54520
Kaffekvarnar, 4 st, trä/metall.
Slutpris200 SEK

54517
Fåtöljer, ett par, rotting.
Slutpris600 SEK

54519
Reklamtavla, "Christl skönhetsvård", olika material.
Slutpris150 SEK

54518
Jöns Andersson (IAS), stolar, ett par, björk/textil, Dvärred-Lindome, 1800-talets första hälft.
Slutpris100 SEK

54516
Golvlampa, metall, Hemi. modell Klot 1, 1970/80-tal.
Slutpris225 SEK

54515
Skolkarta, Nordamerika, Generalstabens Litografiska Anstalt 1972.
Slutpris225 SEK

54514
Korgar, 4 st, flätade.
Slutpris250 SEK

54513
Leksaker, 4 st, trä, Brio.
Slutpris250 SEK

54512
Korgar, 4 st, flätade.
Slutpris225 SEK

54511
Väggplafond, blyinfattat glas.
Slutpris400 SEK

54510
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
Slutpris150 SEK

54509
Pall, galon/bok, 1900-talets andra hälft.
Slutpris250 SEK

54507
Stringhylla, jubileumsmodell, ''String pocket'', nr. 20/600, obegagnad.
Slutpris1 400 SEK

54508
Stringhylla, jubileumsmodell, ''String pocket'', nr. 199/600, obegagnad.
Slutpris1 100 SEK

54506
Domkraft, 2,5 ton, Meec Tools.
Slutpris400 SEK

54505
Skål på fot, porslin, Royal Dux Bohemia, Tjeckoslovakien.
Slutpris1 100 SEK

54504
Herrbetjänt, trä, hjultrissor.
Slutpris400 SEK

54502
Ytterfoder, flintgods, majolika.
Slutpris125 SEK

54503
Golvlampa, trä, Solbacken.
Slutpris100 SEK

54501
Takampel, 5 ljuspunkter, mässing, empirestil.
Slutpris150 SEK

54500
Vägarbetsskylt.
Slutpris100 SEK

54499
Korgar, 3 st, flätade.
Slutpris400 SEK

54498
Krus och skålar, 5 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Slutpris300 SEK

54497
Knivar, 4 st, bl.a Mora.
Slutpris350 SEK

54496
Cykel, 24 tum, Yosemite Vernall Fall, 3 växlar.
Slutpris150 SEK

54495
Damcykel, 28 tum, Monark, 3 växlar.
Slutpris250 SEK

54494
Vas, flussglas, sekelskiftet 1800/1900.
Slutpris100 SEK

54491
Bärnstenar, ett parti.
Slutpris300 SEK

54492
Fågelhus, trä/metall.
Slutpris100 SEK

53803
Bestickservisdelar, ett parti, nysilver, olika modeller.
Slutpris750 SEK

54490
Ulrica Hydman Vallien, äggkopp, keramik, signerad.
Slutpris175 SEK

54489
Figurin, stengods, EGO, Lidköping.
Slutpris125 SEK

54482
Tamburmajor, 24K guldpläterad metall, Ragnar Torkelsson, Skånes Fagerhult.
Slutpris450 SEK

54481
Spelbord, trä/filt.
Slutpris100 SEK

54480
Cykel, 26 tum, Crescent Orion, 21 växlar.
Slutpris400 SEK

54479
Damcykel, 28 tum, Trek C220, 3 växlar.
Slutpris1 100 SEK

54478
Droppur, trä/glas, Exacta, Sverige.
Slutpris100 SEK

54477
Droppur, trä/glas, The Ansonia Clock Company, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

54475
Väggur, trä/glas, Gloria.
Slutpris100 SEK

54473
Görel Collin, blandteknik, monogramsignerad.
Slutpris100 SEK

54472
Görel Collin, kolteckning, monogramsignerad.
Slutpris125 SEK

54470
Görel Collin, blandteknik, 2 st, monogramsignerade.
Slutpris100 SEK

54466
Trehjuling, 1900-talets mitt.
Slutpris200 SEK

54465
Bruno Liljefors, efter, "Änder på klipppa", tryck på duk, signerad i trycket.
Slutpris400 SEK

54463
Auguste Renoir, efter, "Roddarnas frukost", tryck på duk, signerad i trycket.
Slutpris450 SEK

54462
Kockumsföremål, ett parti, emaljerat.
Slutpris300 SEK

54460
Bror Ljunggren, olja på duk, signerad.
Slutpris800 SEK

54458
Kaffeservisdelar, 15 delar, benporslin, Blå Blom", Old Gustavsberg.
Slutpris300 SEK