Kategorier

Avslutad
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
54875
Piedestal, 2 hyllplan, trä.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Golfbag, Riviera Deluxe, samt 14 klubbor, 1960/70-tal.
54874
Golfbag, Riviera Deluxe, samt 14 klubbor, 1960/70-tal.
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Francis Rollet, "Eronde" blandteknik på duk, signerad a tergo, daterad Riantec, 1987.
54868
Francis Rollet, "Eronde" blandteknik på duk, signerad a tergo, daterad Riantec, 1987.
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
54872
Johnny Friedlaender, etsning med akvatint, 2/10 épreuve d´artiste, signerad.
Slutpris150 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Tennföremål, 9 delar.
54867
Tennföremål, 9 delar.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Kuvertallrikar, 10 st, Scandia tenn.
54866
Kuvertallrikar, 10 st, Scandia tenn.
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Kuddar m.m, 6 delar, allmoge.
54863
Kuddar m.m, 6 delar, allmoge.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Kikare, 8x40, Magnific.
54864
Kikare, 8x40, Magnific.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Torsten Esbjörnsson, litografi 36/50, signerad.
54862
Torsten Esbjörnsson, litografi 36/50, signerad.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Viktoria'', Gustavsberg, signerad.
54861
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Viktoria'', Gustavsberg, signerad.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 6 delar, olika metaller.
54860
Ljusstakar, 6 delar, olika metaller.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
54859
Paul Hoff, figurin, stengods, ''Ishavstärna'', Gustavsberg.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Torsten Esbjörnsson, litografi 36/50, signerad.
54858
Torsten Esbjörnsson, litografi 36/50, signerad.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Vas och figurin, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
54857
Vas och figurin, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Figuriner, 4 st, porslin, Lladro och Nao, Spanien.
54856
Figuriner, 4 st, porslin, Lladro och Nao, Spanien.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Miniatyrtallrikar och skärbräda, 5 delar, porslin, Arabia, Finland.
54855
Miniatyrtallrikar och skärbräda, 5 delar, porslin, Arabia, Finland.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
54853
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Handdukar, 17 st.
54854
Handdukar, 17 st.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Stig Lindberg, kaffekoppar med fat, 5 delar, benporslin, "Adam", Gustavsberg.
54849
Stig Lindberg, kaffekoppar med fat, 5 delar, benporslin, "Adam", Gustavsberg.
Slutpris1 400 SEK
Avslutad
Karaffer med propp, ett par, glas, "Karlshamn", Skruf.
54851
Karaffer med propp, ett par, glas, "Karlshamn", Skruf.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
54852
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, ''Tulpan'', Kosta Boda, signerad.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Muggar, 6 st, porslin, ''Ostindia Floris'', Rörstrand.
54850
Muggar, 6 st, porslin, ''Ostindia Floris'', Rörstrand.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Vattenpass, 5 st, Reinholdpasset/Parkside/Jeason.
54848
Vattenpass, 5 st, Reinholdpasset/Parkside/Jeason.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Fotogenlampa, majolika.
54847
Fotogenlampa, majolika.
Slutpris650 SEK
Avslutad
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
54845
John Andersson, skål, lergods, Höganäs, 1900-talets första del.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Klädställning, metall, höj/sänkbar.
54846
Klädställning, metall, höj/sänkbar.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Parasoll med vev, samt parasollfot.
54844
Parasoll med vev, samt parasollfot.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Brickor och underlägg m.m, ett parti.
54843
Brickor och underlägg m.m, ett parti.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
54842
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Vas och figurin, glas, Lalique, Frankrike, bl.a ''Sylvie''.
54840
Vas och figurin, glas, Lalique, Frankrike, bl.a ''Sylvie''.
Slutpris950 SEK
Avslutad
Vaser, 2 st, glas, Orrefors,  bl.a Gunnar Cyrén.
54841
Vaser, 2 st, glas, Orrefors, bl.a Gunnar Cyrén.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
54839
Bestickservis, 36 delar, nysilver, ''Rådhus''.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Måttkedja, spik, krokar m.m, 7 delar, metall, allmoge.
54838
Måttkedja, spik, krokar m.m, 7 delar, metall, allmoge.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Aristokrat''.
54837
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Aristokrat''.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Bertil Vallien, skulpturer, 2 st, stengods, ''Bagdad'', Gustavsberg, signerade.
54836
Bertil Vallien, skulpturer, 2 st, stengods, ''Bagdad'', Gustavsberg, signerade.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Tobaksburk, gjutjärn, ''Inter Bibendum Large  Fumandum'', 1900-tal.
54835
Tobaksburk, gjutjärn, ''Inter Bibendum Large Fumandum'', 1900-tal.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand, signerad.
54834
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand, signerad.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Dalahäst, trä, Mora.
54833
Dalahäst, trä, Mora.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Matta, rölakan.
53038
Matta, rölakan.
Slutpris5 600 SEK
Avslutad
Servisdelar, 18 st, porslin, ''Diamant Lili'', Rörstrand.
54169
Servisdelar, 18 st, porslin, ''Diamant Lili'', Rörstrand.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Trädgårdsstolar, teak/metall, KWA – Knäreds Werkstads AB, 1950-tal.
54099
Trädgårdsstolar, teak/metall, KWA – Knäreds Werkstads AB, 1950-tal.
Slutpris2 800 SEK
Avslutad
Bijouterier, ett parti.
53909
Bijouterier, ett parti.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Hundbur, metall, 2 öppningar.
53936
Hundbur, metall, 2 öppningar.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Ljusstake för 4 ljus, mässing, "Mistel", Skultuna 1607.
54832
Ljusstake för 4 ljus, mässing, "Mistel", Skultuna 1607.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 2 par, malm/mässing, No 43, G Keijser & Co, Westerås och Scandia Malm.
54827
Ljusstakar, 2 par, malm/mässing, No 43, G Keijser & Co, Westerås och Scandia Malm.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Ivar Ålenius Björk, "Liljan", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
54831
Ivar Ålenius Björk, "Liljan", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Elektrifierad fotogentaklampa, mässing/glas Elpe-Armatur AB, 1900-tal.
54830
Elektrifierad fotogentaklampa, mässing/glas Elpe-Armatur AB, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Menorah, malm.
54829
Menorah, malm.
Slutpris125 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.