Kategorier

Avslutad
Taklampa, blyinfattat glas, Tiffanystil, Lamp Gustaf AB, 1900-talets andra hälft.
54828
Taklampa, blyinfattat glas, Tiffanystil, Lamp Gustaf AB, 1900-talets andra hälft.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Gruen, damarmbandsur, quartz, Geneve.
54823
Gruen, damarmbandsur, quartz, Geneve.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Taklampa, Tiffanystil, metall/glas, 1900-tal.
54826
Taklampa, Tiffanystil, metall/glas, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Gruen, damarmbandsur, mekaniskt urverk, Geneve.
54825
Gruen, damarmbandsur, mekaniskt urverk, Geneve.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, bemålat trä/textil.
54824
Stolar, 4 st, bemålat trä/textil.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Novus, armbandsur, 17 jewels, incabloc, mekaniskt urverk.
54821
Novus, armbandsur, 17 jewels, incabloc, mekaniskt urverk.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Arbetsbänk samt lampa.
54822
Arbetsbänk samt lampa.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Arbetslampa.
54820
Arbetslampa.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Rado, armbandsur,quartz, 23 K guldplätering, safirglas, 1990-tal.
54815
Rado, armbandsur,quartz, 23 K guldplätering, safirglas, 1990-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Sittgrupp, 3 delar, rotting/textil. 1900-talets andra hälft.
53995
Sittgrupp, 3 delar, rotting/textil. 1900-talets andra hälft.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
54816
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Bänkplåtsax.
54817
Bänkplåtsax.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Arbetsbänk, Black & Decker.
54814
Arbetsbänk, Black & Decker.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Ståpall för verkstad, metall.
54818
Ståpall för verkstad, metall.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Elektrisk hyvel, verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
54811
Elektrisk hyvel, verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Bordsdukar m.m, ett parti, bl.a Lena A Linderholm.
54812
Bordsdukar m.m, ett parti, bl.a Lena A Linderholm.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Bordsdukar m.m, ett parti.
54810
Bordsdukar m.m, ett parti.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skål, tekanna och figurin, porslin/valnöt, bl.a Arthur Wood, England och Bent Fischlein, Ystad.
54809
Skål, tekanna och figurin, porslin/valnöt, bl.a Arthur Wood, England och Bent Fischlein, Ystad.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, ''Celeste'', Orrefors.
54808
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, ''Celeste'', Orrefors.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Böcker, 4 st, Bauhaus.
54806
Böcker, 4 st, Bauhaus.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Svärd, 2 st, Indien.
54807
Svärd, 2 st, Indien.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Smycken, 3 st, silver.
54805
Smycken, 3 st, silver.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Limknektar, 3 st.
54803
Limknektar, 3 st.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Gunnar Ander, fönsterhänge, glas/smide, Ystad-Metall.
54802
Gunnar Ander, fönsterhänge, glas/smide, Ystad-Metall.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Resegrammofon, Viva-tonal Grafonola, Columbia, England.
54801
Resegrammofon, Viva-tonal Grafonola, Columbia, England.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skidor, ett par, Salmonon Crossmax, med bindningar, samt ett par stavar, Salomon.
54798
Skidor, ett par, Salmonon Crossmax, med bindningar, samt ett par stavar, Salomon.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Golfklubbor, 18 st, bl.a Spalding, samt golfbag.
54800
Golfklubbor, 18 st, bl.a Spalding, samt golfbag.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Gåstavar, 3 par, bl.a ProShape.
54797
Gåstavar, 3 par, bl.a ProShape.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
54795
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Vägghylla, ek, skuren dekor.
54794
Vägghylla, ek, skuren dekor.
Slutpris500 SEK
Avslutad
Vin och selterglas, 7+6 st, bl.a Orrefors.
54793
Vin och selterglas, 7+6 st, bl.a Orrefors.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
54792
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
54791
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Vinglas, 9 st, skärslipad dekor, 1900-tal.
54790
Vinglas, 9 st, skärslipad dekor, 1900-tal.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
54789
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Jessica Björn, "Sommarstrand", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
54771
Jessica Björn, "Sommarstrand", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Slutpris3 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Schatull,, ek, skuren dekor, barockstil, 1900-tal.
54788
Schatull,, ek, skuren dekor, barockstil, 1900-tal.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Göran Bäck, kaffeservis, 6 delar, porslin, ''Pop'',  Arabia, Finland.
54786
Göran Bäck, kaffeservis, 6 delar, porslin, ''Pop'', Arabia, Finland.
Slutpris750 SEK
Avslutad
Simon Gate, champagneglas, 13 st, ''Salut'', Orrefors.
54787
Simon Gate, champagneglas, 13 st, ''Salut'', Orrefors.
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Vägghylla, trä.
54784
Vägghylla, trä.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Kaffeservis, 34 delar, porslin, ''Classic Rose Collection'', Rosenthal., Tyskland.
54783
Kaffeservis, 34 delar, porslin, ''Classic Rose Collection'', Rosenthal., Tyskland.
Slutpris600 SEK
Avslutad
Piedestal och hylla, trä.
54782
Piedestal och hylla, trä.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Regissörsstolar, 4 st, trä/textil.
54780
Regissörsstolar, 4 st, trä/textil.
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
Månbord, på hjultrissor, björk.
54781
Månbord, på hjultrissor, björk.
Slutpris1 800 SEK
Avslutad
Kruka, glaserad keramik.
54779
Kruka, glaserad keramik.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
54777
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Tidningsställ mef hylla, bambu/rotting.
54775
Tidningsställ mef hylla, bambu/rotting.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Anna Ehrner, ljusstakar, 2 st, gjutet glas, "Spear", Kosta Boda.
53382
Anna Ehrner, ljusstakar, 2 st, gjutet glas, "Spear", Kosta Boda.
Slutpris300 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.