Kategorier

Avslutad
Arnold "Nolle" Svensson, "Stenshuvud II", olja på pannå, signerad, daterad -47.
54363
Arnold "Nolle" Svensson, "Stenshuvud II", olja på pannå, signerad, daterad -47.
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
August Berg, "Frösön", olja på pannå, signerad, otydligt daterad.
54364
August Berg, "Frösön", olja på pannå, signerad, otydligt daterad.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Samovar, kannor m.m, 9 delar, metall.
52991
Samovar, kannor m.m, 9 delar, metall.
Slutpris150 SEK
Avslutad
Hallmöbel, teak/glas, 1950/60-tal.
53033
Hallmöbel, teak/glas, 1950/60-tal.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Arnold "Nolle" Svensson, fartygsmotiv, olja på pannå, signerad, daterad -83.
54360
Arnold "Nolle" Svensson, fartygsmotiv, olja på pannå, signerad, daterad -83.
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Arnold "Nolle" Svensson, fiskstilleben, olja på pannå, signerad, daterad -44. -47, -92.
54359
Arnold "Nolle" Svensson, fiskstilleben, olja på pannå, signerad, daterad -44. -47, -92.
Slutpris450 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Noomi Backhausen, skålfat, 2 st, stengods, Bornholm, Danmark.
54358
Noomi Backhausen, skålfat, 2 st, stengods, Bornholm, Danmark.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Svend Aage Jensen, skålar och vaser, stengods, 8 delar, Söholm, Danmark.
54357
Svend Aage Jensen, skålar och vaser, stengods, 8 delar, Söholm, Danmark.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Arnold "Nolle" Svensson, "Bostaden", olja på duk, osignerad.
54356
Arnold "Nolle" Svensson, "Bostaden", olja på duk, osignerad.
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Arnold "Nolle" Svensson, "Ryssbrödernas Gård", olja på duk, signerad at tergo.
54355
Arnold "Nolle" Svensson, "Ryssbrödernas Gård", olja på duk, signerad at tergo.
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Svetstillbehör, AGA.
52724
Svetstillbehör, AGA.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Lampetter, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
54354
Lampetter, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Affischer, 5 st, bl.a Nirvana och Pulp Fiction.
54352
Affischer, 5 st, bl.a Nirvana och Pulp Fiction.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skålar, 3 delar, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
54351
Skålar, 3 delar, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Stig Lindberg, matservis, 56 delar, flintporslin, "Ranka", Gustavsberg.
54350
Stig Lindberg, matservis, 56 delar, flintporslin, "Ranka", Gustavsberg.
Slutpris1 200 SEK
Avslutad
Induktionshäll, Husqvarna, Electrolux.
54349
Induktionshäll, Husqvarna, Electrolux.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Arbetsbänk.
54348
Arbetsbänk.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Kjell Leander Engström, "Kåseberga by", olja på duk, signerad.
54347
Kjell Leander Engström, "Kåseberga by", olja på duk, signerad.
Slutpris3 500 SEK
Värdering5 000 - 5 500 SEK
Avslutad
Elcykel, Rocky, 28 tum, med laddare och tillbehör.
54346
Elcykel, Rocky, 28 tum, med laddare och tillbehör.
Slutpris225 SEK
Avslutad
Matta, textil, Affari Of Sweden, Indien.
54345
Matta, textil, Affari Of Sweden, Indien.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Erik Höglund, karaff, glas.
54341
Erik Höglund, karaff, glas.
Slutpris400 SEK
Avslutad
Mattor, 2 st, maskinknutna.
54340
Mattor, 2 st, maskinknutna.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Fat, 3 st, keramik/glas, bl.a Wilhelm Kåge, ''Argenta'', Gustavsberg.
54339
Fat, 3 st, keramik/glas, bl.a Wilhelm Kåge, ''Argenta'', Gustavsberg.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Skinnjackor, 2 st, bl.a Rovers & Lake.
54338
Skinnjackor, 2 st, bl.a Rovers & Lake.
Slutpris125 SEK
Avslutad
Anna Ehrner, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
54337
Anna Ehrner, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Säng, Høie of Scandinavia, 200x120 cm.
54336
Säng, Høie of Scandinavia, 200x120 cm.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Beslag, lås m.m, ett parti.
54334
Beslag, lås m.m, ett parti.
Slutpris200 SEK
Avslutad
Kopparstick, 10 st.
54329
Kopparstick, 10 st.
Slutpris850 SEK
Avslutad
Asiatisk porslin, 8 delar, Kina och Japan, 1900-tal.
54333
Asiatisk porslin, 8 delar, Kina och Japan, 1900-tal.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
54332
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Smyckesgarnityr, 4 delar, granater/gulmetall.
54330
Smyckesgarnityr, 4 delar, granater/gulmetall.
Slutpris2 200 SEK
Avslutad
Silver, 6 delar.
54325
Silver, 6 delar.
Slutpris1 600 SEK
Avslutad
Roddmaskin, Abilica.
54326
Roddmaskin, Abilica.
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Skrivbord med 2 skåp och 1 låda, ek, jugend, 1900-talets början.
54327
Skrivbord med 2 skåp och 1 låda, ek, jugend, 1900-talets början.
Slutpris250 SEK
Avslutad
Silver, ett parti.
54321
Silver, ett parti.
Slutpris2 300 SEK
Avslutad
Träningscykel, Pro-Racing Bike 4600, Body Sculpture.
54324
Träningscykel, Pro-Racing Bike 4600, Body Sculpture.
Slutpris175 SEK
Avslutad
Johan Petter Grönvall, tespindel, silver/trä, Stockholm, 1826.
54322
Johan Petter Grönvall, tespindel, silver/trä, Stockholm, 1826.
Slutpris300 SEK
Avslutad
Crosstrainer, Abiblica.
54323
Crosstrainer, Abiblica.
Slutpris550 SEK
Avslutad
Sockerlåda och krönt mått, trä.
54320
Sockerlåda och krönt mått, trä.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
54319
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
Slutpris350 SEK
Avslutad
Elscooter, med laddare.
54318
Elscooter, med laddare.
Slutpris650 SEK
Avslutad
Kedja och maljor till folkdräkt, silver.
54317
Kedja och maljor till folkdräkt, silver.
Slutpris800 SEK
Avslutad
Bränsledunkar, 3 st, metall, bl.a Gulf.
54316
Bränsledunkar, 3 st, metall, bl.a Gulf.
Slutpris100 SEK
Avslutad
Striglakors, silver.
54314
Striglakors, silver.
Slutpris2 600 SEK
Avslutad
Skulptur, "Vildsvin", harts/glasfiber.
54315
Skulptur, "Vildsvin", harts/glasfiber.
Slutpris900 SEK
Avslutad
Enhjuling, Extreme.
54313
Enhjuling, Extreme.
Slutpris450 SEK
Avslutad
Hänge med kedja till folkdräkt, silver 925/bärnsten.
54311
Hänge med kedja till folkdräkt, silver 925/bärnsten.
Slutpris3 100 SEK
Avslutad
Niels Gammelgaard, fåtöljer, ett par, metall, "Järpen", Ikea.
54312
Niels Gammelgaard, fåtöljer, ett par, metall, "Järpen", Ikea.
Slutpris700 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.