SV
Senast sålt

54875
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
Slutpris150 SEK

54874
Golfbag, Riviera Deluxe, samt 14 klubbor, 1960/70-tal.
Slutpris2 200 SEK

54868
Francis Rollet, "Eronde" blandteknik på duk, signerad a tergo, daterad Riantec, 1987.
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 SEK

54872
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
Slutpris150 SEK
Värdering2 000 SEK

54867
Tennföremål, 9 delar.
Slutpris350 SEK

54866
Kuvertallrikar, 10 st, Scandia tenn.
Slutpris1 600 SEK

54863
Kuddar m.m, 6 delar, allmoge.
Slutpris500 SEK

54864
Kikare, 8x40, Magnific.
Slutpris200 SEK

54862
Torsten Esbjörnsson, litografi 36/50, signerad.
Slutpris500 SEK

54861
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Viktoria'', Gustavsberg, signerad.
Slutpris450 SEK

54860
Ljusstakar, 6 delar, olika metaller.
Slutpris300 SEK

54859
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
Slutpris250 SEK

54858
Torsten Esbjörnsson, litografi 36/50, signerad.
Slutpris450 SEK

54857
Vas och figurin, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Slutpris350 SEK

54856
Figuriner, 4 st, porslin, Lladro och Nao, Spanien.
Slutpris175 SEK

54855
Miniatyrtallrikar och skärbräda, 5 delar, porslin, Arabia, Finland.
Slutpris125 SEK

54853
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris400 SEK

54854
Handdukar, 17 st.
Slutpris450 SEK

54849
Stig Lindberg, kaffekoppar med fat, 5 delar, benporslin, "Adam", Gustavsberg.
Slutpris1 400 SEK

54851
Karaffer med propp, ett par, glas, "Karlshamn", Skruf.
Slutpris150 SEK

54852
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris600 SEK

54850
Muggar, 6 st, porslin, ''Ostindia Floris'', Rörstrand.
Slutpris750 SEK

54848
Vattenpass, 5 st, Reinholdpasset/Parkside/Jeason.
Slutpris250 SEK

54847
Fotogenlampa, majolika.
Slutpris650 SEK

54845
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
Slutpris300 SEK

54846
Klädställning, metall, höj/sänkbar.
Slutpris200 SEK

54844
Parasoll med vev, samt parasollfot.
Slutpris400 SEK

54843
Brickor och underlägg m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK

54842
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Slutpris150 SEK

54840
Vas och figurin, glas, Lalique, Frankrike, bl.a ''Sylvie''.
Slutpris950 SEK

54841
Vaser, 2 st, glas, Orrefors, bl.a Gunnar Cyrén.
Slutpris225 SEK

54839
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
Slutpris300 SEK

54838
Måttkedja, spik, krokar m.m, 7 delar, metall, allmoge.
Slutpris100 SEK

54837
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Aristokrat''.
Slutpris750 SEK

54836
Bertil Vallien, skulpturer, 2 st, stengods, ''Bagdad'', Gustavsberg, signerade.
Slutpris650 SEK

54835
Tobaksburk, gjutjärn, ''Inter Bibendum Large Fumandum'', 1900-tal.
Slutpris350 SEK

54834
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand, signerad.
Slutpris1 100 SEK

54833
Dalahäst, trä, Mora.
Slutpris150 SEK

53038
Matta, rölakan.
Slutpris5 600 SEK

54169
Servisdelar, 18 st, porslin, ''Diamant Lili'', Rörstrand.
Slutpris125 SEK

54099
Trädgårdsstolar, teak/metall, KWA – Knäreds Werkstads AB, 1950-tal.
Slutpris2 800 SEK

53909
Bijouterier, ett parti.
Slutpris125 SEK

53936
Hundbur, metall, 2 öppningar.
Slutpris100 SEK

54832
Ljusstake för 4 ljus, mässing, "Mistel", Skultuna 1607.
Slutpris650 SEK

54827
Ljusstakar, 2 par, malm/mässing, No 43, G Keijser & Co, Westerås och Scandia Malm.
Slutpris650 SEK

54831
Ivar Ålenius Björk, "Liljan", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
Slutpris550 SEK

54830
Elektrifierad fotogentaklampa, mässing/glas Elpe-Armatur AB, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54829
Menorah, malm.
Slutpris125 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


