SV
Senast sålt

54200
Minihinkar, 16 st, metall.
Slutpris175 SEK

54199
Trasmattor, 2 st, textil.
Slutpris400 SEK

54198
Kuddar, 3 st, textil, allmogestil.
Slutpris150 SEK

54197
Fotogenkök, metall, "Beatrice", Husqvarna.
Slutpris400 SEK

54195
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
Slutpris550 SEK

54196
Kuddar, 5 st, textil, allmogestil.
Slutpris200 SEK

54194
Kuddar, 4 st, textil, allmogestil.
Slutpris125 SEK

54193
Kuddar, 5 st, textil, allmogestil.
Slutpris100 SEK

54192
Sneakers och tofflor, 3 par, Adidas och New Balance.
Slutpris950 SEK

54191
Eldverktyg m.m, 12 delar, metall.
Slutpris100 SEK

54189
Avfuktare, Sandström och bordsfläkt, Logik.
Slutpris150 SEK

54190
Väggkartor, 2 st, Europa, 1927, och Afrika 1928, politiska.
Slutpris125 SEK

54188
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Dremmel.
Slutpris200 SEK

54187
Bordsfotogenlampfot, mässing/sten, med tillbehör.
Slutpris125 SEK

52738
Takkrona, glas/metall, 9 ljuspunkter, 1900-talets första hälft.
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK

54185
Spegel, rokokostil, förgylld, ram, 1900-tal.
Slutpris700 SEK

54184
Vemmenhögs Härad, vävnad, Skåne, 1800-talets andra hälft.
Slutpris350 SEK

54181
Matta, orientalisk, ull, handknuten.
Slutpris1 300 SEK

54183
Bordslampa, tenn, Hags Tin, Danmark, 1900-tal.
Slutpris175 SEK

54182
Takrosetter, 8 st, Orac Decor.
Slutpris300 SEK

54179
Vägghörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Slutpris250 SEK

54178
Kaffebryggare och 2 termosar, bl.a Coffee Queen.
Slutpris225 SEK

54177
Skrin, hamrat silver, kulfötter med bladdekor, C.G. Hallberg, 1928.
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

54176
Trädgårdsredskap m.m, ett parti.
Slutpris500 SEK

53695
Stolar, 8 st, ek och skinn, slungade främre ben, 1800/1900-tal.
Slutpris100 SEK

54174
Diverse glas, 10 delar, bl.a Reijmyre.
Slutpris300 SEK

54175
Trasmattor, 3 st, textil.
Slutpris100 SEK

54173
Jens Christian Bennedsen, olja på duk, signerad.
Slutpris125 SEK

54172
Simon Gate, skål, glas, ''Thousand Windows'', Orrefors.
Slutpris300 SEK

54171
Telefoner, 3 st, bl.a Kobratelefon.
Slutpris150 SEK

54167
Bordslampa, glas/metall, Cottex.
Slutpris100 SEK

54166
Förstadagsbrev och frimärken, ett parti.
Slutpris100 SEK

54165
Gunnar Nylund, fat och vas, stengods, ''Solros'', Rörstrand.
Slutpris250 SEK

54164
Arbetshjälm, Pelto, obegagnad.
Slutpris150 SEK

54163
Dörrkläpp, smide.
Slutpris175 SEK

54161
Plättjärn m.m, 4 delar, bl.a Skeppshult och Kockums.
Slutpris175 SEK

54159
Arthur Percy, fruktservis, 12 delar, keramik, ''Karneol'', Gefle.
Slutpris225 SEK

54158
Ljuslykta, glas/smide, Smith's Konsthantverk.
Slutpris125 SEK

54156
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi nr. 260/375, signerad, daterad 1978.
Slutpris150 SEK

54155
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
Slutpris800 SEK

54153
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
Slutpris100 SEK

54152
Ulla Viotti, väggplakett, keramik, ''Badande fot'', Paradisbadet i Örnsköldsvik, signerad.
Slutpris125 SEK

54150
Barbro Widholm, olja på pannå, ''Tussilago'', signerad, daterad 1981.
Slutpris400 SEK

54149
Konstglas, 2 st, glas, RBA, Olofström.
Slutpris250 SEK

54148
Ljusstakar, ett par, mässing, Gusums Bruk.
Slutpris125 SEK

54147
Väggskåp med 2 lådor, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Slutpris200 SEK

54146
Stilbyrå, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
Slutpris300 SEK

54143
Pelarborr, Power Craft 2000.
Slutpris450 SEK

Öppettider
Mån: 13-18
Tis: 13-18
Ons 13-19
Tors: Stängt
Fre: 11-14
Lör & Sön: Stängt
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.


