53816
Trädgårdsstolar, 2 st, Hillerstorp, med dynor, samt 2 st dynor till solsängar.
Slutpris200 SEK

53815
Skål på fot och vaser, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien och Monica Backström, Boda.
Slutpris150 SEK

53814
Förvaringslåda, teak, Royal Teak Scandinavia, 2000-tal.
Slutpris550 SEK

53813
Mattallrikar, 11 st, flintgods, "Grön Anna", Rörstrand, 1900-tal.
Slutpris450 SEK

53811
Diverse glasföremål, 5 delar, bl.a W. Johansson, Orrefors, signerad.
Slutpris225 SEK

53148
Trädgårdsmöbler, 6 delar, konstrotting, Easy Living, 2000-tal.
Slutpris1 600 SEK

53808
Utdragssäng, bemålat trä, 1900-talets början.
Slutpris100 SEK

53807
Sven Jonson, vas, stengods, med silverdekor, ''Lagun'', Gustavsberg.
Slutpris125 SEK

53800
Takampel, alabaster.
Slutpris750 SEK

53806
Matservis, delar, 17 delar, ironstone, "Victoria", Broadhurst, Staffordshire, England.
Slutpris100 SEK

53805
Vas, glas, Åseda glasbruk.
Slutpris150 SEK

53799
Kaffeservis, 13 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Slutpris225 SEK

53797
Dörrhandtag, 2 par, samt dörrkläpp, olika material, med tillbehör.
Slutpris100 SEK

53795
Takplafond, 3 ljuspunkter, glas, Lyktan.
Slutpris125 SEK

53794
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Maria Philippi, "Nordlys", Söholm, Danmark.
Slutpris125 SEK

53792
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
Slutpris550 SEK

53793
Kylbox, plast, Carwise.
Slutpris300 SEK

53791
Erika Lagerbielke, vinglas, 2+2 st, ''More Mature'' och ''Difference'', Orrefors.
Slutpris200 SEK

53790
Vinglas, skålar m.m, 22 delar, blått glas.
Slutpris100 SEK

53788
Glasskulptur på träsockel, belyst, Studio Åhus, signerad.
Slutpris350 SEK

53789
Skålar, ljusstakar och figurin, 7 delar, glas, bl.a Orrefors.
Slutpris175 SEK

53787
Fat och skål, metall, Gense och Kare.
Slutpris125 SEK

53786
Glasservisdelar, 20 st, 3 olika modeller.
Slutpris150 SEK

53785
Julstjärna med lampa, mässing, Ystad Metall.
Slutpris150 SEK

53784
Dörrhandtag, 7 par, med tillbehör, bengul/nickel, Habo.
Slutpris150 SEK

53782
Burkar, 9 st, glas, Surte, Kosta, Glimma och Limmared.
Slutpris225 SEK

53783
Gunnar Ander, ljusstakar m.m, 5 delar, koppar, Ystad Metall.
Slutpris125 SEK

53781
Smycken, 7 st, silver, tenn m.m, bl.a Siber.
Slutpris125 SEK

53779
Burkar, 11 st, glas, Surte, Kosta och Glimma.
Slutpris150 SEK

53780
Samlartallrikar, 4 st, porslin, "Bland tomtar och troll", Jubileum Otto Bauer, Fyrklövern/Christineholm.
Slutpris100 SEK

53778
Tapio Wirkkala, glas, 8 delar, ''Ultima Thule'', Iittala, Finland.
Slutpris600 SEK

52170
Häcksax, grästrimmer, såg, bl.a Black & Decker och Stiga.
Slutpris100 SEK

53776
Stolar, ett par, ek/textil, barockstil, 1900-tal.
Slutpris100 SEK

53775
Bord av symaskinsunderrede, bemålad träskiva, gjutjärn/stenSinger.
Slutpris300 SEK

53773
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Slutpris850 SEK

53771
Golvlampa, metall, ställbar, 1900-talets andra hälft.
Slutpris125 SEK

53820
Dahliaknölar, ett parti, rosa.
Slutpris450 SEK

53208
Handspegel med delfinformat handtag, tenn, C.G. Hallberg, art deco,1930-tal.
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK

53769
Fönster, 8 st.
Slutpris1 000 SEK

53821
Dahliaknölar, ett parti, röda.
Slutpris350 SEK

53822
Dahliaknölar, ett parti, vita.
Slutpris400 SEK

52898
Pär Siegård, träsnitt, tryck 4/20, signerad, daterad 1932.
Slutpris400 SEK

53818
Slutpris300 SEK

53768
Hänkelskål, glas, Murano, Italien, 1900-tal.
Slutpris150 SEK

53767
Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Designhuset, signerad.
Slutpris175 SEK

53766
Salt och pepparströare, trä, Japan.
Slutpris175 SEK

53763
Taklampa, glas, 30-tal.
Slutpris400 SEK

53762
Kompostkvarn, Atika Eco-Mat 1600.
Slutpris850 SEK