'', signerad, daterad 1955.
Slutpris450 SEK

55026
Karta, skandinavien, ''Suède et Danemark'', fransk.
Slutpris225 SEK

55023
Spegel, förgylld ram.
Slutpris350 SEK

55025
Pall, trä/textil.
Slutpris225 SEK

55024
Trappstege, hopfällbar, aluminium, Scando.
Slutpris550 SEK

55022
Stege, aluminium.
Slutpris350 SEK

55018
Bordsdekoration, svan i silver 900, bas på agat, kvartskristall på rygg, Grupo Gal.
Slutpris500 SEK

53574
Figuriner, 2 st, porslin, Wallendorf och Royal DUX.
Slutpris150 SEK

52266
Servisdelar, ett parti, porslin, bl.a Rosenthal.
Slutpris100 SEK

55019
Skrivbord, alm, 1900-talets första hälft.
Slutpris100 SEK

55017
Figuriner, 8 st, olika material, Kina.
Slutpris225 SEK

55011
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Slutpris2 600 SEK

55016
Skåp, furu, 1900-talets andra hälft.
Slutpris100 SEK

55014
Matta, Old Kolyai, Persien, handknuten, ull.
Slutpris1 400 SEK

55013
Bordskalender, sk evighetskalender, sterlingsilver, art deco, 1900-talets första hälft.
Slutpris750 SEK

55012
Skylt, "Cadillac Club Stockholm", mässing.
Slutpris100 SEK

55010
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
Slutpris550 SEK

55008
Kikare, 7x35, Preciso Deluxe.
Slutpris125 SEK

55007
Krus m.m, 4 delar, keramik, bl.a Rörstrand och Höganäs.
Slutpris150 SEK

55005
Jordglob med lampa, JRO Wechselbild.
Slutpris225 SEK

55006
TV, 55 tum, Samsung QE55Q8FNAT, med Connect Box och fjärrkontroll.
Slutpris750 SEK

55004
Skål och askfat, glas, bl.a Paul Kedelv, Flygsfors.
Slutpris100 SEK

55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Slutpris400 SEK

55001
Karaffer, 5 st, glas.
Slutpris250 SEK

55000
Ljuslyktor, ljusstakar, vas och skål, 6 delar, bl.a Ulrica Hydman Vallien.
Slutpris200 SEK

54999
Vas och ljusstakar, 3 delar, glas, Monica Bratt och Uno Westerberg, ''Manet'', Pukeberg.
Slutpris300 SEK

54347
Kjell Leander Engström, "Kåseberga by", olja på duk, signerad.
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK

54996
Bordslampa och lampett, mässing.
Slutpris125 SEK

54995
Elektrifierad fotogenlampa, glas/mässing.
Slutpris150 SEK

54994
Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad.
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

54993
Flaskor, glas, ett parti.
Slutpris175 SEK

54992
Machetes, 2 st, 1942/1945.
Slutpris650 SEK

54991
Herrcykel Mustang, 28 tum, Sverigecykel Super de Lux, 3 växlar.
Slutpris1 500 SEK

54989
Praktfat och skål, porslin, Japan.
Slutpris100 SEK

54988
Krus, 2 st, lergods, Ystad Keramik, 1950-tal.
Slutpris200 SEK

54987
Sockerskål, silver, K. Anderson, 1903.
Slutpris1 300 SEK

54984
Salongsbord, ek/stenskiva, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

54986
Kaffekanna, silver, handtag i svärtat trä, GAB, 1903.
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK

54985
Gräddsnipa, silver, firma Möllenborg, 1907.
Slutpris650 SEK

54982
Modellbilar, 2 st, Volvo PV544 och 121 Amazon, 1/18, Revell.
Slutpris450 SEK

54981
Krukor, 3 st, keramik.
Slutpris200 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


