SV
Senast sålt

54828
Taklampa, blyinfattat glas, Tiffanystil, Lamp Gustaf AB, 1900-talets andra hälft.
Slutpris750 SEK

54823
Gruen, damarmbandsur, quartz, Geneve.
Slutpris350 SEK

54826
Taklampa, Tiffanystil, metall/glas, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

54825
Gruen, damarmbandsur, mekaniskt urverk, Geneve.
Slutpris100 SEK

54824
Stolar, 4 st, bemålat trä/textil.
Slutpris300 SEK

54821
Novus, armbandsur, 17 jewels, incabloc, mekaniskt urverk.
Slutpris125 SEK

54822
Arbetsbänk samt lampa.
Slutpris225 SEK

54820
Arbetslampa.
Slutpris150 SEK

54815
Rado, armbandsur,quartz, 23 K guldplätering, safirglas, 1990-tal.
Slutpris250 SEK

53995
Sittgrupp, 3 delar, rotting/textil. 1900-talets andra hälft.
Slutpris650 SEK

54816
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
Slutpris350 SEK

54817
Bänkplåtsax.
Slutpris225 SEK

54814
Arbetsbänk, Black & Decker.
Slutpris350 SEK

54818
Ståpall för verkstad, metall.
Slutpris125 SEK

54811
Elektrisk hyvel, verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
Slutpris300 SEK

54812
Bordsdukar m.m, ett parti, bl.a Lena A Linderholm.
Slutpris100 SEK

54810
Bordsdukar m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK

54809
Skål, tekanna och figurin, porslin/valnöt, bl.a Arthur Wood, England och Bent Fischlein, Ystad.
Slutpris175 SEK

54808
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, ''Celeste'', Orrefors.
Slutpris1 000 SEK

54806
Böcker, 4 st, Bauhaus.
Slutpris300 SEK

54807
Svärd, 2 st, Indien.
Slutpris350 SEK

54805
Smycken, 3 st, silver.
Slutpris450 SEK

54803
Limknektar, 3 st.
Slutpris500 SEK

54802
Gunnar Ander, fönsterhänge, glas/smide, Ystad-Metall.
Slutpris175 SEK

54801
Resegrammofon, Viva-tonal Grafonola, Columbia, England.
Slutpris100 SEK

54798
Skidor, ett par, Salmonon Crossmax, med bindningar, samt ett par stavar, Salomon.
Slutpris650 SEK

54800
Golfklubbor, 18 st, bl.a Spalding, samt golfbag.
Slutpris500 SEK

54797
Gåstavar, 3 par, bl.a ProShape.
Slutpris125 SEK

54795
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

54794
Vägghylla, ek, skuren dekor.
Slutpris500 SEK

54793
Vin och selterglas, 7+6 st, bl.a Orrefors.
Slutpris175 SEK

54792
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

54791
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Slutpris550 SEK

54790
Vinglas, 9 st, skärslipad dekor, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

54789
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

54771
Jessica Björn, "Sommarstrand", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK

54788
Schatull,, ek, skuren dekor, barockstil, 1900-tal.
Slutpris250 SEK

54786
Göran Bäck, kaffeservis, 6 delar, porslin, ''Pop'', Arabia, Finland.
Slutpris750 SEK

54787
Simon Gate, champagneglas, 13 st, ''Salut'', Orrefors.
Slutpris1 100 SEK

54784
Vägghylla, trä.
Slutpris400 SEK

54783
Kaffeservis, 34 delar, porslin, ''Classic Rose Collection'', Rosenthal., Tyskland.
Slutpris600 SEK

54782
Piedestal och hylla, trä.
Slutpris650 SEK

54780
Regissörsstolar, 4 st, trä/textil.
Slutpris1 000 SEK

54781
Månbord, på hjultrissor, björk.
Slutpris1 800 SEK

54779
Kruka, glaserad keramik.
Slutpris350 SEK

54777
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris400 SEK

54775
Tidningsställ mef hylla, bambu/rotting.
Slutpris350 SEK

53382
Anna Ehrner, ljusstakar, 2 st, gjutet glas, "Spear", Kosta Boda.
Slutpris300 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


