Trädgårdsstolar, 2 st, Hillerstorp, med dynor, samt 2 st dynor till solsängar.
53816
Slutpris200 SEK
Skål på fot och vaser, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien och Monica Backström, Boda.
53815
Slutpris150 SEK
Förvaringslåda, teak, Royal Teak Scandinavia, 2000-tal.
53814
Slutpris550 SEK
Mattallrikar, 11 st, flintgods, "Grön Anna", Rörstrand, 1900-tal.
53813
Slutpris450 SEK
Diverse glasföremål, 5 delar, bl.a W. Johansson, Orrefors, signerad.
53811
Slutpris225 SEK
Trädgårdsmöbler, 6 delar, konstrotting, Easy Living, 2000-tal.
53148
Slutpris1 600 SEK
Utdragssäng, bemålat trä, 1900-talets början.
53808
Slutpris100 SEK
Sven Jonson, vas, stengods, med silverdekor, ''Lagun'', Gustavsberg.
53807
Slutpris125 SEK
Takampel, alabaster.
53800
Takampel, alabaster.
Slutpris750 SEK
Matservis, delar, 17 delar, ironstone, "Victoria", Broadhurst, Staffordshire, England.
53806
Slutpris100 SEK
Vas, glas, Åseda glasbruk.
53805
Vas, glas, Åseda glasbruk.
Slutpris150 SEK
Kaffeservis, 13 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
53799
Slutpris225 SEK
Dörrhandtag, 2 par, samt dörrkläpp, olika material, med tillbehör.
53797
Slutpris100 SEK
Takplafond, 3 ljuspunkter, glas, Lyktan.
53795
Slutpris125 SEK
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Maria Philippi, "Nordlys", Söholm, Danmark.
53794
Slutpris125 SEK
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
53792
Slutpris550 SEK
Kylbox, plast, Carwise.
53793
Kylbox, plast, Carwise.
Slutpris300 SEK
Erika Lagerbielke, vinglas, 2+2 st, ''More Mature'' och ''Difference'', Orrefors.
53791
Slutpris200 SEK
Vinglas, skålar m.m, 22 delar, blått glas.
53790
Slutpris100 SEK
Glasskulptur på träsockel, belyst, Studio Åhus, signerad.
53788
Slutpris350 SEK
Skålar, ljusstakar och figurin, 7 delar, glas, bl.a Orrefors.
53789
Slutpris175 SEK
Fat och skål, metall, Gense och Kare.
53787
Slutpris125 SEK
Glasservisdelar, 20 st, 3 olika modeller.
53786
Slutpris150 SEK
Julstjärna med lampa, mässing, Ystad Metall.
53785
Slutpris150 SEK
Dörrhandtag, 7 par, med tillbehör, bengul/nickel, Habo.
53784
Slutpris150 SEK
Burkar, 9 st, glas, Surte, Kosta, Glimma och Limmared.
53782
Slutpris225 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar m.m, 5 delar, koppar, Ystad Metall.
53783
Slutpris125 SEK
Smycken, 7 st, silver, tenn m.m, bl.a Siber.
53781
Slutpris125 SEK
Burkar, 11 st, glas, Surte, Kosta och Glimma.
53779
Slutpris150 SEK
Samlartallrikar, 4 st, porslin, "Bland tomtar och troll", Jubileum Otto Bauer, Fyrklövern/Christineholm.
53780
Slutpris100 SEK
Tapio Wirkkala, glas, 8 delar, ''Ultima Thule'', Iittala, Finland.
53778
Slutpris600 SEK
Häcksax, grästrimmer, såg, bl.a Black & Decker och Stiga.
52170
Slutpris100 SEK
Stolar, ett par, ek/textil, barockstil, 1900-tal.
53776
Slutpris100 SEK
Bord av symaskinsunderrede, bemålad träskiva, gjutjärn/stenSinger.
53775
Slutpris300 SEK
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
53773
Slutpris850 SEK
Golvlampa, metall, ställbar, 1900-talets andra hälft.
53771
Slutpris125 SEK
Dahliaknölar, ett parti, rosa.
53820
Slutpris450 SEK
Handspegel med delfinformat handtag, tenn, C.G. Hallberg, art deco,1930-tal.
53208
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
Fönster, 8 st.
53769
Fönster, 8 st.
Slutpris1 000 SEK
Dahliaknölar, ett parti, röda.
53821
Slutpris350 SEK
Dahliaknölar, ett parti, vita.
53822
Slutpris400 SEK
Pär Siegård, träsnitt, tryck 4/20, signerad, daterad 1932.
52898
Slutpris400 SEK
53818
Slutpris300 SEK
Hänkelskål, glas, Murano, Italien, 1900-tal.
53768
Slutpris150 SEK
Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Designhuset, signerad.
53767
Slutpris175 SEK
Salt och pepparströare, trä, Japan.
53766
Slutpris175 SEK
Taklampa, glas, 30-tal.
53763
Taklampa, glas, 30-tal.
Slutpris400 SEK
Kompostkvarn, Atika Eco-Mat 1600.
53762
Slutpris850 SEK