60046
Symaskin, Husqvarna Automatic 21E.
Slutpris500 SEK

60045
Skrivbordsuppsats, 3 delar, Ystad Brons.
Slutpris100 SEK

60043
Vuxentidningar, 23 st, FIB Aktuellt, Lektyr och Se, 1978/1979.
Slutpris200 SEK

60042
Matservis, 65 delar, flintgods, "Gefion", Gustavsberg, 1900-tal.
Slutpris500 SEK

60040
Collier, armband, örhängen, 4 delar, barocka pärlor.
Slutpris700 SEK

60039
Frimärken m.m, ett parti.
Slutpris250 SEK

60038
Vask med kran och tillbehör, IKEA.
Slutpris500 SEK

60037
Halsband och hängen, 5 delar, bärnsten/onyx.
Slutpris350 SEK

60036
Sockerskål, gräddkanna, fruktskål, metall/plast, Alessi.
Slutpris300 SEK

60035
Champagneglas, 6 st, etsat blomstermönster.
Slutpris200 SEK

60034
Dörrhandtag m.m, 10 delar, mässing.
Slutpris150 SEK

60032
Medaljer, pins m.m, mest militärt.
Slutpris100 SEK

60031
Skeppor, 14 delar, glas, BOET.
Slutpris450 SEK

60030
Trancherbestick, 2 delar, Solingen, samt fällkniv, Tjeckoslovakien, horn/rostfritt stål.
Slutpris350 SEK

60029
Fiskbestick, 14 delar, nysilver och pärlemo, England, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

60028
Konfektskål på fot, porslin, Wien-liknande märke , Österrike, 1900-tal.
Slutpris600 SEK

60027
Fohundar, ett par, porslin, Kina, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

60024
Stenbordsduk och hängen, 6 delar, allmoge, 1900-tal.
Slutpris350 SEK

60023
Stenbordsdukar, 3 st, allmoge, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

60022
Kudde och hängen, 4 delar, allmoge, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

60021
Diverse föremål, 7 delar, olika material, bl. a Höganäs.
Slutpris175 SEK

60020
Signe Persson-Melin, ytterfoder/fågelbad, stengods, Campos Filhos, Portugal.
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK

58975
Stolar, ett par, skinn/metall, "Ursula", Arrben, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 SEK

58204
Stig Lindberg, "Terra" matservis, 27 delar, porslin, Gustavsberg.
Slutpris1 300 SEK

60019
Halsband, örhängen m.m, mest bärnsten.
Slutpris450 SEK

60018
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Florentina".
Slutpris1 200 SEK

60017
Kaffeskedar, 12 st, silver, "Rosenholm", Stockholm.
Slutpris1 300 SEK

60016
Lisa Larson, figurin, stengods, "Väst" ur serien världens barn, Gustavsberg.
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK

60015
Bilbana, Road Racing, Turbo Tec.
Slutpris225 SEK

60014
Liselotte Henriksen, glasservis, 70 delar, glas, "Select", Boda Nova.
Slutpris1 900 SEK

60013
Ernst Faxe, skål, keramik, signerad, Danmark.
Slutpris225 SEK

60012
Bordslampa, Lyktan, keramik, samt burk med lock, glas, 1900-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

60011
Frimärken, ett parti.
Slutpris100 SEK

60010
Kaffe/teservis, 39 delar, porslin, "Vinranka", Hackefors.
Slutpris300 SEK

60009
Slutpris125 SEK

60008
BP, klistermärken, nyckelringar m.m, ett parti.
Slutpris1 300 SEK

60007
Signe Persson-Melin, servisdelar, 24 st, stengods, "Signum", Boda Nova.
Slutpris1 400 SEK

60006
Armbandsur, 15 st.
Slutpris150 SEK

60005
Trappstegsmattor, 15 st, meradiso.
Slutpris350 SEK

59189
Tidningsställ, trä/rotting/glas.
Slutpris200 SEK

60002
Mattallrikar och skålar, 24 delar, stengods, Vista Alegre, Portugal.
Slutpris225 SEK

60001
Tomtefiguriner m.m, ett parti, keramik/trä.
Slutpris150 SEK

59994
TV, Philips 43PUS8505/12, med fjärrkontroll.
Slutpris1 200 SEK

60000
Tomtar, 2 st, lergods, 1900-tal.
Slutpris225 SEK

59999
Järnsäng på hjultrissor, Frankrike, 1800/1900-tal.
Slutpris500 SEK

59997
Ytterfoder, 3 st, keramik, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

59998
Dynvar, kuddar m.m, allmoge, 5 delar.
Slutpris125 SEK

59996
Tomte, lergods, 1900-tal.
Slutpris225 SEK